reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta w ciąży ;)

A nigdy w życiu nie robiłam jeszcze - gołąbków.
Ja czesto robie, ostatnio robilam z 5kg mielonego, pomrozilam kilka i mamie dalam, bo oni ostatnio ciagle w pracy to tez sobie zamrozila :D najlepsze takie wspolne zaopatrywanie sie. Ja jej golabki, pierogi, łazanki a ona mi zur, flaczki i inne [emoji14]

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@Katy83kk Pyszna!! Napisz co tam jest i jaki sos :)

f2w3rjjga2xukn5b.png
Pomidor, ogórek ,sałata lodowa
 
Ostatnia edycja:
Ale super temat!

U nas głównie ja gotuję, ale jak wracam później to małż oczywiście też - ma swoje wąskie specjalizacje, więc wiem czego się spodziewać hahaha spaghetti, tortilla albo schabowy :-) :)

W moim rodzinnym domu był zawsze jeden posiłek. bo nikt nie mógł zjeść dwóch. Zupa lub drugie i wszystkiego do oporu. Jednak zupa nie 'chlip chlip i d. jak wymiótł' :-D tylko gęsta, że w sumie to tam mało wody było haha najlepszy jednak żur, gdzie łycha staje, taki z kiełbasą i ziemniakami. No, a drugie to drugie, co tam mama zrobiła lub ja, bo ja już od 16 roku życia musiałam gotować z prostego powodu - wracałam po szkole pierwsza :blink:
Kocham gotować! Eksperymentować! Mogę w kuchni spędzić cały dzień!
Za to .. nie umiem piec .. :eek: od małego nie dawano mi słodyczy, więc specjalnie ich nie potrzebuję. mama też nie piekła, bo nie miał kto tego jeść. Kiedyś zrobiłam kokosanki i to była jedyna rzecz, która mi wyszła haha

Co do samej diety w ciąży nie mam specjalnej. Jem to na co mam ochotę. Wiadomo więcej owoców i ogólnie urozmaiceń, wszystko z głową. Mąż wrócił z pracy z pizzą (wpadł po drodze do pizzerii) - i co nie zje się kawałeczka? :-p

Ja chyba profesje nieco pomyliłam bo lubię wszystko robić w kuchni. Nikt w domu nie piekł. Zawsze ja. Jedyne słodkie co mojej mamie wychodzi to jabłecznik z piekarnika [emoji23] kupiłam wolnowar i zrobiłam powidła śliwkowe i później jabłkową marmoladę. Nauczyłam się robić słoiki. Mam zajebiaszczy przepis na ostre jalapeños w słodko pikantnej zalewie (ale to tylko jako dodatek, bo paaaaali) [emoji12]
Synek chyba odziedziczył to po mnie bo jak zdychałam w łazience po raz juz chyba setny, ten dobrał się do mojego Kitchen Aid i mąka była wszędzie.
e2d86e7680cc9073f825f6671c1d4a78.jpg
398c2cc526b5a331f505b3fae5154090.jpg


I to nie pierwszy raz [emoji7][emoji7][emoji7] dodam, że dziadek przysłał mu polskie książki kucharskie. Staramy się robić jeden przepis tygodniowo. Właśnie skończył robić jakieś ciasteczka i dał mężowi i teściowi do testowania [emoji7]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Ja gołąbki robie jak musze al najlepsze robi moja mama właśnie ;) i ja je chętnie zjadam ;) zresztą mężowi tez smakują ;) ja jej pomagam, parze kapustę i pilnuje jak się dusza ;) czasem jak mam za dużo mięsa to robie w papryce ;) takie trochę inne gołąbki z piekarnika ;)

Napisane na SM-T110 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja gołąbki robie jak musze al najlepsze robi moja mama właśnie ;) i ja je chętnie zjadam ;) zresztą mężowi tez smakują ;) ja jej pomagam, parze kapustę i pilnuje jak się dusza ;) czasem jak mam za dużo mięsa to robie w papryce ;) takie trochę inne gołąbki z piekarnika ;)

Napisane na SM-T110 w aplikacji Forum BabyBoom

Ja nie podzielam zamiłowania mojej mamy do tłustego, ale ona szefową kuchni kiedyś była [emoji12] jak robi gołąbki dodaje wędzony boczek zmielony i słoninki troszkę. Zapieka w sosie pomidorowym z przyprawami. Na każdy gołąbek kładzie troszkę masełka. Jak nie cierpię polskiej kuchni to to akurat bardzo lubię, choć nieco tłustsze niż te tradycyjne. Kotlety, polskie zupy, kopytka, bigos to generalnie nie moja bajka. Ale zawsze doceniam jeśli któreś z domowników mnie wyręczy i zrobi obiad. Fochem nie strzelam nigdy [emoji12]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Brzmi pysznie! Co do golabkow to ja czesto zamiast ryzu daje kasze bulgur i wtedy sa najlepsze,z sosikiem pomidorowym mm. Cos czuje, ze znow narobie w tym tygodniu :D a propo jedzenia to wlasnie skonczylam dusic rolady na jutro, wiec najwyzsza pora isc spac ;);)

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pixel wpadam na obiad.

Wlasnie a co z feta. Czytałam gdzieś, że jej w ciąży nie powinno się jeść... To jak z nią w koncu jest?

Napisane na E5603 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Z serami jest tak, ze musza byc z pasteryzowanego mleka, wtedy sa dla nas bezpieczne. Plesniowy tez mozesz jesc jesli z takowego jest ;)

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry