reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta odchudzająca starającej

martolinka ja ostatnie dwa ani tez grzeszłam i teraz mam wyrzuty sumienia... ale proteinki pojemy to będzie ok:)
lilith ja te placki robie tak 2 jajka i 4 łyżki mleka w proszku nie rozrabiam go rzeczywiście wychodzą 2-3 placki ale są sycące:) a jak tem przeprowadzka?
 
reklama
O nie mama05 ! Najpierw nas tu sprowadziłaś a teraz uciekasz! Foch!
A tak serio...Nie wiem co napisać ;/ Domyślam się co przeżywasz. Dziewczyny mają rację. Odpocznij kochana od tego ciągłego myślenia, zaprzestań staranek ... a może uda się bez tego ciągłego kontrolowania, wyliczeń co , gdzie i kiedy, mierzenia temp ;)
No i nie wyobrażam sobie tego wątku bez Twojej osoby!


Bafinka ten przepis na ciasto jabłkowe jest SUPER!!! Wszyscy się nim zajadają! Nareszcie wyszedł mi jabłecznik taki jaki powinien ;)

bunia uwielbiam Cię czytać ;D

martolinka hihih, czyli grzeszki raz na jakiś czas wskazane? ;)

Lilith przeprowadziliście się już?

U mnie bez zmian .Nawet lekko na +, bo warzywka od wczoraj. Normalka ;/
Muszę poszukać dziś w markecie tego mleka odtłuszczonego.
A dziś na obiadek mam ogórkową z pulpetami a na jutro BIGOS ;) Uwielbiam kapuchę kiszoną!
 
dziewczyny rewelacja zrobiłam sobie topiony serek:) pychota:) polecam przepyszny wykonanie jest banalne bierzemy kostkę sera białego (może być stary czym starszy tym wyraźniejszy smak) rozgniatamy i posypujemy łyżeczką sody oraz dowolnymi przyprawami ja dodałam suszone pomidory czosnek bazylie sól i pieprz i smażymy na patelni aż sie całkowicie rozpuści z 10 min na koniec dodajemy jedno jajko i jeszcze chwile smażymy cały czas mieszając i wychodzi bombowy serek topiony:)
 
Zrobiłam sobie w końcu te naleśniki, tylko powiedzcie, to mleko w proszku daje w proszku czy je z czymś robie i dodaje do jajka?? Zrobiłam sobie z 2 jajek i 2 łyżek tego mleka i wyszły 2 naleśniki :D To chyba coś nie tak?? Ale faktycznie przepyszne !! Do mięska idealne jak sie nie doda słodzika :)
kochana ja nie wiem jak to jest bo ja robie na normalnym mleku i skrobii:tak: doczekałs sie w koncu tych nalesników

martolinka ja ostatnie dwa ani tez grzeszłam i teraz mam wyrzuty sumienia... ale proteinki pojemy to będzie ok:)
ja proteinkuje na całego z ate moje grzechy... a w paitek roczek naszego syna ... nie wiem jak to bedzie

martolinka hihih, czyli grzeszki raz na jakiś czas wskazane? !
o nie Justyna:tak: niewskazane:tak: nie bierzcie ze mnie przykladu!!!
super ten przepis na serek:tak:
 
Bafinko, to spróbuje tak jak Ty piszesz, a ile do tego dodajesz słodziku??

Ja pewnie tez na plusie bo w sobotę zeżarłam i to dosłownie kubełek kfc :D Oczywiście nie cały bo we 3 ale jednak :D Teraz karnie miałam być na proteinach, ale i tak podjadam np. do kuraka buraki.. może jutro się zważę i zobacze ile jest na plusie.

