reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta naszych dzieciaków :) mniam mniam

Misiek pije modyfikowane dwa razy dziennie.Je sporo bo lubi ;-)najbardziej lubi jogurty,serki.
Okolo 8:30 mleko 150 ml
9:30 w przedszkolu kanapeczki w domku jogurcik
13 obiadek
16 serek,owocki
19 mleczko z kaszka ryzowa
W miedzyczasie troszke herbatnikow,biszkoptow i bardzo duzo picia:tak:
 
reklama
Maciek pije mleko od zasu do czasu,a zwłaszcza wtedy jak śniadania mało zje.
I je mniej więcej tak :
8 - parówka lub kanapeczka (ale ostatnio malutko,bo apetytu brak:-()
10 - chrupki,herbatniki,soczek,owoce -do wyboru
11.30 - zupka
14.30 - II danie
17 - danonek lub inna przekąska
19 kaszka ryżowa na mleku modyfikowanym

Wszystko to w ilościach mikrospokpijnych ostatnio:-(,no oprócz zupki.Chyba przez zęby,ale mam nadzieję,że w żłobku mu apetyt wróci,bo podobno tam je super.
Do tego ok litra herbatki:sorry2:

Pabla mój tez z kubeczka nie chce pić,ale z butelki też nie.Bardzo polubił bidonik z rurką NUBY bidon pstryczek z silikonową słomką 320 (866334315) - Aukcje internetowe Allegro może i u was się sprawdzi,bo młody go normalnie nie odstępuje na krok:-D
 
U nas tak
5/6 pije ok 180ml
8.30 śniadanie w żłobku (kanapka lub paróweczki)
10 sok bądz owoc
12 obiad (dwa dania i zjada bardzo duzo)
16 mus owocowy lub kolejny talerz zupy:cool2: zależy jak głośno woła mniam mniam:-D
19 mleko z kaszą 210ml

Kuba też pije z butli, jak widzi to aż się trzesie mimo że potrafi pić z kubeczka. U nas narazie nie wyobrażam sobie rano podawac mleka z kubka bo on je prawie że na spaniu żeby jeszcze przysnął na godzinkę:-p
 
U nas ostatnio tez marnie z jedzeniem
ok8-9 wypija 210ml mleka
11 jogurt
14obiad przewaznie jedno danie ale tylko 4-5 lyzeczek lub mniej:-(
ok17 kanapka
20 mleko 210ml lub mniej
w miedzy czasie herbatniki,chrupki,biszkopty,ale ostatnio mniej:-(
miedzy 17 a 20 czasami zje jablko
Pije juz tylko z niekapka:tak:
 
teraz ja jesteśmy chore to apetyt mamy fatalny:-(
ale tak to jemy:
7.00 kaszka mleczna (260 ml)
10.00 przy dobrych wiatrach 1/3 kanapeczki (Tosia nie lubi kanapek) teraz aktualnie nawet, nawet są tosty:tak:
11.00 jogurcik
13.00 zupka (gdzieś dwie duże chochle) - co jak co ale zupy to uwielbia;-)
15-16.00 jakieś mięsko i ziemniaczki
18.00 deserek, owoce
20.00 kaszka mleczna (z 300ml)

mala nie tknie samego mleka, ma tylko jedną, ulubioną kaszkę i żadna inna nie wchodzi w grę:no:i też konsumpcja tylko i wyłącznie z butelki:sorry2:
 
U nas mleczko tylko raz dziennie... Ale cały czas podaje małej jakieś serki do rączki... Albo plasterki żółtego, albo kiri, bo uwielbia, albo hochlandu... I raczej je, choć potrafi tez z psem się podzielić po kryjomu (bo wie, że będę krzyczeć).
I tak koło 8 - ok 200 ml mleka
9-10 - śniadanie - kanapka, jajecznica, itd.
12-deser - nadal ścieram - jabłko + banan +sok z połowy pomarańczy
15 - obiad (sporo)
17-18 - danonek
19 - kolacja (kanapka)
I w między czasie serki:-)
Tosika - u nas w tesco i w lidlu są chlebki pszenne (jak bułki). Może takie polubi? Ja kupuję je Zosi i d... mi rośnie, bo jej robię 2, a w międzyczasie sama zjem z 5:zawstydzona/y:
 
Prosze o jakieś pomysły na śniadanie i kolację.
Maciek już kaszki nie chce,chociaż robię mu raz na tydzień,a nie tak jak kiedys codziennie.Obraził sie chłop na kaszkę i tyle:-p
Kiłebaski mu nieźle ida,ale przecież codziennie nie mogę mu dawać.
Raz na tydzien je jajecznice z dwóch jajek -więcej jaj na tydzien lekarz zabronił.
Czasem zje serek wiejski z chlebkiem.
A i czasem na kolację wchłonie zupkę,bo to mu akurat błyskawicznie idzie:-p
Może macie jakieś ciekawe pomysły?
 
U nas ze śniadaniem to różnie... najlepiej wchodzą jajka.. no ale codziennie nie będzie ich jeść tak więc dwa razy w tygodniu są jajka... raz jajecznica z dwóch jaj + bułeczka z masełkiem, a raz jajo na twardo + kanapeczka...

Tak to czasami zrobie naleśnika z dżemem, tosta z serem, serek wiejski, jogurt ze zbożami... oczywiście Zu zawsze musi poprawić kanapką... parówka z ketchupem i kanpka z pasztetem... zawsze śniadanko jest konkretne i żeby było śmieszniej wcześniej zawsze wypije 210 ml mleka... no ale potem do 13 Zu dostanie banana albo jabłko do zjedzenia... o 13-14 obiadek, zazwyczaj jakaś zupka bo babcia zaoatruje w zupki samorobione w słoikach, młoda je uwielbia. No ale na zmiane, z klopsikami w sosie, ogólnie to na obiad je już wszystko... no i kolacyjka już lekko strawna zazwyczaj bułeczka z masełkiem i serkiem i 210 mleka na ciepło...
 
reklama
Madzia ja Misi na sniadanko robie albo kanapke z serkiem lub wedlina, czasami zje sam jogurt, parowke z chlebkiem, albo czsami robie gofry mala na poczatku ich nie lubila ale teraz czasami zje 2:tak:
 
Do góry