reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta Styczniowych Mamuś..czyli gotujemy, kucharzymy i rozpieszczamy nasze brzuszki:)

Anisen z panierką do piekarnika nie próbowałam, ale taki przepis mam zapisany "na kiedyś" w zakładkach, tylko tą margarynę bym chyba jakoś zastąpiła;-) Skrzydełka panierowane w bułce tartej
albo http://www.znajdzprzepisy.pl/click/index/4054676/?site=crispybiscuits.blogspot.com

Akuku, wypróbowałam dziś Twój przepis na pierogi i wyszły super:) Pierwszy raz miałam idealnie zrobione ciasto, jedyne co zmieniłam to zamiast czubatej łyżki masła dałam płaską masła i trochę oleju, bo gdzieś słyszałam że dzięki temu jest bardziej elastyczne:tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Anisen
ja polecam w cieście ;)

mąkę kukurydzianą mieszam z jajkiem wodą ostrą papryką i solą, robię takie trochę gęstsze niż ciasto naleśnikowe
maczam kurczaka i wrzucam na gorący olej ;)
do tego sos czosnkowy i pycha ;)
 
ahhhhh, ale się najadłam :zawstydzona/y: dzis zaserwowałam piersi kurczaka z serem żółtym i pieczarkami zapiekane w cieście francuskim. Do tego świeża sałatka ... mmmmmm PYCHA!!!!!!
 
Moim zdaniem przepis jest bardzo prosty a efekt końcowy bardzo smaczny :) Kupujemy gotowe ciasto francuskie (nie mrozone) ja preferuje to z biedronki. smażymy pieczarki, ja smażę z cebulką. doprawiamy. na grubej tarce ścieramy ser żółty. Piersi z kurczaka nalezy delikatnie rozbic. jesli są za grube ja dziele na pól. kiedy pieczarki ostygną wyciagamy ciasto francuskie, rozwijamy i ukladamy na blache. wlaczamy piekarnik na 200 stopni aby sie rozgrzal. na ciasto francuskie wzdluz kladziemy delikatnie doprawione piersi z kurczaka, nastepnie nakladamy pieczarki i posypujemy serem zółtym. boki ciasta fransuskiego nacinamy nozem po obu stronach i zakladamy na gore tak jak warkocz, tak zeby zakryc zawartosc. wkladamy do nagrzanego na 200 stopni piekarnika i pieczemy ok 20-25 minut :)
 
Dla ułatwienia fotka mmmmmm.jpg
 

Załączniki

  • mmmmmm.jpg
    mmmmmm.jpg
    85,8 KB · Wyświetleń: 118
elama wygląda na prawdę przepysznie, a na ile ci starczy jednego cista francuskiego z biedronki?? Podajesz to z samą sałatką tak??
 
Ostatnia edycja:
reklama
Biszkopt na tort
To jest akurat na blache okragla (20-22cm) ale ja pieklam w prostokatnej 3 razy bo nie lubie ciac. Mozesz podwoic skladniki i upiec naraz powinny wyjsc 3 blaty a jak nie to dopieczesz jeden. (Nie pamietam juz jak mi wyszlo)

Skladniki
5 jajek
3/4 szkl. Cukru
3/4 szkl. Maki pszennej
1/4 szkl. Maki ziemniaczanej

Bialka oddzielic od zoltek, ubic na sztywna piane. Pod koniec ubijania stopniowo dodawac cukier, dalej ubijajac. Dodawac po kolei zoltka, nadal ubijajac. Maki wymieszac, przesiac i delikatnie wmieszac do ciasta (na wolnych obrotach lub lyzka)
Blache wylozyc papierem (wystarczy tylko dno). Wylozyc ciasto. Piec w temp. 160-170st okolo 30-40 minut (oryginalnie, pewnie krocej na wiekszej blaszce (najlepiej sprawdzac patyczkiem po ok 20 min.)
Gorace ciasto wyjac z piekarnika , z wysokosci ok. 60 cm opuscic je w formie na podloge (przy uderzeniu z biszkoptu wyleci cale powietrze dzieki czemu pozostanie rowny), odstawic do uchylonego piekarnika do ostygnieca.

Masa truskawkoww do tortu
Skladniki

70 dag mrozonych truskawek
300ml wody
2 galaretki truskawkowe
0, 5 l smietany 36%

Smietane kremowke ubic na sztywno (tylko nie zrob z niej masla hehe, mi sie zdarzylo) i wstawic do lodowki. Zamrozone truskawki pokroic na cwiartki i wsadzic do duzej miski (ja kroilam te cwiartki jeszcze w pol zeby za duze kawalki nie byly) galaretki rozpuscic w 300 ml goracej wody, zalac truskawki i wymieszac (momentalnie zacznie tezec). Smietane delikatnie przelozyc do naczynia z truskawkami i galaretka i wymieszac. Wstawic do lodowki na minimum 40 min. ( sprawdzaj zeby masa dala sie rozprowadzic na biszkoptach )

Nasaczenie biszkoptow
Cytryna cukier goraca woda
Wymieszaj w takich proporcjach zeby bylo dosc kwasne, ale zeby smakowal . Wody ok. 400 ml. Lepiej miec wiecej niz mniej, zeby dobrze nasaczyc biszkopty.

Ponadto, masa marcepanowa ( mozna kupic rozwalkowana, wtedy tylko ukladasz na gotowa pupe, barwnik, lub mazaki do pisania na torcie, ozdoby na majtochy jak chcesz.

Na tacke poloz biszkopty i przytnij je na krztalt pupy , tak zeby pierwszy biszkopt byl wezszy, czyli przycinasz po skosie. Zdejmij gorne biszkopty, nasacz dolny biszkopt i naloz mase truskawkowa, na to srodkowy biszkopt , nasaczyc, znowu masa truskawkowa, 3 biszkopt, nasaczyc , masa truskawkowa ale ja trzeba nalozyc tak zeby pupcia byla jedrna czyli bardziej na srodku a do brzegow mniej.
Na to gotowa masa marcepanowa i wsadz do lodowki, zeby sie zastyglo. Wyjmij udekoruj , mazakami stringi np. A jakies kwiatuszki na te majtochy mozesz nalozyc takie gotowe w sklepie.
Jak masz jakies pytania to dawaj.

Zdjecia tortow mam na fb (dodam ze moj tort wyszedl calkiem jak moja pupa z celulitem hehehe, tyle ze tacka mniejsza bo takiej duzej nie mialam hahahaa)
 
Ostatnia edycja:
Do góry