reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

DIETA karmiącej mamusi

A ja mam pytanie do dziewczyn, które karmią. Czy lekarz Wam zalecił przyjmowanie jakiś witamin?Bo czytałam, że po ciąży w okresie karmienia równie ważne jest dostarczanie organizmowi dawki witamin, których raczej w jedzeniu się nie znajdzie.A maleństwo sporo z Nas wtedy wyciąga.
 
reklama
Niki mi kiedyś pielęgniarka powiedziała, że "żelazo się pani przyda po porodzie" jak wypisywała mi receptę i dała opakowanie więcej.. ale w sumie nie wiem, czy to do karmienia piersią czy ogólnie chodzi o to, żeby nie mieć anemii po porodzie.
 
Mi również lekarz na ostatniej wizycie przepisał więcej żelaza żebym sobie pobrała po porodzie . Ze względu na moje świetne badania krwi w ciąży m.in pewnie po moich witaminkach Pharmaton Matruelle zamierzam je pobrać jeszcze trochę po porodzie :-)
 
Niki mi kiedyś pielęgniarka powiedziała, że "żelazo się pani przyda po porodzie" jak wypisywała mi receptę i dała opakowanie więcej.. ale w sumie nie wiem, czy to do karmienia piersią czy ogólnie chodzi o to, żeby nie mieć anemii po porodzie.

Mi również lekarz na ostatniej wizycie przepisał więcej żelaza żebym sobie pobrała po porodzie . Ze względu na moje świetne badania krwi w ciąży m.in pewnie po moich witaminkach Pharmaton Matruelle zamierzam je pobrać jeszcze trochę po porodzie :-)
Ja też przez całą ciążę brałam i nadal zresztą biorę witaminki. I również jak Ty Karolcia mam super wyniki:).Ale samego żelaza nie.Będę musiała to jeszcze skonsultować z moim GINEM. Albo już później z lekarzem rodzinnym. Dziękuję dziewczyny:).
 
A ja mam super wyniki bez sztucznych witaminek :-p
Ani w poprzedniej ciąży ani teraz nie zażywałam nic- lekarz tez mi nie kazał brać, bo nie było potrzeby.
na mnie przemysł farmaceutyczny raczej nie zarobi:-D Ale jakbym miała polecać to FALVIT MAMA albo to co bierzecie- Prenatal

Żelazo po porodzie to raczej wszystkim sie zapisuje-anemia to norma- ale wtedy zapisuje się na receptę - zwykle Sorbifer Durules bądż Hemofer

-----
generalnie jedzenie w szpitalu "bardzo nie pomaga w karmieniu piersią- bleeeeeee"
 
Ostatnia edycja:
Mi na wypisie napisali, ze mam brac DHA w dawce 500mg dziennie. Pytalam, czy moge dalej brac tez jakies witaminy np. Pharmaton Matruelle, to powiedzieli, ze lepiej nie, bo by bylo za duzo wszystkiego (w zestawie witamin tez jest DHA, ale w mniejszej dawce). Ewentualnie naprzemiennie - raz witaminy, raz DHA :-)
 
reklama
A ja mam pytanie do dziewczyn, które karmią. Czy lekarz Wam zalecił przyjmowanie jakiś witamin?Bo czytałam, że po ciąży w okresie karmienia równie ważne jest dostarczanie organizmowi dawki witamin, których raczej w jedzeniu się nie znajdzie.A maleństwo sporo z Nas wtedy wyciąga.
mi gin kazał brać dalej żelazo i wapno :)
 
Do góry