reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka od 6-12 miesięcy( co, kiedy i ile)

Jeszcze nie mieszkam w UK, wyjeżdżam 15 listopada czyli za niepełne 3 tygodnie.
Wołowiny nie dawaj, tylko cielęcinę.
Wandzia nie siedzi samodzielnie jeszcze, potrafi się obracać na brzuszek, z brzuszka na plecy i tak turla się po całej podłodze. Od kilku dni próbuje pełzać za zabawkami i wychodzi jej to coraz sprawniej. Pupy nie podnosi do góry więc czołga się jak wąż po dywanie :-D Poza tym ma 3 zęby i rosną kolejne 3.
 
reklama
Skoro twoj synek pije Nutramigen to ma stwierdzona skaze bialkowa? Jesli tak to ostroznie bym mu dawala jedzenie zawierajace bialko mk czyli cielecine, wolowine. A przy nietolerancji laktozy to jeszcze trzeba uwazac na jajko i kurczaka. Jesli nie ma skazy to czemu podajesz mu to specjalne mleko?

moja ma rok, dopiero wychodzi ze skazy bialkowej, jest na pepti. Fajnie macie ze mozecie dziecku podac prawie wszystko co moze jesc w danym okresie. Ja np ryby jeszcze nie probowalam jej dac, ponoc u dziecka alergicznego rybe mozna wprowadzic dopiero ok 3 rż. Narazie to je z miesa : kurczaka, indyka, krolika, schab, raz dostala troszke karkowki z pieczeni, zeby sobie pogryzc, raz wciagnela pol mielonego.

u nas po glutenie szly kupy sluzowe, mam jeszcze nie podawac przez miesiac a potem sprobuje wprowadzic, ale najpierw chyba zmienie jej mleko z pepti na inne.
 
Zgadzam się przy skazie musisz uważać. Najbezpieczniejszym mięsem jest w tym przypadku królik, no i oczywiście ryby. Moja uwielbiała rosołek z indyka z kaszą manną wciągała dużo. W twoim planie dnia nie widzę aby mały pił mm(tzn. wiem że pije ale ile). W tym wieku jednak mleko to podstawa ja dawałam owoce na drugie śniadanie po tym zapijała mleczkiem, obiadek zupka albo drugie (jeszcze nie potrzeba dwóch dań) i podwieczorek jogurcik. Oczywiście cycy i butelka na przemian na żądanie. Ja mieszkam w UK i dobre mięso mają w małych sklepach mięsnych. Jest drogie ale dla dziecka warto kupić.
 
Pije kaszke na mm, tak ma stwierdzona skaze bialkowa i alergie na soje, wiec mleo pepiti odpada. Ole male ilosci bialka ko nie uczulaja, jak raz kiedys dostanie jogurt(taki od 4 misiaca) to nic mu nie jest ale jak pil codziennie to wszystko wymiotowal. A kaszki na mm pije 2 razy po 180ml. No i raz mleko do deserku ok. 100Ml
 
cześć dziewczyny. ja mam podobne pytanie.jako doświadczone mamy proszę pomóżcie. Mój synek skończył 7 mieisęcy, a w poniedziałek wracam do pracy. Do tej pory był na piersi, czasem dostawał zupki, soczki, przeciery. I teraz zastanawaim sie jak ustalic jadłospis. po przebudzeni pierś, po ok3 godzinach kaszka, po nastepnych 3 godzinach zupka, potem jakiś owoc bądz soczek, bądz kisiel,a ok 16 wracam ja i pierś juz do wieczora iw nocy. Czy to wystarczy czy coś jeszce, dodam że nie chce mleka modyfikowanego ani mojego pić z butli, a z niekapka pije mało i nie chce więcej. czy dodatkowo powinien coś jeszce pić jeśli tak to ile i jak częstow ciagu dnia. Bede wdzieczna za rady i podzielenie się własnymi doświadczniami z karmienia. pozdrawaim
 
Spokojnie możesz podawac ryby, jeżeli podajesz jogurt raz na jakiś czas - taka skaza jest do wyrównania i to bardzo szybko, nawet jej nie odczujecie. Żółtko też na spokojnie. Mój średni synek miał skazę i robiłam jak Ty - odrobinę przetworów mlecznych przyzwyczajało organizm do mleka.
Odnośnie mięsa to wiem, że są polskie sklepy w których kupisz dokładnie wszystko łącznie z polskim mięsem więc tylko poszukaj dobrze :)))
 
Chce zrobic synkowi sok ze swierzych warzyw i owocow (jsbko,bansn,marchew) bo kupilam wlasnie sokowirowke marchew ma byc surowa czy ugotowana? Dodac cukru? Znacie jakies przepisy na obiadki i deserki od 6 miesiaca?
 
83Danusia o ktorej wychodzisz do pracy? Dziecko powinno miec 5 posilkow dziennie wiec mozesz sprobowac rano podac piers na deserek mleczko z piersi odciagniete z kaszka lub biszkoptami (niech maluszek zje łyżeczką :)) no i na wieczor i w nocy piers :) to moj pomysl, co prawda nie kamie piersia ale z tego co wiem wystarcza 3 posilki mleczne w ciagu dnia:):):)
 
reklama
Soki sie robi z surowych warzyw i owoców :-D cukru nie powinno się dodawać, sam banan jest dośc słodki ale jeżeli wyjdzie Ci jakiś straszny kwach to leciutko posłodź. Ja wiem, że teraz sa tendencje by dzieciom nie solić i nie słodzić... ale wychowana na starej szkole zywieniowej (moj syn ma niemal 22 lata) wiem, że odrobina cukru nie zaszkodzi maluchowi...
Masz rację odnośnie Danusi :-D
 
Do góry