reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta LOW CARB

U

użytkownik 213578

Gość
Cześć, czy stosuje któraś z Was dietę LOW CARB? Jaki wrażenia i opinie? Zastanawiam się nad nią, bo mam PCOS, IO i niedoczynność tarczycy.
 
reklama
Ja powinnam, ale nie stosuje. Nawet leków nie biorę. Ten sam zestaw chorób plus nadciśnienie.
A jakoś kontrolujesz / przeciwdziałasz?
Ja nie mam pcos (chyba - nigdy nie diagnozowałam) i nadciśnienia... ale mam podejrzenie IO i niedoczynność tarczycy od lat (+podwyższony poziom hormonów prolaktyny i testosteronu)...

Teraz jestem na diecie pudełkowej dash 1200kcal - 3 posiłki z diety więc ok 700-800kcal dostaję (ale z przymrożeniem oka bo na inne rzeczy też sobie pozwalam typu serek homogenizowany czasami czy coś słodkiego jak są goście)...

W każdym razie na diecie dash przez 4 tygodnie moje tsh z poporodowego zapalenia tarczycy (0.005) skoczyło na 6.81 (norma 4.2)...
 
A jakoś kontrolujesz / przeciwdziałasz?
Ja nie mam pcos (chyba - nigdy nie diagnozowałam) i nadciśnienia... ale mam podejrzenie IO i niedoczynność tarczycy od lat (+podwyższony poziom hormonów prolaktyny i testosteronu)...

Teraz jestem na diecie pudełkowej dash 1200kcal - 3 posiłki z diety więc ok 700-800kcal dostaję (ale z przymrożeniem oka bo na inne rzeczy też sobie pozwalam typu serek homogenizowany czasami czy coś słodkiego jak są goście)...

W każdym razie na diecie dash przez 4 tygodnie moje tsh z poporodowego zapalenia tarczycy (0.005) skoczyło na 6.81 (norma 4.2)...
mi zawsze lekrze mówili ze norma jest 1,5-2,5 TSH
 
A jakoś kontrolujesz / przeciwdziałasz?
Ja nie mam pcos (chyba - nigdy nie diagnozowałam) i nadciśnienia... ale mam podejrzenie IO i niedoczynność tarczycy od lat (+podwyższony poziom hormonów prolaktyny i testosteronu)...

Teraz jestem na diecie pudełkowej dash 1200kcal - 3 posiłki z diety więc ok 700-800kcal dostaję (ale z przymrożeniem oka bo na inne rzeczy też sobie pozwalam typu serek homogenizowany czasami czy coś słodkiego jak są goście)...

W każdym razie na diecie dash przez 4 tygodnie moje tsh z poporodowego zapalenia tarczycy (0.005) skoczyło na 6.81 (norma 4.2)...
Przymierzam się, bo powinnam. Generalnie najlepsza w moim przypadku będzie dieta z niskim IG i ograniczeniem węglowodanów, do tych dobrych i małe ilości. Na razie staram się ogarnąć zdrowotnie i rehabilitacyjnie małego, potem ja. Widzę, że sypię się zdrowotnie, ale tyle się czeka do specjalistów... 🙄
Masz brzydkie TSH. Karmisz?
 
Przymierzam się, bo powinnam. Generalnie najlepsza w moim przypadku będzie dieta z niskim IG i ograniczeniem węglowodanów, do tych dobrych i małe ilości. Na razie staram się ogarnąć zdrowotnie i rehabilitacyjnie małego, potem ja. Widzę, że sypię się zdrowotnie, ale tyle się czeka do specjalistów... 🙄
Masz brzydkie TSH. Karmisz?
Tak. Ale mieszanie - popołudniu i nocą cyc w dzień mm (pracuję to nie da się inaczej)
 
Ja przed ciążą miałam 3.8 i w zasadzie całe życie poza okresem ciąży mam 3.8-4... W ciąży zależy od czasu bo od 1 coś do 6 😅
Ale 6.8 mam w sumie pierwszy raz...
 
reklama
reklama
Do góry