reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

reklama
dziewczyny czy jak wasze dzieci zaczęły 4 msc wprowadziłyście już mleko następne???
Poza tym powiedzcie jak to jest z kolejnością wprowadzania nowości. Najlepiej ponoć zacząć od soczku, potem dać np jabłuszko ale jak soczek to przed karmieniem mlekiem dac np jedną łyżeczkę? a potem co? podaje się go zamiast herbatki??
- a jabłuszko ? np jak dam małej jedną łyżeczkę na próbę to kiedy dać następną i też tylko jedną czy już więcej?? i czy to ma już zastąpić posiłek mlekiem? chyba nie? wiem że mam jeszcze czas ale bardzo mnie to ciekawi:dry::dry::dry:
 
Mycha ja jak wiesz już mleko nastepne używam;-) , a co do jabłuszek i soczków, na początku to będą takie ilości, że trudno traktować tego jako posiłek zastępujący cokolwiek;-) . Jabłuszko będę jej dawać chyba w ramach deserku czyli po jedzonku, np. z godzinkę po, a soczek jeśli juz będzie piła takie ilości jak herbatkę, to zamiast jednej herbatki dostanie soczek.:-) ;-)
 
Ja jeszcze nie uzywam mleka nastepnego ale zamerzam zaczac gdzies za dwa-trzy tygodnie :tak:

A wczoraj dostalam paczke z ulotkami i probkami z firmy NUTRICIA. Wypelnialam dane w szpitalu a przyszlo dopiero teraz :confused: Ciekawe czy przysla kiedys cos jeszcze bo wiem ze wypelnialam dwie karteczki, tylko nie pamietam z jakich firm :no:
 
A moje bąbelki jedzą już kaszkę ryżowo - kukurydzianą i ją uwielbiają. Na deserk zaś wcinają jabłuszka. Dostają już dwa razy dzienni pierś, dwa razy butlę, raz kaszkę i deserek oraz raz albo dwa herbatkę - raz ułatwiającą trawienie a raz koperkową. Są już super duże Igor to ma już ok 7,3kg a Natasza ok 6,5kg. Gdzie się podziały moje maluszki???;-)
 
MArgolis ma sliczne dzieciatka :-) a imiona wybralas dla nich rewelacyjne, baaaaardzo podoba mi sie NAtasza :tak:


Moja Oliwcia wczoraj pierwszy raz dostala jabluszko i zjadla tylko 1 lyzeczke w sumie. Ale dzisiaj zjadla juz o wiele wiecej, baaardzo JEje smakowalo. Mielismy tylko problemz jedzeniem z lyzeczki ;-) Ale jaka za to byla ubrudzona :-D Same zobaczcie...
 
A Zuzia zjadla dzis pierwsza lyzeczke startego jabluszka! :-D Ale sie ogromnie oblizywala! :szok: A na koniec kazdego kęsika usmiechala sie od uszka do uszka. :-D No,a gdy juz sie jedzonko skonczylo,zaczela na mnie krzyczec,ze chce jeszcze,haha! :-D Kurcze,dobrze tak. :-) Nie bede miala z Nia zadnego problemu,skoro nie robi Jej roznicy,czy to mleczko,czy cos innego. ;-) :-D
Kolejne 2 dni tez bedzie jabluszko,a pozniej przez 3 dni starta marcheweczka. :-) Jak wszystko bedzie cacy,to wprowadze zupke - tak Nam poradzila pediatra. :tak: :-)
 
reklama
Oliwcia przez trzy dni jadla jabluszko i bardzooo Jej smakowalo ale dopiero po tym jak je poslodzilam :tak: :-D Tak to sie krzywila i plula nim , mimo ze bylo bardzo slodkie. A dzisiaj pierwszy raz dostala na kolacje kaszke mleczno-ryzowa z Bobovity :tak: Karmialam Ja lyzeczka i zjadla az 60ml :szok: wydaje mi sie ze to duzo jak na pierwszy raz ale smakowalo JEj bo bylo slodziutkie. Wychodzi na to ze bede miala Małą Słodką Dziurkę:laugh2:
 
Do góry