reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta naszych dzieci

reklama
A są jakieś dzieci, które już w ogóle mleka nie dostają bez znaczenia które, czy z cyca czy sztuczne?
moja mała od pól roku dostawała flaszkę ok 6 rano a resztę dnia praktycznie jak my, ale w zeszła sobotę byłam trochę zaganiana i... zapomniałam ;( o mojej córci, ze może chciec jeść z rana, w niedziele chciałm już jej znowu dać to zaczeła się kręcić i wiercić i nie wypiła tej butli, za to śniadanko wyszło 30 minut wcześniej niż normalnie...
Kurcze mam juz w domu duże dziecko a nie niemowlaczka.
Nie lubi jesc żadnych serków ani kefirów czy jogurtów, wiec trochę mnie to martwi.
Poza tym wcina dośc dobrze, tylko czy tak szybko powinno się butle i mleko zupełnie odstawić, choc i tak nie zmusze jej do picia tego mleka.
 
Mojej koleżanki dziecko przestało w ogóle pić mleko w 10 mies. życia jak ta go skończyła karmić piersią, bo po prostu nie chciało. Ja też myślałam, że mi się tak uda, ale moja córunia w nocy nadal domaga się mleka i daje jej 130ml ok.1 w nocy i o 6 160ml.
 
u nas różnie to bywa z mlekiem , na wieczór butla raz jest wypita innym razem nie, rano na spaniu tak , ale już po przebudzeniu nie ma mowy o mleku tylko codziennie jajo i kromeczka chleba, a spróbuj mu nie dać...Próbowałam małemu robić już mleko zwykłe zagęszczone kaszką i też wypija chyba chętniej niż bebiko czy gerber . Ostatnio jednak jajo na 1 miejscu listy, no i sucha buła obowiązkowo na spacerku
 
Ja chc ę podziękować Zuzi za świetny przepis na jogurtowe placuszki - rewelacje mała je uwielbia a i mój wybredny M tez ze smakiem zjada. POLECAM
 
to ja tez spróbuję tych placuszków :) moze na podwieczorek zrobie :)juz spisalam sobie przepis :) Zuziu a probowalas je tez robic z jakims innym smakiem np truskawka czy cos zeby takie owocowe?tez są dobre ?
 
przepis rewelacyjny i u nas zagoscił już dawno -robi takie placuszki moja teściowa, dzieci je uwielbiają. Ja często tez dodaję do tej masy startą cukinię lub dynię-TAK cukinię, dynię! na grubych oczkach i lekko ją słodzę, puszcza wtedy sok. Racuszki smakują wtedy jak z delikatnym jabłuszkiem-bo z jabłkiem są dosc kwaśnawe czasem. A tak przynajmniej wcinamy cukinię czy dynię.
tak ze polecam i roboty w 3 minuty.
 
Witajcie, no to się cieszę, że korzystałyście. Monia myślę, że można dać smakowy serek i będzie dobre. (z muffinami tak robię jak nie mam kefiru, czy waniliowego serka to też dodaję smakowy i jest git) Moja Ala zaś nie lubi serków gdzie są kawałki owoców więc u nas póki co rządzą Bakusie. Próbowałyście? są pyszne.
 
reklama
rzeczywiście placki fajne ale Olcio polizał tylko , jak zwykle z resztą... czy można tak zupełnie nic nie lubić??? czasem to mnie trafia szlag...narobisz się , naszykujesz a on nie chce... a jak próbuje na siłę to odruch wymiotny... porażka... chyba trzeba do lekarza konkretnego bo pani doktor w przychodni to mówi: są takie dzieci:(((
 
Do góry