reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

ja tez dokarmiam bebilonem i daje pare butelek dziennie bo z cycka nie chce za bardzo jesc czasm sobie pje a czasem sie odpycha i placze nie wiem dlaczego:no: mleka z butelki zje z 60 ml co 3 godziny a pozatym jeszcze pije cherbatki co jakies 5 godzin z 60 ml wiec tez duzo zjada ciagle szuka czegos do jedzenia a jak nie dam jej to wklada wszystko co ma pod reka do buzki oj moj glodomorek hehe
 
reklama
Mój Adaś zjada 3 razy dziennie odciągnięte mleko z piersi po 120ml. Poza tym dostaje Bebilon tez robię po 120ml. w nocy dostaje 90ml i to mu wystarcza. Tylko po pokarmie nie wytrzymuje więcej niż 1,5h a po bebilonie około 3 godzinki.
 
Szymek zjada po 180ml. zgęszczonego mleka średnio co 4 godz.W nocy mniej ok 150ml. Wychodzi to +- 6 razy na dobe.W nocy ma dłóższe przerwy w jedzeniu.
 
MAMAOSKA - Igorek to przy Szymku niejadek:-D Igor wypija średnio co trzy godziny zaledwie 90-120 ml mleka zagęszczonego kleikiem.Więcej nie chce widać mu wystarcza a i tak kawał chłopa z niego:tak:
 
Nie wiedziałam na którym wątku o to zapytać więc pytam tutaj-kiedy powinno sie dziecku wymienić smoczki w butelkach na większe i w ogóle co jaki czas się je powinno wymieniać na nowe?:confused:
Jakie smoczki używacie, bo ja widzę po swojej, że najbardziej pasują jej te okrągłe.
 
Renee ja używam smoczków Aventa trójprzepływowe.Bardzo wygodne jeśli do mleka dodaje się kleik. Nie zapychają dziurek.Oczywiscie na początku mały miał sporo problemu z przyswojeniem, bo niestety mleko płynie większym strumieniem i sporo wylądowało na pieluszcze.Ale jest coraz lepiej.

Adasiu ja wiem ,że to sporo ale naprawde jeśli mu dam mniej to i tak za godzine będzie wołał.Niestety boje się żeby nie przytył ale byłam u pediatry o rade i stwierdził, że narazie nie mam co panikować.Więc zobaczymy!!!:tak:
 
Ja dokarmiam Maciusia odkad skonczyl 10 dni, bo za malo wazyl, a teraz chociaz wazy prawidlowo kontynuuje, poniewaz pani doktor powiedziala, ze skoro wypija to znaczy, ze potrzebuje. Ale daje mu tylko 1 butle w nocy(najpierw podaje piers, potem kilka minut przerwy na przewiniecie pieluszki, potem dopojenie butla)-wypija okolo 100-150ml. W ciagu dnia czest sie denerwuje pijac z piersi, tez przerywa, szarpie, czasem pokrzykuje-na poczatku myslalam, ze nie ma mleka w cycu, ale jak tylko skonczyl(przewaznie robil to zasypiajac, albo ja konczylam pojenie cycem gdy bardzo sie szarpal i dawalam mu smoka-uspakajacza)to sprawdzilam wielokrotnie, ze jak nacisnelam sutek to ukazywalo sie mleko, wiec przyczyna lezy w czym innym. Podejrzewam, ze on sie denerwuje, ze musi sie napracowac aby mleko lecialo, ze leci za wolno!
Czasem mam ochote karmic go tylko butelka bo wtedy jest spokojny, ale wiem, ze mleko matki jest najlepsze i niezastapione!Podobno nalezy dawac choc 1 lyzeczke mleka z cycusia jak nie ma wiecej, aby tylko dawac!Na poczatku dokarmiania dawalam mu mleko Nan1HA(zalecenie ze szpitala), ale stwierdzilam, ze ze jest za drogie i zmienilam na zwykle Nan1(pani doktor stwierdzila ze moge sprobowac zmiany) bo maly nie mial uczulenia i wszystko jest ok.
 
reklama
Moja pije 6 razy bebeilon z butelki po 90-100ml.Raz lub dwa z piersi.Oraz 3-4 herbatke.W ciągu dnia mleko podaje na zmianę z herbata w nocy tylko mleczko i to gęstsze żeby dłużej spała.Od jakiego wieku można dodawac kaszki czy czegos takiego do mleka.Teściowa mnie namawia zebym juz dodawała, a ja mam wrażenie że jeszcze za wczesnie.
 
Do góry