reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta Styczniowych Mamuś..czyli gotujemy, kucharzymy i rozpieszczamy nasze brzuszki:)

reklama
Ino-Kochana, bardzo się cieszę i aż mnie korci, żeby zrobić choć jedną partię, choć sił brak ;) ale jak sobie przypomnę ich smak, to mi też się ich chce :)
 
Na prośbę Anbas przepis na szarlotke sypaną, którą można jeść przy skazie u maluszka.

Składniki
1 szkl mąki
1 szkl cukru
1 szkl kaszy mannej
4-5 jabłek
3/4 kostki margaryny bezmlecznej (zielona palma), najlepiej chwilę wcześniej schłodzic w zamrażarce

Sypkie składniki mieszamy razem. Jabłka obieramy i trzemy na tarce o dużych oczkach.
Tortownice o śr 24 cm wyłożyć papierem, boki wysmarować margaryna bezmleczna. Na dno tortownicy wysypać szklankę suchej mieszanki, na to połowa startych jabłek (można posypać cynamonem jak ktoś lubi), znowu szklanka suchych (starać się równomiernie rozłożyć), na to reszta jabłek (plus cynamon jak ktoś chce) i na to reszta suchych składników. Na wierzch zetrzeć na dużych oczkach margarynę.
Piec 180 stopniach przez ok. 60 minut ( ja w piekarniku z termoobiegiem pieke ok. 70 minut).
Smacznego :-)
 
Do góry