reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta naszych dzieci

Ja właśnie się zastanawiam nad taką kwestią - bo piszecie o mleku - czy nasze dzieci w takim wieku go jeszcze potrzebują??? CHyba raczej nie, chcę za niedługo skończyć nocne karmienia piersią i nie mam zamiaru zastępować je butelką czyt. Mleko modyf. Oglądałam kiedyś program, jak lekarze się wypowiadali, że łyżka twarogu= szklance mleka jeżeli chodzi o zawartość wapnia, a twaróg jest o niebo zdrowszy. Ja sama pijam mleko tylko do kawy lub czasami do kakao. Ale nie wierze w "pij mleko będziesz wielki". Ala ma 3 mleczne posiłki dziennie (rano i wieczorem kaszka, jogurcik) poza tym je swoje obiadki + nasze (podjada) i ok17 deserki.
 
reklama
powiedzcie mi dziewczyny co jeszcze dajecie dzieciom do jedzenia, bo odkąd Matuś gardzi mlekiem to kończą mi się pomysły no bo tak ok 6 wciskam mu troche mleka ale max 120, potem kaszka z owocami, potem obiadek, potem jogurcik z owocami i czasem jeszcze raz kaszka albo same warzywa ugotowane, no i na koniec mleko z kleikiem na noc, i nie wiem co jeszcze mu dawać, oczywiście jakieś tam zapychacze chrupki, chlebuś też dostaje ale chodzi o taki zwykły posiłek

Dorisko - u nas w sumie też tak wygląda menu. Nieraz owoc pomiędzy posiłkami tpu banan, jabłko, owoc sezonowy. Kisiel, kaszka manna, mleko z chlebkiem wkrojonym ub z biszkoptami,ostatnio dostał budyń.
 
Co do pomysłu na obiadki to ja robię gotuję mięsko + podstawowe warzywa typu marchew, pietrucha (lub jakies mrozonki bukiet jarzyn) Wychodzi z tego spora zupka, miksuje i mrożę porcjami np. w pojemniku na lód a potem po 3,4 kostki do woreczków, zależy od wielkości. I tak codziennie wyciągam taki wywar w kostkach i jednego dnia dodaje więcej brokuł, innego buraczków, innego marchewki , ziemniaków. Raz na gęsto, raz zupka no i dodatki typu kasza manna, makaron(kupiłam taki mały fajny coś a'la ryż)m zacierka, ryż i inne kasze, żółtko itp. Dzięki temu mamy urozmaicone posiłki, bo mi już też czasami pomysłów brak. Oczywiście rodzaje mięska zmieniam. Do tego raz w tyg dochodzi rybka. Drugie danie Ala podjada od nas z talerza:-)
 
powiedzcie mi dziewczyny co jeszcze dajecie dzieciom do jedzenia, bo odkąd Matuś gardzi mlekiem to kończą mi się pomysły no bo tak ok 6 wciskam mu troche mleka ale max 120, potem kaszka z owocami, potem obiadek, potem jogurcik z owocami i czasem jeszcze raz kaszka albo same warzywa ugotowane, no i na koniec mleko z kleikiem na noc, i nie wiem co jeszcze mu dawać, oczywiście jakieś tam zapychacze chrupki, chlebuś też dostaje ale chodzi o taki zwykły posiłek
U nas wyglada menu bardzo podobnie.. tylko,ze mleko jeszcze lubi,ale kaszke to musze prawie wciskac.deserki wszystkie w kazdej postaci . Tak to daje jeszcze owoca, banan,jablko, nektarynka, winogrona.. wszystko lubi, biszkopciki, chlebek ,chrupki. Czasem podjada od nas z talerza to co moze :) Ostatnio to za kazdym razem jak jemy to stoi niczym zebrak ha ha ha
 
Dziś szukałam menu dla dzieci "naszych" i przeczytałam artykuł, w którym pani doktor wypowiadała się na temat żywienia. Jako jedno z dań proponowała płatki kukurydziane z mlekiem. Nie wiedziałam, że nasze maluchy już mogą zjeść płatki:confused:. Spróbujemy:tak:;-)
 
Dziewczyny jak wyglada dzienne menu waszych pociech ? Zastanawiam sie czy Kinia nie pije za duzo mleka... ??:confused:
 
u nas- dzień powszedni
rano przed żłobkiem cycowanie na sniadanie
w żłobku około 11 miska kaszki na mleku modyf
kole 13-14 obiad
kole 16-17 cyc ode mnie
i juz tak do rana cyc cyc cyc (czasami dodatkowo owoc jeśli młoda chce )
weekend
od rana do nocy cyc na życzenie
dodatkowo obiadek (coś tam )
jakieś owoce czy warzywka
no i cycycycycycyc

tak więc u nas mleka maseeee :-D
 
u nas rano cyc potem kaszka na mleku-kubek ok 150-200ml, czasem chlebek z masełkiem, twarożek
ok 10-11 cyc na drugie śniadanko i do spania
potem ok 12 obiadek-zupka z mieskiem, ziemniaczek-coś ode mnie z obiadku
potem ok 15-16 deserek-owocek,jogurcik, serek, biszkopciki, ciasteczka coś na przekąskę
ok 19-20 kasza
potem cyc do spania wiec do rana:)
 
reklama
u nas cycuś ok 6/7 na śniadanie, 9 jogurcik, 11kaszka i drzemka, 14 obiadek 15/16drugie danie (czyt. podjadanie obiadu rodziców) 17 deser, 19 kaszka i 20cycus i j/w aż do rana;-)
 
Do góry