reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta naszych dzieciaków :) mniam mniam

Madzia u nas kanapka z serkiem/wędliną/pomidorem, porówki, tosty, mleko z płatkami. Rano, wieczorem, modyfikowane 210ml. Nie przepada za jajecznicą
 
reklama
Lena je zawsze zupkę mleczną z płatkami kukurydzianymi, albo kaszę mannę na mleku albo płatki ryżowe na mleku i potem jeszcze małą kanapeczkę z czymkolwiek. Potem około 11:00 jakiś banan, albo jabłko, około 12:00-12:30 zupkę, około 16:00 drugie danie, potem jeszcze jakis owoc i czasami około 18:30-19;00 kanapeczka lub paróweczka.
 
Ja to mam mały problem,bo Maciuś nie chce owoców jeść.Jednak od przedwczoraj się na banana da namówić,ale musiałam nagadać,ze małpki też jedzą i mają siłe po drzewach skakać,no to się przekonał,sam sobie gryzie i robi uuuu.
 
Madzia nie on pierwszy i nie ostatni. Są dzieciaki co owoców i warzyw jeść nie chcą i już. Trzeba przemycać. Może starty banan z jabłkiem i w naleśniczek?
 
U nas problemu z jedzeniem nie ma, zje wszystko w każdych ilościach:-Dowoce najbardziej banany i jabłka reszta tak sobie. Bardzo lubi rodzynki:eek: i wszelkie kwaszone produkty:sorry:
 
moja wypija mleko 210 ml kolo 6,30; sniadanie pierwsze kolo 9; drugie gdzies kolo 11

na śniadanie- chlebek maczany w jajku i smazony na masle (ale na drugie sniadanie)
jogurt
salatka owocowa (jablko i banan, winogronka mozna )
ja podaje np. kanapke z szynka (serem, albo serkiem topionym) i obok klade albo ogorek w kostke, albo pomidor, albo kukurydze; albo kiszony ogorek
Danio- serek homogenizowany waniliowy (zjadla mi pol kubka tego najwiekszego)
serek wiejski
grzanka (ser, szynka w kostke i pomidorek w kostke-uwaga gorace strasznie)
chałka z dżemem
pasta z tunczyka (w zalewie wlasnej) jajko, majonez lub jogurt) z chlebkiem
ugotowany brokół z odrobiną masła (może byc jako przekaska)

nie mamy problemu z jedzeniem
 
Odkurzę troche wąteczek:tak:
Powiedzcie ,ile mleka piją wasze dzieciaczki?
Mój nie pije wcale:no: Ani mleko,ani kakao nie wchodzi:no:
Jedyne co to codziennie je danio,ale czy to nie za mało:confused:
 
Flo w domu też nie pije, ale w żłobku chyba tak, bo wczoraj sobie mleka zażyczyła i twierdzi, że w żłobku piją...ja się nei przejmuję, w zamian zjada średnio 300-400 gr serka albo jogurtu dziennie, a zdania co do konieczności faszerowania dzieci mlekiem są podzielone: na zmianę twierdzi się, że trzebqa koniecznie bo wapno etc., albo żeby nei dawać wcale bo trujące, dziecko nie trawi itp;P
 
reklama
Młoda nie pije wogóle już. Piła kakao rano ale od jakiegoś czasu życzy sobie soczek a nie kakao
a młody pije butlę rano i jak sie przebudzi w nocy i kategorycznie żąda to też
 
Do góry