reklama

Dieta w ciąży ;)

Temat na forum 'Sierpniowe mamy 2017' rozpoczęty przez Adeline89, 19 Grudzień 2016.

1. Adeline89

Adeline89 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Tutaj możemy wklejać linki i dzielić się informacjami ,co można, a co jest zakazane w ciąży ;)

2. Adeline89

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    a jeśli chodzi o herbaty znalazłam takie coś:

Zioła bezpieczne w ciąży
    Rodzaj zioła

Działanie

Pokrzywa zwyczajna

Zawiera żelazo i wapń. Wzmacnia organizm i działa lekko moczopędnie.

Mniszek lekarski

Źródło witaminy A, potasu i żelaza. Wspomaga procesy trawienne, pobudzając wydzielanie żółci. Ułatwia usuwanie nadmiaru wody z organizmu, zapobiegając obrzękom ciała.

Imbir

Zapobiega nudnościom w ciąży. Ma działanie rozgrzewające, antyseptyczne i pobudzające krążenie krwi. Polecany przy przeziębieniu.

Rumianek

Ma działanie uspokajające. Łagodzi stany zapalne. Wspomaga trawienie.

Melisa

Działa uspokajająco, koi nerwy. Zmniejsza ból głowy. Ułatwia zasypianie.

Nagietek

Zawiera magnez oraz witaminę C. Zmniejsza ryzyko poronienia.

Mięta pieprzowa

Łagodzi poranne nudności oraz pomaga przy dolegliwościach trawiennych.

Poziomka (liście) Ma właściwości podobne do pochodzącej z tej samej rodziny maliny. 
W czasie ciąży napar może być używany jako środek uspokajający.

Zakazane herbaty i zioła

Warto zatem zwrócić uwagę, czy w mieszankach ziołowych do picia nie znajdują się takie zioła, jak: hibiskus, lukrecja, jemioła, tymianek, rozmaryn, szałwia, żeń-szeń, aloes, chmiel, krwawnik pospolity, serdecznik pospolity, tasznik pospolity, pluskwica groniasta, mięta polna czy liście malin. Napar z liści malin czasami wykorzystywany jest do przyspieszenia porodu, ponieważ uelastycznia szyjkę macicy. Większość lekarzy zaleca jednak jego picie dopiero po 38. tygodniu ciąży.
    Tymianek Ma działanie poronne.
    Rozmaryn Ma działanie rozkurczające i może prowadzić do poronienia.
    Żeń-szeń Substancje czynne żeń-szenia mogą spowalniać rozwój płodu i skutkować jego wrodzonymi wadami rozwojowymi.
    Aloes Powoduje przekrwienie miednicy mniejszej i przedwczesne skurcze macicy.
    Chmiel Pobudza produkcję estrogenów, których nadmiar w ciąży jest szkodliwy dla płodu i może powodować jego wady wrodzone.
    Cząber Mogą odwadniać organizm kobiety i powodować przekrwienie narządów rodnych.

A jeśli chodzi o herbaty te malinowe itp, one zawierają hibiskus, ale aromat 0,3 także myślę, że to nie jest szkodliwe

3. reklama
  4. Emzilka

Emzilka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A co ze sledzikiem na święta?! Można czy nie można? :p Ogólnie jak to sie ma z potrawami Wigilijnymi

5. sylwiawalerianczyk

sylwiawalerianczyk Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Wszystkiego ale nie przesadzaj z ilością, zwróć uwagę na to, jak są przyrządzone dania. Pierwszeństwo daj potrawom gotowanym przed smażonymi, unikaj też przyprawionych octem i na ostro. Jeśli przesadziłaś z ilością jedzenia lub męczą cię wzdęcia, wypij sobie szklankę herbaty z kopru włoskiego albo lekkiego naparu rumianku lub mięty. Działają one bowiem rozkurczowo, wiatropędnie i pomagają w trawieniu. Zrezygnuj z orzechów, lepiej sięgnij po owoce suszone.

6. Adeline89

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    a czemu zrezygnować z orzechów, przecież orzechy są bardzo zdrowe udowodnili,że nawet pomagają przeciw poronnie

@Emzilka można śledzia ,bo on jest moczony w zaprawie solnej i niby wyciąga te bakterie i można, ale wędzonych ryb nie

7. Emzilka

Emzilka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    No wlasnie, ja tez czytalam o tych orzechach ze mozna je jjesc....

8. Adeline89

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    orzechy dodatkowo jedzone w ciąży zmniejszają ryzyko alergii i astmy u potomstwa

9. emikaa

emikaa Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ryby wędzone na gorąco chyba można, ja np uwielbiam makrele i podobno to jedna z ryb zalecanych w ciąży

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

10. reklama
  11. emikaa

emikaa Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja jadłam migdały w 1 ciąży i zgaga mnie nie dopadła :) podobno takie właśnie maja właściwości min:) polecam

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

12. o.paulina

o.paulina Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Orzechy takie jak migdały, brazylijskie, laskowe, wloskie, pekan mozna spozywac jesli nie jestes uczulona. Jesli jednak ty lub maz macie alergie, egzeme, astme lub katar sienny to trzeba unikac orzeszkow ziemnych. - z poradnika dr Rany Conway "Co jesc podczas ciazy"

Poleć forum