reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

Zgadzam się z Wami - ja też na razie jeszcze nic nie planuję poza maminym mleczkiem. Ostatnio dałam Milce kawałek jabłuszka do polizania i takie śmieszne minki stroiła, że rodzice tarzali się ze śmiechu
 
reklama
Ja daję Milence mleko z kleikiem i cyca, ale z wprowadzaniem nowości poczekam do ukończenia przez małą 4 msc tak jak to jest zalecane:tak:
Na Mikołaja dostała od teściowej i szwagierki pierwsze słoiczki Gerbera. Ale tam tez pisze - po 4 msc życia, więc mamy jeszcze czas:tak:
 
No tak.... ja podaję bo tak nam poradziła pediatra.Poza tym nie mogłabym karmic tylko piersią do 6 miesiąca bo któ wróciłby do pracy? więc przyzwyczajam mojego malucha do nowości,ale jak widać niewiele tego;-) starte jabluszko i soczek w niewielkiej ilości:-)
 
Renee,jestem tego samego zdania co Ty w 100000000%,mimo,ze u mnie owocow i warzywek na ogrodku pod dostatkiem. :-D Poczekam z tym do przyszlego roku - tak jak jest zalecane! :-D
 
Moje dzieciaczki od 6 grudnia podjadają jabłuszko a dziś dostały marchewkę gerbera.

Kobietki mam duży problem.
Od trzech czy czterech dni Adrian praktycznie odmawia mi jedzenia mleka:-( chce pić tylko herbatki (obojętnie jakie, ale herbatki). Próbuję go przetrzymać i daje mleko a on wtedy aż sinieje ze złości i się krztusi (histeryk :zawstydzona/y: )...ale ile można żyć na herbatce. W nocy udaje mi się jedynie wcisnąc mu przez sen z 50 ml. W dzień na siłę może po jakieś 30 ml ze dwa razy, ale też nie wiem czy trafia to do żołądka czy bardziej na ubrania jak krzyczy i się napręża....co to może być...przecież na herbatach nie wyżyje...

co ja mam zrobić???????
 
Nasz pediatra mówił, że kompot z jabłek można dawać dziecku od 3 tygodnia życia. Soczek z jabłek i marchewki od pierwszego miesiąca. I wcale nie z własnego sadu tylko normalne kupne w sklepie, od małego dzieci trzeba przyzwyczajać do normalnych produktów. Poza tym kleik ryżowy też jest od 4 mies a wiele z nas już go wcześniej stosowało. Ilu lekarzy tyle teori, ja mojemu ufam i słucham ;-)
 
Aguś!!! nie wiem co dolega Twojemy szkrabowi,ale może on juz ma dość mleka??? może odkąd spróbował jabłuszka to ma ochotę na normalne jedzonko? wiesz,każde dziecko jest inne.Zadzwoń najlepiej do pediatry.

Co do owoców i warzyw z sadu nie twierdzę,że są lepsze niż słoiczki,ale dla mnei duuuuzo tańsze;-)
 
Uhh zajemlo mi troszkie aby to wszstko przeczytac:szok: no ale juz wiem o co chodzi.
Wiec ja mysle ze lepiej sie nie spieszyc z tym jedzonkiem dla naszych pociech za wczenie... jeszcze zdozo najesc sie wszystkiego po uszy..
A co do dawania herbatki to moja pediatra powiedziala ze absolutnie nie wolno niczym dopajac jak sie karmi tylko pierso do 6 miesiecy ale ja zaczelam zmieniac z piersia na sztuczne wiec powiedziala ze jak skonczy cale 4 miesioce to bede mogla dac troszke cherbatki ale nie w duzych ilosciach i cherbatka ma nie zastopiac mleczka tylko np. przed daniem butli jakies 30ml a reszte mleczka....musze powiedziec ze dziewczyny jestescie odwazne ja sie boje dawac cos za wczesnie nie wiem moze dlatego ze to moje pierwsze i slucham lekaza ale czy dobze robie nie wiem sama....
 
WAżNE żEBY DZIECKO DOBRZE SIę CZUłO I ROZWIJAłO. Są DZIECI KTóRE PIJą SAMO MLEKO I JEST DOBRZE , NO I Są TAKIE MALUCHY KTóRE W TYM CZASIE PODJADAJą JUż MAłE CONIECO ;-) I TEż JEST OK.TO CHYBA JEST NAJWAżNIEJSZE żE MALUCH DOBRZE SIę ROZWIJA , JEST ZDROWY I SZCZęśLIWY:tak::-)
 
reklama
eh dziewczynki; moj kleik dostaje odkad skonczyl miesiac; raz dziennie na noc :D jak skonczyl 2 miesiace dostawal klei z jabluszkiem a od tygodnia wcina jak dziki kleik z bananami; wysypki nie ma nic go nie boli wiec daje ;-) ja nie mam sadu ani skad wziasc zdrowych jablek czy marchewki wiec kupuje mu jablka z marchewka w sloiczku; za 2,09 mam sloiczek na 3 dni; chociaz moj sie strsznie wkurza ze za malo mu daje :p samego jablka on nie chce ani samej marchewki; co do herbatki to malemu daj raz dziennie; na opakowaniu pisze od 1 miesiaca wiec nie sadze zeby mu cos bylo a pozatym jest tak cieplo w mieszkaniu ze samej mi sie chce pic; kazda mama wie co dobre dla jej dziecka i niech kazda postepuje jak uwaza; ja tam sie nie boje czegos nowego przeciez jak podam np; jablko z gruszką i maly bedzie mial wysypke to wywale sloiczek i tyle :tak:
 
Do góry