reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta maluszka-watki połaczone.Kolejne etapy rozszerzania diety

reklama
Dietetyk Mamopedii poradził, jak ugotować zdrową zupę jarzynową. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że z wywaru z mięsa i kości przenikają do zupy uczulające białka, dlatego z takim wywarem najlepiej poczekać do 3. roku życia dziecka. Można natomiast dodać do zupy jarzynowej ugotowane oddzielnie mięsko. Nie należy też przyzwyczajać dziecka do słonych dań, zamiast soli lepiej użyć ziół. To samo dotyczy gotowych przypraw smakowych w jakiejkolwiek postaci – lepiej unikać kostki rosołowej. Do zabielania zupki natomiast warto użyć mleka lub jogurtu zamiast śmietany. To kilka porad, dzięki którym można unknąć prostych błędów, przygotowując zdrową zupkę. W Mamopedii przeczytacie o tym pod hasłem: „Zupa jarzynowa”.


Po roku daje sie wywar a nie po 3-a mleko krowie moze bardziej ucuzlic niz bialko z miesa albo kosci.
 
Mój Maluch ma rzadką kupkę po marchewce. Czy to normalne jadał ja już w gotowych słoiczkach ale nie występowały żadne negatywne skutki.:no:






 
Ostatnia edycja:
icon1.gif
co i ile jedza nasze glodomorki:) po 8 miesiacu
jestem mama 8 miesiecznej Paulinki. Moja corcia to starszy glodomor, zjadla by wszystko gdy by mogla - slodnie, kwasne, goszkie - nie ma dla niej roznicy. Wazy 9400 g. A dzien wyglada tak:
8.00 mleko piers
10.00-10.30 sloiczek owoce 130g
12.00 - mleko piers - spanie
15.00 - sloiczek obiadek 190 g
18.00 - mleko piers
20.00 - kapanie,
21.00 butelka z kaszka ryzowa z owocami 150 g
w nocy budzi sie o 24.00 je piers i o 4.00 je piers
Opiscie swoj dzien :happy:
 
Mój Antoś
o 6 rano je butelkę ok 150ml,
o 9 śniadanko - deserek sojowy i chlebuś
13 zupka
16 deser owocowy lub kleik kukurydziany 150 ml
19 kleik ryżowy ok 120 ml
a w między czasie dużo soczków
jestem na etapie odchodzenia od mleka i dawania mu więcej "normalnego" jedzenia, ale jakoś mi to nie wychodzi :-(
 
Mój Synuś ma 11 m-c i jest strasznym głodomorkiem :) jego dzień wyglada tak:
Wstaje tak około 10 rano i na sniadanie je bananka popija to mlekiem z piersi
Tak około 14 je obadek to co ja i mąż i idzie spać
o 16 je starte jabłuszko
o 18 je bułke z masełkiem
i przed snem tak okolo 20:30 je tez bułke
a w miedzy czasie jeszcze wyjade Tacie obiadek jak wróci z pracy , je chrupki kukurydzane , danonki , mleczne kanapki, jak by mógł to by nie odchodził od stołu :)
 
a i jeszcze nie dodałam ze w ciagniu dnia jak mu sie chce to pije mleko z piersi i w nocy tez sie jeszcze buzi na cyca , soczki i herbatki tez pije:p
 
A może ktos ma dobry sposób na to aby 4-ro miesieczny niemowlak polubił ziemniaki z marchewka bo tylko to z takich obiadków moge dawać? no nie chce tego wogóle brac do buzi za to deserki bardzo chetnie...
 
reklama
Deserki sa slodkie.........zaczyna sie rozszerac diete do marchewki a po jakims czasie sie daje owoce...nie dziwie sie ze nie chce jesc warzyw jak poczul slodkie.
Sporbuj sama amrchewke-moze ziemniaki mu nie pasuja
 
Do góry