reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta Mamy Karmiącej

reklama
hellou
To prawda ładnie nazwane- pierworodny Oliwierek.
Wiecie co zastanawiam sie kiedy da o sobie znać uczulenie na jakiś produkt u naszych maluszków. Chodxi mi o to czy od razu pojawaja sie te uczulenia czy może od kt tygodnia albo miesiąca. A w ogole są jakieś bardzo typowe objawy tych uczuleń czy każdy maluszek inaczej je przechodzi?
 
Atas ponoć najpóźniej po 2-3 dniach coś będzie widać. Uczulenie objawia się zmianami skórnymi, miejscowo robi się szorstka, może też być wysypka.
 
dzieki Doxa, bo u mojej Igi pojawiły sie jakieś plamki na brzuszku, czerwone z piałymi kropeczkami w środku. Może to od ryby kt jadłam w sobote a brzuszek wysypało w niedziele. Musze połozna zapytać.
A jak wasze piersi?? Moja mają taką produkcje pokarmu ze armie noworodków moge wykarmić. Moja Miniurka tyle nie zje, mimo ze ładnie ciągnie, nie przeje ilosci z jednej piersi. A do nastepnego karmienia już ta pierś jest znowu jak kamień, nie wspominając już o drugiej. Odciagam pokarm ale nie chce za duzo bo potem sie w tym mleku bede mogła kąpac
Jak to u Was wygląda?? Ja sie boję zeby nie doszło do zastojów i zapalenia piersi, i szczerze mowiac nie wiem co mam robić juz.
 
Atas karm Igę z jednej piersi i już nie odciągaj z niej, z drugiej odciągnij tylko tyle abyś poczuła ulgę! Następne karmienie na odwrót, karm z tej co odciągałaś, a z drugiej odciągnij tylko trochę. Powinno się to samo unormować. Aaa i nie pij żadnych herbatek na laktację. Poza tym zmniejsz ilość spożywanych płynów o jakieś 0,5 litra.
 
Dzieki Doxa za rade, postaram sie tak robić, obi mi to pomogło bo sie wykończe.
A jak wyglada temat kupek. Moja trzaska raptem tylko 4 na dobe (fakt ze duze). A jak to o Waszych maluchów wyglądało na początku?
 
W szpitalu dieta położnicy (fajna nazwa) wygląda tak:
rano na śniadanie zupa mleczna (codziennie inna)
pieczywo białe ( ze zwględu na cc) ale zalecane po powrocie do domu ciemne gruboziarniste!
Dużo surowych warzyw w postaci surówek do obiadu,
mięso tylko gotowane,
wędliny schab gotowany, szynki drobiowe i szynki wieprzowe, jaja, sery białe i żółte
 
Atas- u mnie z piersiami narazie nie ma żadnych problemów. Mój głodomorek ściąga z nich wszystko :-) Jeżeli chodzi o kupki, to ciężko je zliczyć. Praktycznie przy każdym przewijaniu znajduję małe co nieco :-D



 
reklama
przezyliśmy pierwsze mini-zapacie... ::)
znaczy, kupka ciut ściślejsza, bardziej oliwkowa niż żółta, prężonko, stękanko... i niezbyt spokojny sen...
... a wszystko za sprawą kilku ptasich mleczek wrąbanych przez mamusię w sobote.... ::)



o właśnie, co z ta zupą mleczną???
przecież podobno mleka się nie poleca w pierwszych tygodniach...
u nas też dawali, ale akurat zup mlecznych to ja nie lubie... za to marzy mi sie szklanka surowego mleka prosto z lodówki... ;)
 
Do góry