reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta kopenhadzka- może kogoś zainteresuje?

czesc
dzis zaczelam
i mam pytanie: czy trzeba zjadac wszystko, co jest w "planie". czy mozna odpuscic sobie na przyklad szpinak albo pomidora???
 
reklama
teoretycznie trzeba wszystko - bo każdy element ma swoje działam na układ pokarmowy, ale ja nie przełkne szpinaku - jadłam brokuły. a pomidory akurat uwielbiam :) powodzenia marianka!
 
no i ja od poniedzialku ide na te dieta. zobaczymy co wyjdzie bo jestem lasuchem nie z tej ziemi. Trzymajcie kciuki:)
 
Cześć dziewczyny. Jestem 3 dzień na zmodyfikowanej kopenhadzkiej, którą dostałam od instruktorki fitnes. Na kopenhadzkiej byłam w zeszłym roku i schudłam 6 kg, nie dotrwałam do końca, przerwałam ją po 10 dniach, a na brokuły, które kochałam i jajka nie mogę patrzeć do dzisiaj!! :p
Ponieważ mam do zgubienia 14 kg, postanowiłam powtórzyć kurację. Moja dieta przedstawia się następująco:
Dzień 1 i 8
1: kubek kawy + slodzik
2: 2 jajka na twardo, gotowany kalafior
3 : 1 duża pierś z kurczaka (gotowana) sałata z oliwą z oliwek

Dzień 2 i 9
1 : kubek kawy + slodzik
2 : 1/2 brzoskwini lub jabłka, 150 g chudego twarogu, łyżeczką miodu , 2 łyżeczki wiórków kokosowych.
3 : plaster szynki (100 g), filiżanka fasolki gotowanej na parze , 2-3 szklanki jogurtu naturalnego

Dzień 3 i 10
1: kubek kawy + ewentualnie slodzik
2 : gotowany szpinak (kalafior, brokuł) , pomidor
3 : 2 jajka na twardo, 1 plasterek szynki (10dkg) sałata z oliwą z oliwek+ do picia szklanka soku
pomidorowego

Dzień 4 i 11
1 : kubek kawy + slodzik
2 : łyżkę musu jabłkowego(bez cukru) ze 100 g chudego jogurtu + pełnoziarnistą bułeczka lub 2 kromki chleba Wasa, filiżanka kawy z mlekiem..
3 : 2-3 szklanki jogurtu naturalnego

Dzień 5 i 12
1 : kubek kawy + slodzik
2 : duża marchewka tarta z cytryną
3 : 1 ryba z odrobiną sosu do pieczenia

Dzień 6 i 13
1 : kubek kawy + slodzik
2 : 50 g ryżu (przed gotowaniem). Podsmaż z obu stron na 2 łyżeczkach masła 120 g filetu z ryby. Dodaj 200 g pokrojonych na cienkie plasterki pieczarek i pokrojoną w kostkę małą paprykę. Polej 2 łyżkami śmietanki, przypraw solą i pieprzem. Pod koniec smażenia dodaj osaczonego tuńczyka w sosie
własnym.
3 : 2 jaja na twardo + 1 duża marchew

Dzień 7 i 14
1 : 2 kromki pełnoziarnistego chleba razowego + po plasterku wędliny i sera żółtego + pomidor + do picia szklanka soku pomidorowego
2 : kawałek gotowanego chudego mięsa + świeży owoc
3 : NIC

PRZED 2 I 3 POSIŁKIEM NALEŻY WYPIĆ SZKLANKĘ PRZEGOTOWANEJ WODY.

Po dwóch dniach mam 1 kg mniej. No a przed tą dietą byłam na south beach 2 tygodnie (Ifaza) i schudłam 4 kg bez uczucia głodu!!! Tyle, że potem waga stanęła. Wyczytałam też o błonniku w proszku, który dosypuje się do jedzenia i też chudnie. Ma on poza tym bardzo dobroczynny wpływ na organizm: obniża cholesterol, działa jak miotła wyczyszczająca organizm ze śmieci no i wypełnia żołądek hamując uczucie głodu. Można do dostać w sklepie internetowym e-zdrowie za jedyne 10,95 co starczy na ok tydzień.

