reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta matki karmiącej??? Co pić oprócz wody niegazowanej???

Może to trochę wzbudzić kontrowersję co powiem, a historia dotyczy okresu sprzed ponad 30 lat. Moja mama za radą swojej pani doktor przemywała mi buzię pieluszką tetrową świeżo przeze mnie zmoczoną moczem. Ponoć mocz ma w sobie jakieś właściowości lecznicze - myślę, że można spróbować, napewno dziecku nie zaszkodzimy, bo to naturalny płyn, bez sterydów, a szansa na pomoc jakaś jest,.....i nic nie kosztuje.
 
reklama
Ja słyszałam że pleśniawki się kiedyś przemywało właśnie pieluszką tetrową z moczem.
Jakieś właściwości lecznicze i dezynfekujące ma ale ja chyba bym się nie zdecydowała.

A z rumiankiem też trzeba ostrożnie bo uczula :dry:
 
Też coś słyszałam moczu, ale nie będę tego testować na Maciusiu. Widzę, że te krostki mu przygasły, ale ma tam strasznie suchą skórę. Lekarka polecała kąpać go w rumianku (ale boję się, by go nie uczulił) i w nadmanganianie potasu (a w aptece mi powiedzieli, że to teraz trudno dostać, bo było wykorzystywane przez pirotechników i tylko na receptę)...
 
Kantadeska, lepiej udaj się do innej apetki, bo ta w której byłaś, to jakaś dziwna - z całym szacunkiem. Nadmanganian potasu jest bez recepty i ostatnio sama kupiłam go bez problemu w dwóch różnych aptekach (kupiłam raz saszetkę, gdzieś mi się zapodziała, i w drugiej aptece kupiłam ponownie). Kosztuje to grosze.
Nadmanganian potasu rzeczywiście bardzo dobrze działa na różne problemy ze skórą. Powodzenia!
 
Do góry