reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta półrocznego dziecka

Klaudiaaa98

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Listopad 2019
Postów
41
Witam mamusie 😊 Mój synek urodzony w 32 tyg ciąży z wagą 1460g 40cm obecnie ma pół roczku waży już 8kg. Moje pytanie dotyczy jedzenia. Mały ma bardzo duży apetyt zjada 150ml mm na raz i domaga się go co 3 godziny. Teraz zaczęliśmy jeść Bebion 2. Na którego opakowaniu napisane w tabeli wywieniowej jest iż może dostawać je 3 razy na dobę po 210ml. Nie wiem jak rozłożyć mu te jedzonko aby się najadał. Bo ze 150ml odrazu skoczyć na 210 to nie realne. Może któraś mogłaby mi coś podpowiedzieć?
 
reklama
Dawać mu tyle ile potrzebuje, a nie tyle co jest napisane. Jak je po 150ml, to niech je 4 razy dziennie.
To jest wartość orientacyjna - jedno dziecko zje trochę mniej, inne trochę więcej.
A pytałaś neonatologa kiedy masz zacząć rozszerzać dietę?
 
Dawać mu tyle ile potrzebuje, a nie tyle co jest napisane. Jak je po 150ml, to niech je 4 razy dziennie.
To jest wartość orientacyjna - jedno dziecko zje trochę mniej, inne trochę więcej.
A pytałaś neonatologa kiedy masz zacząć rozszerzać dietę?
Tak tak pytałam. Powiedziała że już mogę podawać mu zupki. Marchewkę pietruszkę i ziemniaczek.
 
No to jak napisałam wyżej - niech je mniejsze porcje, ale częściej.
A jakieś kaszki/zagęszczacze do mleka podajesz?
Rozumiem, że podałaś wagę dla wieku liczonego od porodu, a nie korygowanego? Moim zdaniem waga jest w porządku.
 
N
No to jak napisałam wyżej - niech je mniejsze porcje, ale częściej.
A jakieś kaszki/zagęszczacze do mleka podajesz?
Rozumiem, że podałaś wagę dla wieku liczonego od porodu, a nie korygowanego? Moim zdaniem waga jest w porządku.
Nie nie podaje nic do zagęszczenia. Względem diety neonatolog nie kazała liczyć wieku skorygowanego tylko tak jak urodzony był to taki wiek podawać. Bo skorygowany tylko dla lekarzy potrzebny
 
Do góry