reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka od 6-12 miesięcy( co, kiedy i ile)

im mniej karmisz tym mniej mleczka piersi produkują jak nie będziesz ściągać pokarmu przez 8 godz. to może ci zaniknąć :/ ale w mleczku modyfikowamym nie ma nic złego , mój synek jest na mleczku modyfikowanym od 6 tyg. bo nie miałam pokarmy i nawet kataru nie ma. jesli koniecznie chcesz pozostać przy piersi ściągaj w poacy chociaż raz np. ok. 11:)

karmiłaś 6tyg. tak? zatem jaką masz wiedzę na temat kp? chyba marną:baffled:

83danusia nie martw sie będziesz miała pokarm:happy2: on nie zaniknie tak po prostu. Trzymaj się
 
reklama
chyba jestem zlam matka moja 11 niunia je pierwsze sniadanko o 9 a na nie zawsze kaszka jakas na wodzie puniej plasterek albo 2 sera kanapeczka nieraz daje jej do sprubowania troszke jajka ogurka lub pomidora puziej jak nie usnie to ok 11 owoc albo wzywko ok 12 -14 obiadek najczesciej ze sloiczka dotego deserek z owoca albo cos z naszego obidu tpu makaron kawalek miesa itp ok 18 obiadek najczesciej ze sloiczka i najczesciej owoc w calosci albo papka z sloiczka ok 20 -21 butelka wszystkie posilki sa w miare regularne co ok 3 godz podane czasy to plus minus godzina unikamy cukru i soli mala wage ma jak powinna rosnie jak powinna i jest wesolym lobuziakiem ale boje sie ze ma za malo rozmaita diete
 
Generalnie do 6 miesiąca życia dziecko powinno być na samym mleku, więc jednak trochę mnie zaskakuje informacja o tak bogatej diecie w tym wieku. Cóż, mamy mają różne podejścia do tematu... Generalnie ja wole robić sama posiłki dla dziecka, od zera, ale jak nie mam czasu ani chęci na pichcenie to korzystam ze sklepowych gotowców. Czasem podaję dziecku gotową kaszkę na dobranoc Link do: Kaszka mleczna na dobranoc bananowa z pełnoziarnistych zbóż – Humana. Jeśli chodzi o budyń, warto sprawdzić czy nie jest cukrzony. A generalnie w kwestii odżywiania dziecka - jeśli ono dobrze przybiera na masie, jest zdrowe, to wyliczanie posiłków nie ma sensu. Trzeba karmić jak będzie głodne, a jak nie chce jeść to nie wmuszać pokarmu.
 
Do góry