reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta naszych dzieci

Ja też część robię sama a część kupuję. Dziś kupiłam np. zupkę z krulikiem, ale takie proste rzeczy robię sama i mrożę.
Proste czyli: marchewka z jabłkiem, zupka warzywna- marchewka, kawałek pietruszki, masełko lub oliwa i takie tam, ziemniak czy coś w tym stylu. Potem do blendera i miksuję. jest o wiele smaczniejsze niż ze słoiczka. Ja też nie solę na razie.

 
reklama
A my dzis pierwszy raz miesko jedlismy :tak: zupke jarzynowa z kurczakiem i chyba posmakowalo ;-) jak juz mamy jakis obiadek sprawdzony to Misio caly sloiczek wsunie czasem pol i pol nastepnego dnia, a deserki dziele mu na dwa czasem zje rano reszte wieczorem czasem rano z kleikiem wieczorem same a czasem jednego dnia pol drugiego pol no a czasem caly sloik na raz roznie to bywa .

A mam takie pytanie ... jak wprowadzam cos nowego i dam mu zalozmy 3 lyzeczki to moge pozniej jeszcze normalnie dac mu sloiczek czegos juz sprawdzonego ?? bo tymi 3 lyzkami on tylko smak sobie robi a nie wiem czy przy nowosci lepiej nic innego nie dawac czy sprawdzone obiadki moze zjesc oprocz tego ??
 
liiiviiia, małe słoiczki czy duże?
I czy po zupce jeszcze coś dojada mleka?
A co do wprowadzania, my dodawaliśmy nowy składnik do gotowej zupki.
Jeżeli zupka była sprawdzona a coś się działo to wiadomo że o ten składnik chodziło wlaśnie.
 
A mam takie pytanie ... jak wprowadzam cos nowego i dam mu zalozmy 3 lyzeczki to moge pozniej jeszcze normalnie dac mu sloiczek czegos juz sprawdzonego ?? bo tymi 3 lyzkami on tylko smak sobie robi a nie wiem czy przy nowosci lepiej nic innego nie dawac czy sprawdzone obiadki moze zjesc oprocz tego ??
Mozesz :tak::tak::tak:
 
A w ogole to my dzis dalisy marcheweczke i byla przepyszna ! Az dostala slinotoku pozniej ha ha ! :-D
 
Szyszunka nie chodzi o czas tylko o zdrową dietkę dla maluchów, a czas? oczywiście nie mam go jak wiele z nas - jest praca, potem dom, w którym wiecznie jest co robić, drugie dziecko ,które tez potrzebuje zainteresowania. Zresztą nie będziemy sie nawzajem przekonywały co lepsze- pewnie i jedne i drugie maja troche racji, ja wolę poswięcić wolny czas dzieciom i mężowi i skorzystać z wygód skoro mogę, a gdy zostanie mi wolna chwilka ugotuje zupkę dla małego:-D
 
Mamuśki, ponieważ niektóre samodzielnei przygotowują jedzonko, to podawajcie przepisy :-)
jak długo np gotować marchewkę ? (słyszałam że 2h gotowania zapewnia prawidłową hmm kupkę a jak krócej to mogą być problemy - ale to tylko zasłyszane)
czy np do takiej miksowanej marchewki dodawać olej ? jeśłi tak to ile i jaki ?
czy takie obiadki mozna zamrozić "na potem" ?
mamuśki pomóżcie, chętnie sama zacznę cosik gotować zwłaszcza że wiosna w końcu (mam nadzieję) nadejdzie a z nią i warzywka ect:tak:[/quote

Enka jesli chodzi o mrożenie to chyba najlepszy sposób ugotowac wszystko osobno i osobno pomrozić w maleńkich pojemniczkach np w woreczkach na lód- potem mozesz wyciagać z każdego warzywka po jednej kosteczce i mieszac i zupki masz gotowe- codziennie inną:-)
 
reklama
Kochane Mamy mam trzy pytania:

1. Czy dajecie dzieciaczkom kaszki i jesli tak to jak: na rzadko w butli czy na gęsto łyżeczką i kiedy: rano czy wieczorem?
Czytam te schematy zywieniowe i nie piszą nic o kaszkach w 6 m-cu.
2. Czy po małym słoiczku zupki mogę podać mleko bo widzę, że Mała raczej traktuje je jak atrakcje a nie pełny posiłek.
3. Ile wychodzi Wam na dobę posiłków dla Maluszków?
 
Do góry