reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta przygotowywawcza do karmienia piersią?

aaalexaaandraaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Marzec 2011
Postów
483
Miasto
Islandia
Hej dziewczynki i kobietki!!

Wiem, że przed nami jeszcze trochę czasu ale ja cały czas zadręczam się myślami o karmieniu. Jest to moim wielkim marzeniem i strasznie się boję, jak to będzie u mnie bo kobitki w mojej rodzinie nie mają do tego szczęścia. Ja w ogóle nie miałam odruchu ssania więc moja mama dokarmiala mnie jak tylko mogła, aż w końcu wycięła dziurę w smoczku :) Mam GIGANTYCZNE piersi, a słyszałam, że panuje przesąd, że duże piersi mało mleka dają :(:(:( mam nadzieję, że to się nie spełni w moim przypadku...

No ale nie o tym temat, ponieważ pracuję jeszcze ok 2 miesięcy a potem tylko oczekiwania postanowiłam już zacząć się przygotowywać do mojego wymarzonego karmienia. Dlatego, że będę mieć dużo wolnego czasu postaram się wypełnić moje ciałko jak najwiekszą ilością potrzebnych mi do karmienia witamin. A także staram się pogłębić wiedzę na temat pozywienia w czasie karmienia. Jak wiadomo w internecie jest mnóstwo kompletnie się od siebie różniących teorii ale ja zdecydowałam się na tę bogatą w wapń i żelazo. Panie dla których to nie pierwsza ciąża pewnie będą się troche nabijać ale dla mnie to na prawdę wazne żeby przekazać maleństwu to co najpotrzebniejsze i przy okazji nie nabrać dodatkowych kilogramów :) i szybko wrócić do formy :) Dla zainteresowanych podaje kilka linków, może ktoś wpadnie ze mną w manię zdrowej żywności podczas karmienia :)

Dieta dla mam karmiących piersią - BabyBoom
Jadłospis karmiącej mamy - dieta karmiącej, karmienie - Fit - Żywienie - dlarodzinki.pl
Wspólne menu mamy i malucha, czyli co możesz jeść, a czego powinnaś unikać w czasie karmienia piersią. Wywiad z dietetykiem Dorotą Osóbką, Openmedica Zdrowie
Dieta w trakcie karmienia piersią - Ciąża i dziecko
 
reklama
Oj, nie masz sie kochana co przejmowac tym, ze masz duze piersi. Ja mialam ogroooomne i rzeke mleka.;-) Teraz ku memu przerazeniu, a meza uciesze,;-) juz mi urosly o... 4 rozmiary!:-( Strach sie bac, co bedzie pozniej...

Nie uwazam, ze ktokolwiek moglby sie z Ciebie nabijac???? Fajnie, ze juz o tym myslisz, chcesz byc swiadoma mama i nie ma w tym nic zlego. Wszystkie chcemy dla naszych malenstw jak najlepiej. Sama przy karmieniu odstawilam WSZYSTKO co zawieralo mleko lub jego pochodne i jaja, bo synus byl alergikiem...
 
ja dla odmiany mam male piersi ale zyje jeszcze nadzieja ze urosna, zebym chociaz w czasie ciazy sie mogla nimi nacieszyc :-D jak przez cale zycie na nie narzekalam ze prawie nie istnieja :-D ale jak wiadomo nie rozmiar swiadczy o ilosci pokarmu.
Tak na marginesie to b.fajny temat nad ktorym mysle caly czas, bo wiadomo ze pierworodki maja wiele pytan na temat tego, co mozna a czego nie mozna jesc w czasie karmienia piersia. Na pewno sie nam przyda za kilka miesiecy ^^
 
witam
dziewczyny niestety wielkosc piersi nie zalezy absolutnie od ilosci mleka, mialam kolezanke z małym biustem i wykarmiła core bez dokarmiania mieszankami
a ja dla odmiany mam jedna mniejsza i jedna wieksza (róznica niestety zauwazalna i dla mie kolosalna) i tez zauwazyłam ze w tej mniejszej było wiecej pokarmu
aleksandra co do karmienia to ja swoja corcie bym juz nie karmila bo chcialam sie poddac bo nie łapała wogóle o co chodzi tylko dzieki mojej siostrze ktora mi dopingowała nie poddalam sie, podawalam jej cały czas piers i w koncu załapała albo była głodna i stwierdziła ze nic z tego nie bedzie, a dzieciaczki juz od pierwszych chwil sa cwane, takze głowa do góry bedzie dobrze
 
Absolutnie nie ma zależności miedzy wielkościa biustu a ilościa pokarmu. Ja mam spore piersi a pokarmu mialam tyle, że pochylajac się np nad wanna pokarm mi kapal :/ Tu dziewczyny wcześniej pisały ze majac małe piersi te pokarmu miały sporo, wiec jak widzisz to jedynie mit.
A jeśli mimo to martwisz się, mozesz sobie pić herbatki wspomagające laktacje. Chociaż moim zdaniem martwisz się niepotrzebnie i na zapas ;-)
 
Dziękuję Wam za pocieszenie!!! trzymam kciuki żeby moje piersiawki jednak się "puściły" i pokazały, że poza wzrostem mają też inne gigantyczne możliwości.

