reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

reklama
A nie jest tak, że na określoną ilośc wody wsypuje sie określoną ilość mleczka :confused: . Ja tak robiłam jak podawałam mleczko Krzysiowi. Na naszym mleczku była rozpisaka ile mleczka na jaką ilośc wody.
Dlatego właśnie zapytałam o to gęstsze mleczko bo mnie to zdziwiło.
 
Kobietki!
Moj Macius nie chce pic z cyca przez oslonki-ale sie drze! Postanowilam wiec odciagac mleczko i podawac mu pozniej i mam pytanie do Was- jak dlugo mleko matki moze stac w lodowce? Ile godzin mozna je przechowywac? Pytam, bo ja nie mam go wiele w cycu, i tak na raz udaje mi sie odciagnac(robie ta recznie, zadnym laktatorem, maz sie smieje, ze ja sie doje:-D ) roznie-od 40 do 70 ml, i jak sie uzbiera troche wiecej to chce podac malemu, bo on naraz potrafi w nocy butle Nan 150ml obalic!
Ja chyba tez nie mam wystarczajaco pokarmu, bo maly possa i sie szarpie i krzyczy juz drugi dzien-chon jak naciskam to dalej jest i troszke leci. Co jest grane?
A czy powinnam podawac mu jakiess herbatki? Jeszcze tego nie robilam.
 
Mija ja też tego nie rozumiem. Zresztą na opakowaniu z mleka pisze jakie powinno być dawkowanie iolosci mleka na daną ilośc wody. Żebyś nie narobiła dziecku krzywdy :no:
 
Royanno z tego co mi się kojarzy to odciągnięte mleko w lodówce można przechowywać 24 godziny, ale jeszcze sprawdzę i jak coś to napiszę;-)
 
Miju mam nadzieje, że to gęstrze mleczko to z kleikiem.Nie wolno zmieniać dawek, a tymbardziej zwiększać:no:
Royanno jest taka zasada,że dzieci karmione piersią nie trzeba dopajać.Napewno podawać herbatke jeśli karmi się sztucznie.
Ale i tak bezwzględu na sposób dopajanie niezaszkodzi:tak:
 
MIJA-MYCHA I MEGI mają rację nie wolno zmieniać podanego w tabeli na mleku sposobu dawkowania.Chyba że pisałaś o dosypywaniu kleiku do mleka , to masz rację .Ja sypię dwie łyżeczki kleiku na 120 ml mleka
Używamy butelek i smoczków AVENT Narazie Igor pił ze smoc
zka nr 1 ale chyba trzeba już zmienić na szybszy smok, tylko jaki :confused:
 
Royanko 24 godziny może stac w lodówce, a zamrożone w temp poniżej -10 nawet do 3ch miesięcy..
ja teraz ciągle przygotowywuję się do moich wyjść na te baseny i ściągammleczko i mrozę po 70 ml ( na razie Franek wogóle nie chce pić z butli wiec nie mam pojęcia ile na raz by wypijał :) najwyżej dwie torebki się będzie mu na porcje rozmrażac )
 
reklama
Dzieki dziewczyny za wiadomosc!
A tak swoja droga to to odciaganie mleczka co calkiem dobra sprawa-dziecko zawsze moze wtedy ktos inny nakarmic a my mozemy wybyc z domku:):tak:
Macius nie ma problemu z piciem z butelki od urodzenia, nie bylo problemu ze nie chce czy to butli czy to cyca, czesto w nocy najpierw pije z cyca a potem daje mu butle i nie protestuje:-) Ale od urodzenia troche zbyt plytko chwyta piers ale jakos sobie radzimy.
 
Do góry