Co do przeprowadzki, to końca roboty w domu nie widać :d Dziś kończymy pokój małej, dziś go skończyłam malować i zostały tylko pierdołki.. wyszorowałam dziś co mogłam [ dopiero siadłam od rana ] a ile jeszcze zostało.. sił mi jednak brakuje po takich 3 dniach ciągłej roboty od rana do nocy.. Tak więc wszystko powolutku od jutra, podobnie będzie z zakupem reszty rzeczy i malowaniem..
Alez to chaotycznie napisałam ;/ no ale cóż nie myślę juz trzeźwo :D

Justa, ale mi ochotę zrobiłaś na tą ogórkową.. muszę zrobić za jakieś 3 dni :D
 
Hej!

justa to super że ciasto smakuje:)

ja też troche na plusie jestem po tych moich grzechach ale nie przejmuje sie zbytnio:)
U mnie ponad 1 kg na plusie, ale nie byłam na diecie od miesiąca a poza tym jestem przed @. To chyba i tak dobry wynik!

dziewczyny rewelacja zrobiłam sobie topiony serek:) pychota:) polecam przepyszny wykonanie jest banalne bierzemy kostkę sera białego (może być stary czym starszy tym wyraźniejszy smak) rozgniatamy i posypujemy łyżeczką sody oraz dowolnymi przyprawami ja dodałam suszone pomidory czosnek bazylie sól i pieprz i smażymy na patelni aż sie całkowicie rozpuści z 10 min na koniec dodajemy jedno jajko i jeszcze chwile smażymy cały czas mieszając i wychodzi bombowy serek topiony:)

Brzmi kusząco. Właśnie upieklam chlebek i nie mam z czym go zjeść. Ale nie mam juz sił dziś gotowac.

Co do przeprowadzki, to końca roboty w domu nie widać :d Dziś kończymy pokój małej, dziś go skończyłam malować i zostały tylko pierdołki.. wyszorowałam dziś co mogłam [ dopiero siadłam od rana ] a ile jeszcze zostało.. sił mi jednak brakuje po takich 3 dniach ciągłej roboty od rana do nocy.. Tak więc wszystko powolutku od jutra, podobnie będzie z zakupem reszty rzeczy i malowaniem..
Alez to chaotycznie napisałam ;/ no ale cóż nie myślę juz trzeźwo :D

Justa, ale mi ochotę zrobiłaś na tą ogórkową.. muszę zrobić za jakieś 3 dni :D
[/B][/I]

Przegapiłam jakiś przepis na ogórkową?
A remontu Ci zazdroszczę. Wiem,że to dziwne, ale ja lubię remonty :)
 
reklama
Lilith po tej ogórkowej spodziewałam się czegoś więcej ;/ Żadna rewelacja , a może zbrzydły mi już pulpety ? Tyle tłuszczu z nich wypływa, że nadmiar zbieram łyżką ;/

Bafinka i ja robiłam ten serek topiony ;D Rewelacja !
Ja mam z tego przepisu, tylko zmniejszyłam proporcje :
Serek topiony
( daghmar » 30 Sie 2010, 09:45)

Składniki:
- 2 kostki chudego twarogu (kostki 250 gramowe)
- 1 jajko
- 1 płaska łyżeczka sody oczyszczonej
- 1/3 łyżeczki soli

Przygotowanie:
Do garnka wkładamy ser i wbijamy jajka. Dodajemy sodę i sól.
Garnek stawiamy na niewielkim ogniu i wszystko miksujemy ok 15 minut.
Ser stopniowo będzie się rozpuszczał i w końcu uzyska kremową konsystencję, bez grudek.
Przelewamy do miseczki, czekamy aż ostygnie i wkładamy do lodówki. Serek po kilku godzinach jest gotowy.
Ja robiłam go późnym wieczorem i na śniadanko był gotowy.
Można spokojnie jeść go na ciepło - ale jest wtedy trochę rzadki.
Używam go również jako ser do pizzy, zapiekanek, tostów, rolad itp.
Do serka można dodawać różne zioła, cebulkę, szczypiorek, szynkę, łososia wędzonego.
aha, no i możesz spokojnie go wykorzystać do pizzy, zapiekanek i innych dań lub lekko podgrzany, (kiedy się rozpuści) będzie super sosem serowym do warzyw, mięs, kluseczek itp
Smacznego!!!


I rzeczywiście do pizzy jest rewelacyjny!


Dziś część dnia spędziłam na zakupach , a część na pichceniu w kuchni.
Dziewczyny , gdzie konkretnie mogę zakupić to mleko beztłuszczowe, proszkowe? U nas chyba nie ma ;( Obeszłam biedronke , carrefour ....i nie ma! A mam tyle przepisów z tym mlekiem...Od płatków , po batony ;/
 
Do góry