reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta mam karmiących

reklama
kamilaedi -nic się nie martw, ja tez zielona byłam jeszcze niedawno, a w tydzien-dwa nauczylam sie tak duzo, ze jestem w szoku, ze moja mózgownica jeszcze tak sprawnie przyswaja wiedze;p
 
bo kiedys to sie jadlo wszystko... im bardziej swiat idzie do przodu tym wiecej ludzie kombinuja, wymyslaja, stosują.:p zwariowac mozna:D
Ja tam nie ingeruje w niczyje wybory itd.. Jak ktos chce ostra diete - na zdrowie, jak nie - na zdrowie:p
moje motto od paru tygodni powinno brzmiec "nie dajmy się zwariowac" ;p tak jest:D
 
kamilaedi mi polozna powiedziala ze mozna wszystko -jak powiedzialam jak to wyglada w pl to zrobila oczy, ale nie powiedziala ,ze jest to zle

Chyba nigdzie poza Polską nie ma diety matki karmiącej;-). Chociaż Hinduski chyba twierdzą, że w pierwszych tygodniach po porodzie powinno się unikać potraw wychładzających organizm, oni tam cały podział na wychładzające i rozgrzewające mają.
 
nie, nie... jadłospis nie zdałby egzaminu, bo... kazdy organizm na dany produkt reaguje inaczej i byłoby to bez sensu.. musiałam sama zobaczyc po czym mi sie bardziej podnosi cukier itd (w ciagu tygodnia mozna juz to wybadac). Dopiero po poznaniu reakcji organizmu moglam sama cos komponowac. Mi np bardzo skacze cukier po jabłku. a dziewczyna ktora poznalam u diabetologa wcina jablko za jablkiem... mam jakies trzy książeczki gdzie sa opisane zasady itd, ale... i tak trzeba wybadac na co jak sie reaguje. I tu wlasnie rozwiązuje się zagadka dlaczego diety CUD nie dla każdego sa takie CUDOWNE! :p po pierogach np powinno mi skakac bardzo (dostalam zakaz spozywania)- bo mąka, bo ziemniaki, bo cebulka smazona... a podnosi mi sie tyle co nic... więc zakaz spozywania okazał się błędny. ;]
manta czy po każdym posiłku mierzysz sobie cukier?
 
Manta chyba kiedyś też nie jadało się wszystkiego ... Moja mama stosowała dietę ... moja babcia też :-)

Zresztą jak ktoś się zdrowo odżywia to pewnie nie musi nic zmieniać , ale mało kto teraz naprawdę patrzy na to co je :tak:
 
Amandla -już nie. mierzę sobie na czczo i po obiedzie. Ewentualnie jak cos bardzo zjem "złego" to sobie kukne, ale....nie zawsze co by nie wariowac;-)
 
reklama
Witam kobitki , ja z pierwszym synem jadłam wszystko , na samym początku unikalam tylko truskawek i cytrusow. Ale ogólnie to jak zawsze zdrowo, mały był pulpecik ( urodził sie 4.5kg ) i z waga był powyżej norm siatek centylkowych, a był tylko na piersi ;-) tak wiec kochaniutkie moja rada to nie przejmować sie dietami , odżywiać sie zdrowo, jeść wszystko i jedna głowa zasada - umiar i rozwaga ;)
 
Do góry