reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta naszych dzieci

MagdaCha

podwójnie wrześniowa
Dołączył(a)
27 Marzec 2009
Postów
355
Miasto
Warszawa (Targówek)
To zakładam wątek. Piszemy na wszystkich tematach i żeby coś znaleźć trzeba się naszukać. Ja Igosia na razie jeszcze nie karmię niczym poza piersią ale chyba muszę się przymierzyć. Wczoraj jadłam jabłko a Igoś wpatrzony. Więc wzięłąm łyżeczkę i odrobinę zeskrobałam soczku i mu dałam. Ale mu się oczka otworzyły!! Bardzo smakowało i wyciągał łapki do jabłuszka.:-D
I jeszcze pytanie. Jakie dajecie kaszki bo jak oglądałam to one zawierają cukier. Już na wstępie mamy paść maluchy cukrem?
 
reklama
MagdaCha ja dopiero wczoraj podalam kaszke pierwszy raz, mleczno-ryzowa przez butelke..
Ja taka sklpeowa mama jestem... jak cos jest dla dzidzi tzn,ze dobre... sloiczki,kaszki.. w koncu kupa ludzi nad tym pracowalo,przeszlo kilka atestow,wiec mysle,ze nie jest zle..;-)
 
MagdaCha ja dopiero wczoraj podalam kaszke pierwszy raz, mleczno-ryzowa przez butelke..
Ja taka sklpeowa mama jestem... jak cos jest dla dzidzi tzn,ze dobre... sloiczki,kaszki.. w koncu kupa ludzi nad tym pracowalo,przeszlo kilka atestow,wiec mysle,ze nie jest zle..;-)
ja tez :tak:;-):-p
 
Starszej córze nie dawałam kaszek słodzonych, a to sa te wszystkie z owocami, ona bardzo lubiła kaszkę kukurydzianą, samą, tzn. na mleku. Wcześnie Bobovita ją produkowała, ale teraz tylko Nestle, nazywa się to kleik kukurydziany i tam cukru nie ma. Nawet juz taką kupiłam, ale jeszcze młodszej nie dawałam. Na tej samej zasadzie można dawać sam kleik ryżowy, ale on bardziej zatwardzający jest, a kukurydziany, dobrze robi na kupki;-) Natomiast przy Gabi nie zarzekam się, że owocowych kaszek nie dam:tak:

Ja tam nie do końca ufam producentom nawet żywności dla dzieci, uważnie czytam skład każdego słoiczka zanim kupię.
 
A, i do takiej kaszki można po prostu owoce np. ze słoiczka dodać, żeby nie było monotonnie:tak:
 
reklama
Moja Gabi niebawem skończy 6 miesiąc, ostatnio zatem testujemy reakcje na gluten czyli kaszkę mannę. Polecam z Nestle wystarczy zalać wodą i gotowe. Dodaję ją do słoiczków owocowych i Niunia ślicznie zajada- żadnych negatywnych reakcji nie ma.
 
Do góry