reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

DIETA karmiącej mamusi

hej fazerka, napisz coś więcej o waszym karmieniu. Twój maluch ma dopiero 3 dni może poprostu masz jeszcze mało pokarmu . u mnie na początku było tak że pokarm bardzo słabo lecial bo nie wszystkie kanaliki były odetkane i mały bardzo sie musial namęczyć żeby cos skonsumować i szybko mi przysypial przy cycu. Początkowo ściągałam trochę pokarmu i po cycowaniu podawałam mu butelką bo wtedy priorytetem bylo dla mnie jego przybieranie na wadze. Teraz staram sie ograniczać do cyca żeby młody nie przyzwyczajał się do łatwego ssania z butelki tylko żeby pracował nad cycem. Może u Ciebie jest podobnie.
idealnie mam tak jak Ty.. widzę że młody jest głodny przystawiam go do cyca a on po sekundzie zasypia.. jak się przyssie to za chwilkę się denerwuje i wypluwa i szuka znowu cycunia.. próbowałam wczoraj odciągnąć ale jakoś nie wyszło mi :/ dzisiaj z rana był przy piersi ponad godzinkę.. zasną za chwilkę się obudził.. przystawiłam go do cycka nie chciał jeść.. dałam mu butelkę to zjadł 70ml :szok: wydaje mi się że to baaaaardzo dużo na takiego niemowlaczka... ach.. mam nadzieję że za chwilkę wszystko będzie dobrze!
 
reklama
fazeramm ja tez tak miałąm , mi położna kazało go wybudzać, bo to ponoc z lenistwa- tak szturchac paluszkiem po policzku, albo zabierać cyca i zaraz dawac znowu. Poprostu leniuszek jest;-). A faceci to wiesz juz od urodzenia najlepiej gotowe i podane pod nos a jak ma sie natrudzic to woli nie zjeść:-D. Nie ma tu żadnej twojej winy. A odciąganie laktatorem to sztuka, ja jej nigdy nie opanowałam:zawstydzona/y:
 
fazerkamm, nic sie nie martw ja na poczatku tez dokarmiałam a teraz jesteśmy juz tylko na cycu. Mój tez już w szpitalu potrafił wypić 50/60 ml . Ja przystawiałam młodego dość często i tez pobudzałam laktacje laktatorem, przynajmniej widziałam czy mleczko leci jedną strużką czy jest ich coraz więcej. Poza tym to też pomaga w odtykaniu tych kanalików. Mój dość często nawet dziś zasypia przy cycu ale widzę że idzie mu coraz lepiej bo coraz dłużej ssie pierś, więc się chłopak wyrabia. Asiuk ma racje z tym pobudzaniem malucha, ja przyśnie to paluszkiem poszturchaj go po bródce albo po policzku.
 
co zrobić by pokarm był bardziej syty/tłusty? by mój synuś się najadał??? nie chcę go karmić butlą a jak na razie jestem do tego zmuszona :(
tak jak dziewczyny piszą twój pokarm jest w 100% wartościowy. nie wiem czy masz dalej siare czy juz mleko. jaki kolor ma twoj pokarm ? jak wyciśniesz trochę an pieluszkę biała to jaka plama jest zółta czy biała? jak zółta to to jest jeszcze siara, jak biała to już mleko. siara jest bardzo potrzebna dziecku. pomaga oczyścić organizm z wód płodowych i pomaga w regulacji całego układu pokarmowego, daje mnóstwo witamin i przeciwciał. mleko jest juz bardziej skondensowane. dziecko pije dużo bo piersi nie wyrobione, jogo brzuszko małe. trzeba często przystawiać.
i tak jak dziewczyny piszą. łaskotać po policzku, wyciągnij mu nogę z śpiochów i łaskocz po stopce, poruszaj piersią sutkiem, zabierz pierś, NIE MA SPANIA JAK JEMY.
i jedno karmienie jedna pierś!!! do końca az mleko przestanie lecieć i jak wtedy dalej głodny to daj druga.
ale tak jak ewelina pisze
w języku niemowląt czytałam żeby karmic ok 40 min z jednego cyca bo najpierw leci rzadsze mleczko tak jakby np zupka a potem bardziej wartościowe
najpierw leci z piersi bardziej wodnisty pokarm, (mi sie wydaje ze ) po 10-15 min karmienia intensywnego jedna piersią zaczyna lecieć bardziej geste mleko. później z miesiącami karmienie piersi sie wyrobią kanaliki poszerza i będzie ok.
uważaj na butelek, bo mały może sie rozleniwić i denerwować ze później z pierś nie dostaje tak szybko tak gęstego i pożywnego mleczka.
przykładaj go do piersi ile tylko chce. to twój pierworodny. daj mu i sobie czas na to karmienie piersią. będzie dobrze!!!!!!!!!!
 
