reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta w ciąży ;)

Ryby tluste: morszczuk, sledz, makrela, szprotki, łosoś, sardynki i pstrag bardzo dobrze wplywaja na rozwoj mozgu i narzadu wzroku dziecka. Jednak nie nalezy jesc wiecej niz dwie porcje tygodniowo.

Ryby calkowicie bezpieczne: dorsz, halibut, plaszczka, turbot i inne biale ryby

3jgxskjo6pg8usu5.png
 
reklama
Patrzcie co znalazłam:
Unikać należy również niesuszonych wędlin takich jak mortadela. Zamienić je można na wędliny suszone i solone takie jak salami, pepperoni. Bezpieczne jest też mięso i drób ugotowane do temperatury wewnętrznej min. 63st. C.
Sama nie wiem bo w większości artykułów jest, że nie wolno a w tym że wolno. Mówię ja w pierwszej ciąży jadłam bo nie wiedziałam, że nie wolno i wszystko było w porządku. Jakoś wytrzymam kilka miesięcy bez salami :(
 
Ostatnia edycja:
A ja mam schizy do majonezów :) w pierwszej ciąży przez cała ciąże nie jadłam nic a nic z majonezem, a tak mi sie marzyło jajko z najlepszym majonezem kieleckim :D i jak po sie dorwalam to o rany aż mi sie uszy trzęsły;) ale jakiś czas temu napisałam bezpośrednio do Winiary z zapytaniem jak to jest z ich majonezem dekoracyjnym i potwierdzili ze jest z suszonych żółtek które podlegają takiej obróbce ze wszystko co miałoby szkodzić ginie, potwierdzili ze jest ok dla kobiet w ciąży :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Patrzcie co znalazłam:
Unikać należy również niesuszonych wędlin takich jak mortadela. Zamienić je można na wędliny suszone i solone takie jak salami, pepperoni. Bezpieczne jest też mięso i drób ugotowane do temperatury wewnętrznej min. 63st. C.
Sama nie wiem bo w większości artykułów jest, że nie wolno a w tym że wolno. Mówię ja w pierwszej ciąży jadłam bo nie wiedziałam, że nie wolno i wszystko było w porządku. Jakoś wytrzymam kilka miesięcy bez salami :(
Mysle, ze poradniki sa bardziej wiarygodne niz artykuly w sieci, bo w sieci mozna napisac wszystko i lepiwj trzymac sie stale jednego sprawdzonego zrodla. Mam tylko nadzieje, ze poradnik jaki w domu posiadam jest wlasnie taki. [emoji5]

3jgxskjo6pg8usu5.png
 
A ja mam schizy do majonezów :) w pierwszej ciąży przez cała ciąże nie jadłam nic a nic z majonezem, a tak mi sie marzyło jajko z najlepszym majonezem kieleckim :D i jak po sie dorwalam to o rany aż mi sie uszy trzęsły;) ale jakiś czas temu napisałam bezpośrednio do Winiary z zapytaniem jak to jest z ich majonezem dekoracyjnym i potwierdzili ze jest z suszonych żółtek które podlegają takiej obróbce ze wszystko co miałoby szkodzić ginie, potwierdzili ze jest ok dla kobiet w ciąży :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Hehe, majonezy podobno mozna, zakazane sa te domowe, samorobki. Tak samo jak lody, unikac osiedlowych rodzinnych budek gdzie pani w fartuszku sama robi naturalne lody.

3jgxskjo6pg8usu5.png
 
reklama
Uzupełnieniem diety oraz aktywności fizycznej są badania genetyczne. To w naszym DNA jest zapisane, m.in. czy mamy wrodzoną skłonność do otyłości oraz jakie geny odpowiadają za nasz apetyt. Wyniki badań pokażą, m.in. jak skomponować właściwą dietę, ile powinieneś jeść białek, tłuszczów i węglowodanów, z jakich produktów zrezygnować, a które są dla Ciebie wskazane, jaki rodzaj aktywności fizycznej ułatwi Ci zrzucenie kilogramów. Zalecam skorzystanie z badania „Otyłość” laboratorium Vitagenum. Zachęcam również do przeprowadzenia badania „Fit On” lub „Fit Ona”. Dzięki nim dowiesz się jak maksymalnie wykorzystać tkwiący w organizmie potencjał oraz jakie czynniki w największym stopniu wpływają na zachowanie prawidłowej masy ciała, jaki rodzaj diety i aktywności fizycznej jest wskazany właśnie dla Ciebie. Przeprowadzenie badań jest bardzo proste. Zestawy zamawia się przez internet do domu, pobiera próbkę materiału genetycznego, a następnie odsyła się do laboratorium, gdzie analizują je specjaliści. Wyniki otrzymuje się drogą elektroniczną. Dietetyk Vitagenum.
 
Do góry