reklama

dieta mamy karmiącej

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2007' rozpoczęty przez anni, 29 Czerwiec 2007.

1. anni

anni Fanka BB :)

Chciala bym zaczac ten watek poniewaz akurat dla mnie jest dosc problematyczny.

mala jakos dziwnie reaguje na jajka(chyba)... :dull:

co i jak jesc? non stop slysze rozne opinie... a jak u was dziewczyny?
    jakiej diety przestrzegacie...:confused::confused:

2. kachasek

kachasek matka-wariatka :)

ja sama nie wiem, co mam jeść a czego nie:no: ile osób, tyle opinii. lista szopki mnie dobiła. w szpitalu podawali nam wszystko do jedzenia - truskawki, kotlety smażone, sery, zupy mleczne... fakt, że jedzenie szpitalne było jakieś bez smaku, ale było prawie wszystko

3. reklama
  4. dorotka.1

dorotka.1 doube mamy 06.07,09.10

ja jem narazie tylko jogurty naturalne z ziarnami zboz,bulki z poledwicą lub szynką do wyboru ,miod,zupy to rosolek,krupnizek,ryzowka,a na drugie mieso gotowane z kurczaka,cieleciny,poledwiczki wieprzowe i wolowina z marchewką w sosie koerkowym,a i pije ogromne ilosci kompotu z jblek i czeresni plus mineralka

5. efilo

efilo Gość

Wszystko zależy od podejścia.

Albo się je wszystko i unika tylko największych alergenów, albo nastawiamy się na ścisły reżim żeby 1. nie uczulić malucha 2. nie dopuścić do kolek i innych problemów trawiennych.

Ja przed porodem byłam zwolennikiem wariantu pierwszego. Ale teraz jak patrzę na moją malusią to nie mam serca jej narażać na jakieś przykrości.

Problem w tym że wariant drugi to właściwie prawie zerowa możliwość ruchu jeśli chodzi o wybór dań.

Na przykład z tego co wypisała dorotka musiałabym wykreślić jogurt - bo to mleko krowie; bułkę - bo to jasne pieczywo a powinno się jeść ciemne; cielęcinę i wołowinę; oraz kompot bo zakazane są drobnopestkowce (tu: czereśnie) :sick::-D

Gdyby ktoś chciał się zastosować do takiego reżimu to polecam ściągawkę zamieszczoną TUTAJ

6. patrycja24berlin

patrycja24berlin Mama czerwcowa'06 Fan(ka)

Dorotko miod to tez silny alergen...do pierwszego roku zycia nie powinno sie go podawac dzieciaczkom....

7. efilo

efilo Gość

Anni
    spróbuj nie jeść białka z jajek - to ono zazwyczaj uczula.

8. kachasek

kachasek matka-wariatka :)

w ściągawce od efilo jest jakaś nieścisłość:
    Pij bez obaw:
    – wodę mineralną niegazowaną,
    – słabą herbatę lub bawarkę,
    – herbaty owocowe i ziołowe,
    – kawę bezkofeinową albo słabą, normalną,
    – soki owocowo-warzywne,
    – kompoty,
    – jogurty naturalne, kefiry, maślanki
    Jedz ostrożnie: jogurty naturalne, kefiry, maślanki, mleko zsiadłe, sery białe (mogą wywoływać reakcje alergiczne)

a brzoskwinie są śliwkowate... i bądź tu mądrym
    :eek::baffled:
    u nas póki co spokój z kolkami i alergią
    jedno co co mały ma czasem skurcze jelit i jest płacz jak się załatwia:-( ale położna mówiła, że czasem tak jest i trzeba to przetrwać

9. anni

anni Fanka BB :)

Dzieki Dziewczyny...;-)

Efilo link super - dobrze sie do niej odniesc mysle.

No nic. Pozyjemy zobaczymy... ejjj a chce mi sie czekolady... i mysle ze lepiej niee;-);-)

10. reklama
  11. szopka

szopka mamy czerwcowe 2007

I ja miałam początkowo takie podejście że jem wszystko poza największymi alergenami, ale jak patrzę na mojego Misia i wspominam jego wczorejszy ból brzuszka i pierdki po zjedzonym przez mamę gołąbku, to nie mam serca eksperymentować na nim czy coś mu zaszkodzi czy akurat nie i od wczoraj stosuję zalecenia naszego pediatry. Poza tym dowiedziałam się od starszej siostry, która była moją niańką w dzieciństwie że byłam niemowlęciem cierpiącym na skazę białkową, z ciągłym i wysypkami i kolkami, więc jest duże prawdopodobieństwo że mój synek też jest na nie bardziej narażony. :-(

Najgorsze jest to że w tych wszystkich dietach dla karmiących mam jest sporo sprzeczności - co czytam jakiś artykuł czy poradnik to inne zalecenia i zakazy - pogubić się w tym można. Postanowiłam więc respektować wszystkie napotkane zakazy:-(

Dziewczyny jeśli macie jakieś ciekawe pomysły na dania dla utrzymujących reżim jedzeniowy to podzielcie się nimi.
    Ja dziś robię risotto na rosole i bez wina, z cukinią i bez cebulki oraz z odrobiną sera.

12. Luka013

Luka013 mamy czerwcowe 2007

Szopka ja dziś robię pierś kurzą w parowarze z marchewką plus ryż.

Myślę, że to super pomysł, żeby zamieszczać tu przepisy albo choć info o tym co jemy - mnie to bardzo pomoże urozmaicić ubogą dietę matki polki :tak:

Poleć forum