A mam pytanie o te herbatki laktacyjne? Co to takiego? Wiecie, ja na tym biegunie trochę zacofana jestem, nie mamy tu dostępu do wielu rzeczy bo Islandczycy generalnie podchodzą do medycyny w dziwny sposób - dla nich organizm powinien sam zwalczyć chorobę, więc np. przy grypie nie używają antybiotyków tylko tabletke na ból głowy i czekają aż organizm sam zwalczy chorobę. Z jednej strony brzmi sensownie ale jaaaaaaaka to męczarnia...
ja większość rzeczy będę kupować z polski dlatego wolę wiedzieć wszystko wcześniej, bo jednak paczka trochę idzie... :D
czy taką herbatkę się pije przed urodzeniem czy dopiero po?
Co do rozmaru to ja miałam 75 F :((( przed ciążą, teraz to wogóle strach nawet sprawdzać, ale wybieram się w kwietniu na zakupy bielizny do karmienia (bo jak napisałam pokladam wieeeeelką nadzieję, że jednak będę kamić hihi) więc się wszystko okaże. Kiedy piersi zaczęły mi rosnąć w ciąży jeden biustonosz nie wystarczał (plecki mnie polały) więc zaczęłam na niego zakładać jeszcze taki top sportowy. We dwoje jakoś dają radę :):):) Dlatego em_ka życzę ci aby się spełniło a sobie życzę żeby mi tak o 5 rozmarów spadły. Z piersiami jak z dziecmi: małe piersi mały kłopot, duże piersi duży klopot :D
 
google prawdę Ci powiedzą:
Herbata laktacyjna < karmienie piersią | ekologiczne rodzicielstwo

grypy nie leczy się antybiotykami, to w Polsce na byle katar przepisują antybiotyki, a potem jak rzeczywiście coś poważnego się przypałęta, to antybiotyki nie działają..... chyba chciałabym, zeby Polska była tak zacofana jak Islandia, choć może ekonomistów bym stamtąd nie importowała.... :)

ja mam nadzieję, że po ciązy biust mi wróci do poprzedniego rozmiaru, bo ja mam banalne, ale dla mnie jak nabardziej OK 75B....
 
Hej ,mam takie pytanko z tego co wiem to paru dziewczynom tylko niepamietam juz komu przepraszam:zawstydzona/y:,leci juz siara ,ja jestem w 27 tygodniu i mnie narazie nic nieleci ,czy moze byc tak ze wcale niebendzie ?narazie tylko odczuwam bolesnosc piersi i takie klucie czasami w okolicy brodawek:confused:
 
Teska juz nie raz o tym mowilysmy, ze kobiety sa rozne, jednym leci od 4-go miesiaca a innym do samego konca nic, mi sie pojawila jakies 1,5 miesiaca temu, ale tylko jak naciskam. Teraz gdy spie na lewym boku i mam piersi rekami scisniete wyplywa mala ilosc i rano budze sie z takimi suchymi ,,strupkami,,. A to ze tobie sie jeszcze nie pojawila nie swiadczy o tym ze nie bedziesz miala pokarmu, to kompletnie nie ma zadnego znaczenia. Gdy przyjdzie na to czas mleko na pewno sie pojawi.

A jabym chciala zeby mamusie, ktore maja juz jedno lub wiecej dzieciatek i karmily je piersia napisaly jakie produkty powodowaly u nich dolegliwosci, badz nasilaly kolki, bole brzuszka itd, wiem ze jest o wiele wiecej ograniczen podczas karmienia piersia niz w czasie samej ciazy, a tak jak napisala alexandraaa , dowiadujac sie z roznych zrodel na internecie mozna sie niezle nameczyc, bo roznia sie od siebie strasznie. Wiadome ze tez wszystko zalezy od maluszka, czy jest bardziej wrazliwy czy nie, jednak w miare ogolna dieta na pewno istnieje.
 
reklama
Teska mi sie pojawila gdzies na poczatku 6 mies ale az tak duzo nie bylo, teraz wydawalo mi sie ze nic nie mam a dzis budze sie i jestem zalana koszulka z wielka plama, reke mialam obok wiec i caly rekaw az cieklo, to zalezy od organizmu nie masz powodu do zmartwien:tak:
 
Do góry