Mam tylko jedną obawę, czy po odchudzaniu nie zostaną obwisłe fałdy na brzuchu. Nie mam czasu na forsowne ćwiczenia, jedyne co mi pozostaje to napinanie mięśni. Mała jest tak absorbująca, że jakiś zorganizowany rochaj sportu odpada. Może znacie jakieś zabiegi kosmetyczne, które by uelastyczniły brzusio...
Pozdrawiam :laugh:
 
Witam wszystkich odchudzajacych sie badź chcących zmierzyć się z ta dietą.
To już moje trzecie podejście do tej diety i zamierzam po raz trzeci zaryzykować. ::)
W moim przypadku dieta sprawdziła się doskonale bo zmniejsza mi żołądek i przygotowuje do dalszej walki.
Jestem niecierpliwa i musze mieć w pierwszym okresie szybki spadek kilogramów bo inaczej sie szybko zniechęcam.
Za pierwszym i drugim razem na diecie udało mi sie schudnać 7kg. a pózniej chudłam nadal tylko w wolniejszym tempie przechodząc na dietę 1000 kcal.
Teraz postanowiłam znowu zacząć bo po ciąży zostało mi dużo kilogramów do zrzucenia.
Od dzisiaj start kto chce niech sie przyłącza będzie mi raźniej :laugh:
 
Na razie idzie mi świetnie ale nie będę się chwalić bo to dopiero pierwszy dzień ::)
Pierwszy obiad zaliczony,brokuły pomieszałam z kalafiorem a jajka i pomidora posypałam mieszanką przypraw poprawiajacych przemianę materii. ;D
1441k6q.jpg
 
Witam wszystkich:D Ja dzisiaj wlasnie zaczelam dietke:D i juz przezywam pierwszy kryzys ale jak czytam wasze posty dziewczyny to jakos podnosze sie na duchu:D marzy mi sie zeby schudnac ok 10 kg, aczkolwiek kazdy kilogramek i tak bedzie mnie cieszyl ;) Boje sie tylko efektu jojo, prosze podzielcie sie jakimis uwagfami, jak temu zapobiec, bo w ubieglym roku stosowalam diete 1000 kalori i schudlam, ale niestety po pol roku nie dosc ze wrocilam do starej wagi to jeszcze 3 kilo przytylam, mimo iz nie jadlam wcale duzo:/....co myslicie?? Pozdrawiam serdecznie:D:*
 
ja bardzo odradzam tę dietkę - jest bardzo rygorystyczna, niezdrowa i jojo murowane, bo posprawdzałam i na sobie i znajomych .....


polecam raczej połączenie:
- diety niełączenia czyli nie łączymy produktów z grupy białkowej jak ser, mięso etc z produktami z grupy weglowodanowej jak kasze, makarony pieczywo etc.
- z dietą ogranioczającą kalorie np. do 1500


Lekko się chudnie, jedzenie dobre, nie chodzi się głodnym i są zdrowe efekty :)
I do tego zamiana słodyczy na wodę :) Lub w ostateczności na jakies z naprawde małą iloscią kalorii, nie wiem jakiegoś jednego żelka Haribo z tej serii fitnesowej albo kosteczkę ciemnej czekolady. Mi pomaga też zjedzenie śliwki w czekoladzie jednej - mam zabawę w gryzienie na kilka chwil i szybko mi przechodzi głód na słodkie.

I zamiast coca-coli - woda :D

i raz jeszcze woda :)
 
No ja właśnie na diecie nie łączenia straciłam 7 i czuję się zdecydowanie dobrze. Jedzenia w sumie było w brud i naprawdę dobre. A co do wspomnianych haribo to tych akurat sobie nie oszczędzałam:) dobre była a jak widać waga spadała hi hi
 
reklama
ja tylko chciałam poinformmować, że ta dieta nie jest dobra... wiele osób się bardzo slabo po niej czuje, ma drgania mięśni, ble głowy i zawroty i moze nawet zemdleć. ta dieta jest lekko wyniszczająca.
 
Do góry