reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dieta mamy karmiącej

Stosujecie jeszcze tzw dietę matki karmiącej? Czy już jecie wszystko?
Bo ja wciąż jeszcze kapusty, cebuli, fasoli nie jadłam .. I tak się zastanawiam co ze świętami ....
 
reklama
nilka ja jem wszystko od samego poczatku i nie bylo sytuacji zeby maly mial jakies problemy z brzuszkiem..jem cytrusy, kapuste, grzyby, marynaty, smazone, orzechy, slodycze, pije gazowane.
 
A ja nadal nie jem smażonego - jak wróciliśmy ze szpitala, to mój B kupił parowar i zakochałam się w tym urządzeniu. Uwielbiam mięso, warzywa gotowane na parze i to jem zazwyczaj. Do tego nie piję gazowanego, nie jem niczego ciężkostrawnego. Tak się przyzwyczaiłam do tego takiego trochę jałowego jedzenia, że jakoś nie pomyślałam o zmianie. Ale w końcu muszę coś innego wprowadzić ;-)
 
Kolakinka - u mnie pomagała duża ilość wypijanej wody niegazowanej i herbatki laktacyjne + oczywiście częste przykładanie dziecka do piersi. Nic poza tym.
 
Wszystko! Nawet wzdymajace, ostre, słodkie, gorzkie, nawet tatara możesz zjeść! Nie ma diety matki karmiącej. Chyba, że dziekco.ma stwierdzona alergie na BMK wtedy się robi dietę eliminacyjną. Oczywiście powinnaś unikać alkoholu i używek, ale jest to wiadome.
Nie zapomnij również o suplementacji, dobrze jest suplementować żelazo, witamine D3 jak rowniż kwasy dha. Czasami trudno jest dostarczyć je z pożywienia Wiele kobiet bierze witaminy podczas ciąży, po ciązy przestaje oraz jest to błąd. Polecanym suplementem dla kobiet karmiących jest Composita mama
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wszystko! Nawet wzdymajace, ostre, słodkie, gorzkie, nawet tatara możesz zjeść! Nie ma diety matki karmiącej. Chyba, że dziekco.ma stwierdzona alergie na BMK wtedy się robi dietę eliminacyjną. Oczywiście powinnaś unikać alkoholu i używek, ale jest to wiadome.
Nie zapomnij również o suplementacji, dobrze jest suplementować żelazo, witamine D3 jak rowniż kwasy dha. Czasami trudno jest dostarczyć je z pożywienia Wiele kobiet bierze witaminy podczas ciąży, po ciązy przestaje oraz jest to błąd. Polecanym suplementem dla kobiet karmiących jest Composita mama
Mój mąż ma mi przynieść po porodzie największy zestaw sushi, jaki znajdzie 😂 cały z surową rybą 😂
 
Do góry