reklama

Dieta naszych dzieciaków :) mniam mniam

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lipcu 2008' rozpoczęty przez post_ptaszyna, 22 Październik 2008.

1. post_ptaszyna

post_ptaszyna mamy lipcowe'08 zakręcona

hmm
    postanowiłam zapodać nowy wąteczek...a co:-)
    Przyszedł taki czas że zaczynamy podawać nowe rzeczy a z czasem lista nowości się wydłuży więc pewnie przyda się miejsce na wszelkie przepisy i porady :-)

2. magdzik_w

magdzik_w Mama Juleczki i Pawełka

U nas pierwsze w życiu tarte jabłuszko:tak::tak::tak: Większość zapodała sobie mamusia (mniam, mniam), a trochę trafiło do żołądka Julci:-D:-D:-D Tak więc pierwsze koty za płoty:tak:

3. reklama
  4. Roni21

Roni21 Spider's Web

ja jeszcze troche nie poczytam watku
    czekam jeszcze, poki co mi sie nie spieszy ;-)

5. pabla27

pabla27 Fanka BB :)

Roni - to jesteście tylko na butli narazie?
    U nas w tym tyg jabłuszko i soczek jabłkowy - bardziej w kwestii związanych z kupą jej to daje. Moze w przyszłym tyg marchewka z jabłkiem. Z kaszkami jeszcze poczekam chyba do końca 5 mca, boje sie że małą będą zapychać:no:

6. Roni21

Roni21 Spider's Web

my tylko na butli :tak: jeszcze troche taki stan rzeczy zostanie
    jestem konserwatystka ;-)

7. Sylcia 31

Sylcia 31 Mama Olki i Wiki

Wiki też tylko na butli na razie, i pewnie jeszcze jakiś czas tak będzie, mam w tej kwestii zdanie podobne do Roni :tak:

8. survivor26

survivor26 Mamy lipcowe'08

A ja z kolei na ile się uda, nie chcę podawać sztucznego mleka w ogóle. Na razie udaje się z samym cycem + atrakcje zupkowo jabłuszkowe i mam nadzieję, że konieczności przejścia na butlę nie będzie, bo i tak się nie da....dziś Florka najpierw radośnie chichotała jak jej butlę z sokiem podtykałam, a jak zrozumiała, że to nie zabawa, to ryknęła a soku i tak nie wypiła:/

Jeśli chodzi o przepisy, to my na razie tylko jabłko ze słoika, potem będą zupki na indyku lub kurczaku (królika sobie raczej daruję....)

9. Roni21

Roni21 Spider's Web

ja z kolei bede dzieci trzymac na sztucznym do 3 roku zycia, tak jak zalecaja, zawsze to uzupelnienie diety

moj starszak tez pije, pil od 6 mc

10. reklama
  11. liwus

liwus Mama Rozalki i Adasia :)

A ja tak jak Surv chcę uniknąć mleka sztucznego :-) Może się uda :happy: Więc tak jak Surv na razie mamy cycka + papki marchewkowo- jabłkowe. W następnym tygodniu spróbujemy ziemniaczki ze szpinakiem ( ze słoiczka ). Co do zupek to my też sobie darujemy zupki z królika :happy: Ale zanim do takiego rodzaju zupek dojdziemy to najpierw przejdziemy przez papki warzywne :-)

12. post_ptaszyna

post_ptaszyna mamy lipcowe'08 zakręcona

hmm
    a my mamy wszystko :) czyli cycek i sztuczne...no i jabłuszko od wczoraj. A to dlatego że młoda ciągle głodna i niesamowite ilości mleka potrafi wypić. W związku z tym w gornie rodzinnym zdecydowaliśmy ze trza dziecku coś treściwego podawać..a żeby żołądeczek się przyzwyczaił to zaczynamy od jabłka.

Moja mama była karmiona tylko na zupkach. Jak była mała to mleka sztucznego nie było..babcia mleka w cyckach nie miała a mleka krowiego dziecko się nie tknęło więc już takie 2 tygodniowe dostawało zupki. W szoku byłam ale okazuje się że można też tak dziecko wykarmić. Przy tym moja mama to okaz zdrowia:-):-):-)

Poleć forum