reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta karmiącej mamy

U nas trądzik vel wysypka hormonalna jest mega szorstki, bo zostają strupki po pryszczykach;-) Bierzemy fenistil w kroplach i dermobazę do twarzy. Powoli schodzi, ale bardzo powoooli...
 
reklama
a trądzik niemowlęcy nie jest szorstki? Bo mój mały od kilku tygodni ma czerwone kropeczki i jak głaszczę go po policzku to tak jakbym tarkę głaskała...

oczywiście że trądzik jest szorstki... przy skazie to sama skóra jest szorstka, nie za sprawą wyprysków...
Hmm... może rzeczywiście to tylko trądzik. Dzieki za info, poprawiłyście mi humor. W przyszłym tygodniu idziemy na szczepienie, wiec o wszystko wypytam się lekarki. Na wszelki wypadek nabiału do mojej diety nie bede wprowadzać. No i wypróbuje tej soli fizjologicznej. Dzieki.
 
Dziś wizyta u pediatry i podejrzenie AZS, obserwować, smarować emolientem, mogę spróbować wprowadzić produkty mleczne ale w bardzo ograniczonej ilości, a w razie nasilenia wysypki z powrotem do lekarza. Chciałabym jednak by to nie było AZS:-(
 
Ja we wtorek idę do lekarza z małym.. ciekawe co powie... krochmal nie pomógł, sól fizjologiczna też nie ... od wczoraj myje przegotowaną wodą i smaruje kremem ziajki do codziennej pielęgnacji, jest ciut lepiej, tj. te krostki nie są już takie czerwone, ale i tak wygląda strasznie ta jego buźka :-(
 
Ja we wtorek idę do lekarza z małym.. ciekawe co powie... krochmal nie pomógł, sól fizjologiczna też nie ... od wczoraj myje przegotowaną wodą i smaruje kremem ziajki do codziennej pielęgnacji, jest ciut lepiej, tj. te krostki nie są już takie czerwone, ale i tak wygląda strasznie ta jego buźka :-(

U nas schodzi wszystko, dermobaza świetnie nam nawilżyła buźkę i przede wszystkim pomogła na uszy, bo miał po prostu skorupę. Wczoraj 3 razy smarowałam i skóra jest już jak po urodzeniu:) Nie wiem czy to ten fenistil czy sól fizjoloiczna czy wszystko na raz, ale jest ogromna poprawa.
 
Jestem załamana!! Mój 7-tyg syn waży 6,5kg!!!!! :szok: pediatra zaczął na mnie krzyczeć że przekarmiam... a ja szybko mu mówię że piersią tylko karmię, to się zamknął... ale może rzeczywiście go przekarmiłam :-( fakt.. nóżki ma grubaśne, podwójny podbródek - szyi nie widać,twarz zlała się z ciałem w jedną całość, a brzuszek okrągły jak u piwosza ... eh
Nie wiem co robić.. każą mi go oszukiwać herbatkami, ale to mi się wydaje głupie..
 
reklama
adasza !!! dont worry ! Mój syn też ma 7 tygodniu i wczoraj na szczepieni ( które nie doszło do skutku) zważyli go i waga pokazała dokładnie 6,5 kilo... powiem Ci z doświadczenia i każdy lekarz Ci to powie, ze piersią dziecka nie przekarmisz! moja córka była jeszcze grubsza i też na piersi! jak zaczęła chodzić i wprowadziłam jej stałe pokarmy zgubiła fałdki i teraz jest w sam raz :))) Poza tym w mleku matki są inne cukry i inny skład niż w mleku sztucznym i dzieciom cycowym raczej nie grozi przekarmienie czy w późniejszym wieku otyłość - kilka dni temu oglądałam program na ten temat i z autopsji potwierdzam. Trochę inaczej ma się to jeśli chodzi o mleko w proszku, tutaj trzeba zachować umiar, bo łatwo dziecko przekarmić a i później trudniej zgubić nadprogramowe fałdki;-)
 
Do góry