reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta w ciąży - co można a czego nie?

barwna

Początkująca w BB
Dołączył(a)
2 Marzec 2016
Postów
18
Miasto
Konstancin-Jeziorna
Przeszukałam forum i nie znalazłam podobnego tematu. Jestem ciekawa jak to jest z jedzeniem konkretnych produktów w ciąży. Mięso surowe (tatar), sushi - nie wolno, ale co z takimi produktami jak kiełbasa i produkty wędzone, kabanosy? Jak przygotowywać ryby, czy szprotki w oleju szkodzą? Uwielbiam większość z tych rzeczy i gdzieś doczytałam, że nie są wskazane (np szprotki), od tamtej pory praktycznie cały czas jestem głodna. Jaką macie swoją czarną listę produktów?
 
reklama
Zastanów się też nad piciem kawy :) Niby można wypić jakąś ilość w ciąży, ale nadmiar kofeiny może niepotrzebnie Cię pobudzać, a po urodzeniu dziecka, pobudzać także je i powodować np. problemy ze snem. Teraz są kawy zbożowe, które smakują jak normalne, więc warto rozważyć taką opcję :)
 
reklama
Zastanów się też nad piciem kawy :) Niby można wypić jakąś ilość w ciąży, ale nadmiar kofeiny może niepotrzebnie Cię pobudzać, a po urodzeniu dziecka, pobudzać także je i powodować np. problemy ze snem. Teraz są kawy zbożowe, które smakują jak normalne, więc warto rozważyć taką opcję :)

Kawa może pobudzać dziecko ale nie musi. Mam za sobą 3 ciąże i troje dzieciaczków, bardzo spokojnych. A kawę piłam i w ciąży i w trakcie karmienia, zwykła z ekspresu, po 2 filiżanki dziennie. Niestety ciężko przewidzieć jakie będzie dziecko bo urodzeniu, a jeśli nie pije się kawy w ciąży to lepiej tez by jej było unikać przy kp bo wtedy prawdopodobieństwo pobudzania dziecka jest większe.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja miałam wrażenie, że mój maluch był niespokojny. Myślę, że to wszystko zależy od organizmu kobiety i dziecka. W każdym razie dobrze, że jest wybór i można znaleźć smaczne kawy zbożowe :)
 
Mi ginekolog zabronił jedzenia wędzonego,tatara,nie jadłam również rzeczy ostrych.O szprotkach nic nie wspominał,więc jadłam szprotki w sosie własnym
 
Do góry