reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dieta maluszka

pati1987

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
19 Kwiecień 2010
Postów
59
mam prosbe czy moglaby by mi pani napisac jakich warzyw i owocow i wogole czego powinnam unikac dla mojego 5 miesiacznego synka ktory ma skaze bialkowa..z góry dziekuje za odpowiedz
 
reklama
Witam
Skaza białkowową potocznie określa się uczulenie na białko mleka krowiego, więc nie ma koniecznosci eliminowania warzy i owoców bo one nie powodują uczulenia, niektóre takie jak banan czy truskawka mogą pogłębiać objawy, bo zwiększają wydzielanie histaminy.
 
tak wiem, tylko podaje malemu wszystko bezmleczne a i tak pojawiaja sie krostki..chcialabym wiedziec jakie wrzywa/owoce sa najbardziej alergenne
 
Najbezpieczniejsze są owoce krajowe oprócz truskawek które "lubią" uczulać, należy uważać z cytrusami w tym z bananami.
Teraz są już krajowe morele można je spokojnie miksować i dodawać do kleiku ryżowego lub w innej postaci wg uznania.
 
Do góry