jej dziękuje Wam bardzo mocno za wsparcie!! już nie będę się tak martwić.. cierpliwość cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość mi pozostaje :)
maryś już chyba mleczko mam .. ale jeszcze to dzisiaj sprawdzę z tą pieluszką.. jak biała plama to mleczko jak żółta to siara jeszcze :) dobrze wiedzieć :)
 
Och, temat widzę na czasie. Ja też mam schizy, czy dobrze karmię małą. Tak mało przybrała - pediatra powiedziała, żeby kupić wagę i pokontrolować jeszcze trochę, bo szkoda na butlę przejść jak mam pokarm. Ale czy mam go wystarczająco dużo?
W szpitalu powiedzieli żeby karmić jedno karmienie - jedna pierś, nawet 40 minut niech memła tego jednego cyca. Tyle że ona w trakcie zasypiała, a ja wyszłam z założenia że skoro dulda sobie tylko od czasu do czasu leciutko i śpi, to już jest najedzona. Od wczoraj zaczęłam jej podawać drugiego cyca, jak pierwszego już obali i wcina aż jej się uszy trzęsą. Aż mnie mdli jak pomyślę że do tej pory tak ją przegłodziłam... ;(
Tylko mam jeszcze jedną wątpliwość. Mam wrażenie że mała opróżnia jedną pierś w maks 10-15 minut, a Maryś pisze, że po 10-15 minutach dopiero zaczyna lecieć treściwsze mleko II fazy... Po tych kilkunastu minutach, jak cyc jest już zdecydowanie szczuplejszy (chociaż jak ścisnę to mleczko jeszcze wypływa), Polcia pociągnie parę razy i przysypia... więc podaję drugiego cyca. Dziewczyny jak stwierdzić że cycuch jest już pusty? Martwię się że mała ciągnie tylko to rzadkie mleczko, bo leci obfitym strumieniem z pełnego cyca, a jak już trzeba się trochę nagimnastykować i possać, to przysypia...
 
PolaNegri, jak kanaliki masz poodtykane jak trzeba to i to rzadkie mleczko i gęstsze poleci tak samo, jak masz watpliowści to uzyj laktatora wtedy zobaczysz co i jak leci :-) a z tym czasem karmienia to tez jest różnie, są dzieci które potrzebują 40 min na opróżnienie piersi a innym zabierze to 15 min.Kkażde dziecko jest inne i każda pierś jest inna.
 
reklama
Pola pierś pusta jak nic a nic z niej nie leci. nie musi być pełna jędrna i nabrzmiała by bylo w niej mleko. jak naciskasz sutek i jest mleko to znaczy ze jest. tylko właśnie dziecko jak ssie to wtedy lepiej leci bo ciśnienie jest. sama nie zrobisz sobie takiego strumienia :)
co do tego 10-15 mi ja tak napisałam ale wydaje mi sie ze to zależy od intensywności ssania dziecka. może twoja Pola intensywniej ssie i np juz po 5 min wypija te rzadsze mleko i zaczyna jej lecieć te gęste. na pewno te te geste to trzeba mocniej ssać. wiec moze byc tak jak piszesz. ze ona woli wypić tylko te rzadsze ale częściej pije. ale przystawiać do jednej piersi koniecznie trzeba.
ja np jak karmie Danielka to on je 15 min później zaczyna przysypiać to go daje na odbęknięcie przewijam jak sie rozbudzi to znów go przystawiam do piersi ale tej samej, pociumka pociukmka juz ma dosyć to go odkładam a on za 5 min ze znów głodny to ja znów go do piersi ale cały czas ta sama pierś. bo jak bym dała drugiej to on szybciej by sie najadł bo raz dwa i by brzuszko było pełne ale wtedy będzie mi krócej spał bo szybciej te mleczko strawi.
 
Do góry