reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka od 6-12 miesięcy( co, kiedy i ile)

Ja tez nie wierze w to ze obrobina soli czy cukru zaszkodzi maluszkowi wiec obiadki delikatnie doprawiam sola i zielona pietruszka. Co do Danusi to wydaje mi sie ze wazny jest dobry plan dnia i wszystkiego idzie dzieciaczka nauczyc, moj synek mial 3 miesiace a juz przesypial cale noce i je wszystko co mu dam:) mama mojego S. Mowila ze dziecko powinno sie karmic na zadanie i tak napoczatku robilam i wtedy w nocy prawie nie spslam a maly i tak zjadal po 30-60ml. Mleczka:/
 
reklama
Ja tez dosmaczam domowe obiadki, a tych sloiczkowych nie. Maja je lubi wiec tak zjada. Moja tesciowa to mi ciagle mowila ze a to gruszki dla malej za ciezkie na zoladek, sliwki tez za ciezkie, jak dla niej to wszystko bylo za ciezkie, ja sie tak zastanawialam, przeciez dla dzieci robia owoce w sloiczkach od 4 miesiaca a ja wprowadzalam i tak dosc pozno ze wzgledu na alergie dopiero w 6-7 mcu. Dlugo byla uczulona na jablko, ale teraz daje jej w malych ilosciach, ogolnie z testow wyszlo ze uczulona jest na gluten, pomidora, cebule i prawie wszystkie owoce, oprocz wisni, sliwek. Tak sie wlasciwie zastanawialam jak moze byc uczulona na pomidora czy wisnie skoro ich nigdy nie jadla i nie ma przeciwcial....nie wiem, no ale odstawilam tylko gluten. Sprobuje za miesiac wprowadzic.
 
Dennisek mial uczulenie na banana pierwszy raz mu podalam jak mial 4 miesiace potem dalam mu po miesiacu ale w soczku z jabkiem i jakims jeszcze owocem. Nic mu nie bylo i po tygodniu dalam mu samego babana i bylo okey
 
moj maluszek kiedyś jadł słoiczki obiadki i deserki ale teraz obiadku ze słoiczka nie ruszy co najwyzej deserek ale jestem w domu mam czas wiec wole sama je robic
 
no ja do pracy wychodzę z reguły ok 7 rano, więc o 6 jest pierś i do 15-16 muszą się ratowac innymi posiłakami, zreszta to juz najwyższy czas zeby jadł co innego. Na razie słabo mi sie odciąga mleko, bo bardzo czesto sie budzi w nocy i po nocy moje piersi sa puste, na razie probuje rano odciagac bo nie chce nosic ze soba laktatora, zreszta nie mam w pracy warunkow do odciagania:) czyli myslicie zebe jadlospis w miare dobty tylko popołudniu dawac deserek z mleczka, mojego lub modyfikowanego. Dobrze zrozumielam. A po przyjsci z pracy piers i na kolacje tez piers.
A jeszcze jedno [pytae czy oreintujecie sie jak nie bede karmic w tych godzinach jak jestem w pracy, to czy w weekendy bede miec mleczko zeby moc go czesciej przystawiac czy juz piersi przestana produkowac? i zostac przy tym rytmie posilkow wypracowanych w ciagu tygodnia?
 
im mniej karmisz tym mniej mleczka piersi produkują jak nie będziesz ściągać pokarmu przez 8 godz. to może ci zaniknąć :/ ale w mleczku modyfikowamym nie ma nic złego , mój synek jest na mleczku modyfikowanym od 6 tyg. bo nie miałam pokarmy i nawet kataru nie ma. jesli koniecznie chcesz pozostać przy piersi ściągaj w poacy chociaż raz np. ok. 11:)
 
happymum20, ja też mieszkam w UK i faktycznie, tutejsze mięso pozostawia wiele do życzenia :) Ale może w Twojej okolicy jest rzeźnik u którego kupisz dzikiego królika albo bażanta - na pewno są wiele smaczniejsze i zdrowsze niż te z supermarketu. Albo może u okolicznego farmera. Mój synek je zupki ugotowane na króliku i bażanta i bardzo się nimi zajada. I uwielbia świeżo wyciśnięty sok z marchwi, jabłka i gruszki. Nie mówiąc o tym, że bardzo chce spróbować dań które jedzą jego rodzice :-D
 
Tak przy moim malym tez nie idzie spokojnie zjejsc:) narazie daje to co mam czyli indyka i kurczaka, niestety mieszkAm w malym mnasteczku a angielski znsm slabo. Orientujecie sie czy dziecku moge dawac wiepszowine, np. Schab??
 
Moja mala schabik w sloiczku dostala jak miala skonczone 10 mcy, raz tez zjadla pol kotleta mielonego z miesa wieprzowego. Mysle ze na poczatek trzeba dac troche, zeby sie brzuszek przyzwyczail, bo poki co dostaje dosc lekkie miesko, no i wiadomo obserwacja pod katem uczulenia.


Poczytaj na www.osesek.pl tam podane jest kiedy co dziecku wprowadzac do diety. Dokladnie w dziale " Co, kiedy w diecie dziecka" masz po kolei artykuly po kazdym miesiacu, a jak wejdziesz np w po 6 mcu sa tabele, jakie owoce, warzywa, produkty zbozowe, mieso itd. Bardzo przydatne.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry