reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta naszych Maluszków

maylah

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Sierpień 2008
Postów
1 450
Miasto
Wielkopolska
Tak sobie pomyślałam,że za niedługo zaczniemy podawać, a niektóre mamusie już podają nowe produkty naszym dzieciaczkom, może warto dzielić się naszymi spostrzeżeniami w tej dziedzinie, wymieniać przepisami, radami, reakcjami dzieciaczków na jakieś nowe produkty, co Wy na to?

Ja wczoraj spotkałam koleżankę, która rodziła, dwa tyg. przede mną, i ona zaczęła synkowi podawać kleik ryżowy, ja szczerze mówiąc nawet nie wiedziałam co to :-D i się teraz zastanawiam czy warto go podawać,i ewentualnie kiedy, bo podobno dzieci lepiej , w sensie dłużej ,śpią po nim, ale też mają zatwardzenie niektóre.
Wizytę u pediatry mam dopiero 17 listopada, więc nie mam kiedy go zapytać, wiem jedynie, że my po skończeniu 4 m-ca mamy podać ziemniaczka z marchewką czy cos, dostałam taką kartkę od niej , jak żywić alergika,
A jak u Was w tych sprawach? Co podajecie maluszkom?


Wiem, że późna godzina, ale ostatnio na jakąś bezsenność zapadłam,spać nie mogę:no::no:
 
reklama
maylah, czy ja dobrze pamietam, ze Twoje dziecko ma skaze bialkowa? Moje je ma, 11 listopada skonczy 4 miesace i zanim zaczne jej cokolwiek podawac skonsultuje to z lekarzem.

Co to za kartka, ktora dostalas od pediatry i jak wyglada dieta takiego dziecka?

P.
 
super maylah że założyłaś taki wątek, bo ja też niedługo będę wprowadzać nowości do diety mojej córci, ale ona też ma skaze więc muszę uważac co podawać. A tą kartkę mogłabyś nie wiem zrobic fotke i wstawic lub wysłać na priv?
 
maylah swietny watek,chetnie poczytam co i od kiedy mamusie daja szkrabkom:-)
Mój malec też ma skaze białkowa wiec bedziemy wszystko podawac ostroznie,na razie tylko cycoch,herbatek ziołowych mały na razie nie toleruje.Skonczylismy dopiero 3 miesiace a pediatra pozwoliła dawac juz soczki:-)narazie nie przetestowane stoja w szafce.
 
Dziewczynki, jasne, jak tylko będę miała chwilę to zeskanują ją i prześlę, albo jak się da to wkleję na ten watek,
PanegirykaTak mój synek ma skazę, dlatego bedę wg tej karteczki rozszerzać dietę, tak jak pediatra mi kazała, ale ona nic o kleiku nie wspomniała, a na opakowaniu Bobovity kleik ryżowy, jest napisane , doskonałe dla dzieci ze skazą i nietolerancją glutenu
 
maylah swietny watek,chetnie poczytam co i od kiedy mamusie daja szkrabkom:-)
Mój malec też ma skaze białkowa wiec bedziemy wszystko podawac ostroznie,na razie tylko cycoch,herbatek ziołowych mały na razie nie toleruje.Skonczylismy dopiero 3 miesiace a pediatra pozwoliła dawac juz soczki:-)narazie nie przetestowane stoja w szafce.

Ja też zaczynam podawac juz soczki wczoraj zaczelam od jabłuszka starłąm na tarce oczywiscie plastikowej i przecedziłam przez sito oczywiscie żyłkowe i przelalam do buteleczki tylko mam problem bo nie mam podgrzewacza i musze sobie zakupic bo przeciez w mikrofali nie bede grzała....
BEATKA a ty jakie soczki masz w szafce???
 
daisy26, sito żyłkowe? Co to takiego i dlaczego przez takie sitko trzeba przecierac jedzenie? Myslalam, ze wystarczy cos zetrzec na tarce i gotowe. Zaskoczyłas mnie, człowiek sie cale zycie uczy.

P.
 
reklama
a ja pare dni temu dostałam przesyłke z Bobovity z książeczka o zywienu niemowląt i darmowymi próbkami mleka, kaszki i sloiczkiem zupki marchwiowo-ryżowej. To właśnie tą zupkę mały zjadł jako pierwszy niecycusiowy posiłek. Zaczęliśmy od jednej łyżeczki, potem dwie a dziś trzy. Dzisiaj małżon zakupił kilka słoiczków które zaczniemy stopniowo wprowadzać. Mnie pediatra kazała podawac małemu kaszke manne z glutenem. Pół łyżeczki na 100 ml posiłku. Mam to robic przez 2 miesiące. To tzw ekspozycja na gluten, która ma zapobiec celiakli. Zaczniemy za pare dni. Ja małemu podawać będę dania słoiczkowe. Starszy tak się wychował i teraz też tak będę robić.
 
Do góry