reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta w ciąży ;)

reklama
Zdrowa zbalansowana dieta to podstawa:
Suplementy: żelazo,wapń, kwas foliowy, wit D, jod
Unikamy: wit A (watróbka)
Ryby:unikamy rekina,merlina, miecznika, limit tuńczy w puszcze. Zalecane tluste ryby: makrela,sardynki, tuńczyk świeży, łosoś, halibut, turbot, okoń.
Jedzenie które moze miec zwiększony poziom listerii: niedogotowane mięso i jaja, sery pleśniowe brie, camembert, niebieska plesn, surowe skorupiaki, surowe lub wędzone ryby, niepasteryzowane mleko (w tym kozie), kofeina
Nie wiem czy to do diety ale warto wiedzieć [emoji23] toxoplazmoza : unikamy kontaktu z owcami oraz kociej kupy [emoji4]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kurde, a cos o oscypkach wiecie? Jade w gory i kocham oscypki z zurawinka [emoji22]

3jgxskjo6pg8usu5.png
 
Chyba zima to sa tylko te z krowiego mleka, zawsze mozna spytac. Ale musze jeszcze mojego gina zapytac dla pewnosci. Tez mam juz smaka, w Krynicy jest taka jedna dobra knajpka gdzie podaja nalewke czosnkowa mmmmmm, tylko wrzucaja tam do goracej zupy surowe jajko zeby sie fajnie scielo, ale to juz za duze ryzyko. I sledzia dobrego maja mmmm.. Mam nadzieje, ze narobilam apetytu :)

3jgxskjo6pg8usu5.png
 
reklama
Do góry