reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta w ciąży ;)

Oo super :) ja uwielbiam gotowac, ale bardzo tradycyjnie. U nas niestety makarony przechodza jedynie w formie spaghetti, jestesmy baaaardzo miesozerni, wcinamy tez duzo ziemniakow, kasz, warzyw. Codziennie obowiazkowo obiad dwudaniowy, obiady na slodko typu nalesniki, racuchy jemy...na podwieczorek [emoji14] dlatego nawet sie nie oszukuje, ze nie przytyje duzo w ciazy, bo apetyt dopisuje ;)

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom

Jak moja mama jest, jest u nas dwa dania. Ona tak przyzwyczajona. Ja zawsze kończę ostatnia a ta normalnie jakby mogła to jeszcze nosem wciągała [[emoji12]] a potem narzeka że ją żołądek boli bo za szybko je. Ja nie dam rady dwóch dań (babcia wciąż twierdzi, że za mało jemy). Jak byłam mała mnie zmuszali. Boszzzzz co to było. Trauma. Płacze przy każdym obiedzie bo trzeba było wcisnąć zupę, obiad i jeszcze wciskali podwieczorek [emoji33]
Teraz to wolna amerykanka wogole jest [emoji12] kto pierwszy wpada do domu ten gotuje. O ile mój mąż jeszcze coś zrobi to zawsze z przepisu i zajmie mu to trzy razy tyle czasu co normalnie [emoji23] chyba że jest ciepło to wtedy jak każdy rasowy samiec próbuje sił w grillowaniu [emoji7] jeśli moja mama to wiadomo że ziemniaki i jakieś mięso. A ja? No to co mi aktualnie do głowy przyjdzie lub co na Pintrest.com mnie zainteresuje. Bardzo lubię robić coś nowego i eksperymentować. Całe szczęście eksperymenty w 95% procentach kończą się pomyślnie [emoji12] dobrze ze wszyscy uwielbiamy orientalne jedzenie w każdym wydaniu.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hehe to u nas calkowicie odwrotnie, jakby nie bylo zupy albo np sama zupa na obiad to by sie chlopcy upomnieli. Ale robimy zwykle przerwe po zupie, nikt nikomu nie wciska od razu drugiego [emoji14] eksperymentowac tez lubie z miesami np, pieczenie, roladki z jakimis nadzieniami. Cos jest w tym samczym grillowaniu! Jak tylko robi sie cieplej to maz wrzuca karkowke do marynaty i dumnie przewraca na ruszcie :D maz tez czasem gotuje jak ma wolne, tak to moja dzialka, bo z zawodu jestem kurą domową ko ko koo ;)ale z magistrem z pedagogiki, zeby nie bylo, ze caly czas tylko rodzenie, sprzatanie, gotowanie! Haha :D

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ale super temat!

U nas głównie ja gotuję, ale jak wracam później to małż oczywiście też - ma swoje wąskie specjalizacje, więc wiem czego się spodziewać hahaha spaghetti, tortilla albo schabowy :-) :)

W moim rodzinnym domu był zawsze jeden posiłek. bo nikt nie mógł zjeść dwóch. Zupa lub drugie i wszystkiego do oporu. Jednak zupa nie 'chlip chlip i d. jak wymiótł' :-D tylko gęsta, że w sumie to tam mało wody było haha najlepszy jednak żur, gdzie łycha staje, taki z kiełbasą i ziemniakami. No, a drugie to drugie, co tam mama zrobiła lub ja, bo ja już od 16 roku życia musiałam gotować z prostego powodu - wracałam po szkole pierwsza :blink:
Kocham gotować! Eksperymentować! Mogę w kuchni spędzić cały dzień!
Za to .. nie umiem piec .. :eek: od małego nie dawano mi słodyczy, więc specjalnie ich nie potrzebuję. mama też nie piekła, bo nie miał kto tego jeść. Kiedyś zrobiłam kokosanki i to była jedyna rzecz, która mi wyszła haha

Co do samej diety w ciąży nie mam specjalnej. Jem to na co mam ochotę. Wiadomo więcej owoców i ogólnie urozmaiceń, wszystko z głową. Mąż wrócił z pracy z pizzą (wpadł po drodze do pizzerii) - i co nie zje się kawałeczka? :-p
 
Uwielbiam żur! Ale taki prawdziwy slaski zur! Ja tez gotuje geste zupy, taka woda by nie przeszla, jestesmy ogromne zarloki. Piec tez nie potrafie chociaz od jakis 3 lat probuje [emoji14]

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Myycha u nas tak jak u Ciebie;-) dwudaniowe i bez mięsa to oszukanstwo a nie obiad ;-) chociaż ja uwielbiam makarony [emoji7] a już makaron z krewetkami, czosnkiem i papryka chilli z odrobina białego wina to normalnie dla mnie orgazm kulinarny ;-)

p19udqk3ohjsffpu.png
 
Uff!! Bo juz myslalam,ze jestesmy jacys nienormalni, ze tyle jemy! Haha :D mmm krewetki chodza za mna od kilku dni, chyba bede musiala sie w koncu po nie wybrac :)))

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mam straszny smak na zur ale nie potrafię zrobić;( nigdy mi nie wyszedł.. nie wiem co robię nie tak ale jie wychodzi. Może Wy macie jakieś dobre przepisy?

p19udqk3ohjsffpu.png
 
Ja mam straszny smak na zur ale nie potrafię zrobić;( nigdy mi nie wyszedł.. nie wiem co robię nie tak ale jie wychodzi. Może Wy macie jakieś dobre przepisy?

p19udqk3ohjsffpu.png
Mam sprawdzone zakwasy w sklepie, więc je kupuję.
Gotuję np. wędzone kości i na tej wodzie potem robię żur, trzeba wkroić podsmażoną z cebulą kiełbaskę i ziemniaczki, ugotować, a na końcu wlać zakwas z czosnkiem (nie wczesniej, bo nie zmiękną ziemniaczki) :-p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dokladnie i obowiazkowo czosnek i troche smietanki. Moja mama daje tez na koncu mieso drobno pokrojone wtedy to juz w ogole wypas. Robi najlepsze zur na swiecie :D moj maz zawsze jak odbiera tel od mojej mamy to pierwsze co ją atakuje o zur. A dzieci jak lubia [emoji14]

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry