reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dieta w czasie karmienia piersia - faktycznie cos daje ?

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
Mam pytanie odnośnie diety mam karmiących piersia - czy faktycznie ona cos daje ? Bo mam sprzeczne info, niektorzy mowia ze tak, niektorzy ze nie. Może któraś z was przez jakis czas nje stosowa diety za bardzo - czyli jadla slodkie i inne, dopiero potem ja wprowadziła i zauwazyla jakies efekty - odnośnie kolek mi chodzi najbardziej. Ja mam wrazenie czy trzyma diete czy nie, to odnosnie kolek nie widzę różnicy.
Jeszvze pytanko w sprawie kropli antykolkowych- który jest najmocniejszy a który najsłabszy w działaniu? Obecnie mam espumisan i delicol ale oba njc nie działają. Slyszqlam o esputikonie ale on ma chyba słabsze działanie? Jest tu jakis ekspert w tej dziedzinie co wypróbował większość i wie mniej więcej jakie różnice ? Bo podobno skladnik we wszystkich jest ten sam (nje licząc delicolu). Czy dajecie espumisan co każde karmienie ? Ile kropel ? (Ja mam okolo 10 karmjen na dobe) - to dawac co karmienie ? Jak podajecie ? Moja czasami z łyżeczki wypluwa i ostatecznie nje wiem czy dostaję odpowiednio duzo.. moze sa jakies krople z zakraplaczem?
 
reklama
Rozwiązanie
Hej hej, cos sie zmienilo? Czy nadal nad ranem marudzenie i gazy ? 🤔🤔😀
Hejo 🖐️ u nas sprawy zmieniły tor, bo bylismy w szpitalu i małemu zlecono Kolzym, Espumisan, Dicoflor, więc jest super, bo jedziemy na wspomagaczach 😁 Więc nie wiem, czy bez tego byloby już ok. Dr w szpitalu mówiła, że na brzuszkowe sprawy potrzeba czasu i trzeba uzbroić się w cierpliwość (więc pewnie miała na myśli coś więcej niż skończone 3 miesiace) 😁
Te małe kapsuleczki espumisanu dla dorosłych wyciskałas? Lepiej zadziałało niz zwykły dla dzieci ? I jak czesto? I co masz na myśli ze jego czysta postać ?
Jak była w szpitalu, to dostawała sineticon w kroplach taki, jak jest w kapsułkach dla dorosłych. W domu dostawała jedna kulkę. Tak wyciskalam jej do buzi. Potem przeszłam na Espumisan ten z dzieckiem na obrazku. Te nośniki moja dziewczynka tolerowała. Tam w składzie dodatkowo jest min kwas sorbowy i sorbitol. Dlatego smakuje tak a nie inaczej. Jak miała drożne jelita, to wystarczało nam 5-10 kropli do każdego posiłku.
Ten w kapsułkach ma dodatki, ale to głównie skład kapsułki plus sineticon w płynie. Dlatego nie ma smaku, nie ma nośników i najlepiej się u nas sprawdzal
U mnie to była duża część samowolki, bo lekarze nie radzili sobie z leczeniem mojej dziewczynki. Zwalali wszystko na niedojrzały układ pokarmowy.... Musiałam sama szukać jak jej pomoc
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie ma czegoś takiego jak dieta matki karmiącej, to stare zalecenia. Chyba że potem wyjdzie alergia, zazwyczaj wtedy z problemami jelitowymi w parze idą problemy skórne. U mnie alergia (prawdopodobnie) wyszła po 4 miesiącach, i teraz eliminuje białko z diety. Ale do tej pory jadłam wszystko 😊
A ile ma Twoja pociecha?
Kolki jak się objawiają?
 
Nie ma czegoś takiego jak dieta matki karmiącej, to stare zalecenia. Chyba że potem wyjdzie alergia, zazwyczaj wtedy z problemami jelitowymi w parze idą problemy skórne. U mnie alergia (prawdopodobnie) wyszła po 4 miesiącach, i teraz eliminuje białko z diety. Ale do tej pory jadłam wszystko 😊
A ile ma Twoja pociecha?
Kolki jak się objawiają?
Moja ma teraz 6tyg. Pod wieczor, po kąpieli albo ogólnie bez powodu, czasami w ciągu dnia- mala zaczyna być płaczliwa, wieczorem jak ma "napad" to ciezko ja uspokoić, trzeba chodzić lub bujać, szukac czegoś co zadziała i ja uspokoi - robi się czerwona, nóżkami jakby kopała, smoczka nie chce, lezec nie chce, co jakiś czas słychać jak pierdzi. Kolejna fala - ale juz nie płaczliwa tylko taka pojękująca, wiercaca się- nad ranem. Wygina sie i popierduje. Cycka niby chce, ale jak jej daje to chwile possie. Chwile pospi - 2min i znowu marudzi - jakby jakies skurcze albo jakby nie mogla zasnac?. Sama juz nie wiem czy to kolki. Krople nie działają (chyba).
Alergia pokarmowa zazwyczaj objawia się jakas wysypkq skórna? Moja raczej nic takiego typowo nie ma. Zdarza się jakies czerwone malutkie zmiany- ale to chyba potowki.
 
Moja ma teraz 6tyg. Pod wieczor, po kąpieli albo ogólnie bez powodu, czasami w ciągu dnia- mala zaczyna być płaczliwa, wieczorem jak ma "napad" to ciezko ja uspokoić, trzeba chodzić lub bujać, szukac czegoś co zadziała i ja uspokoi - robi się czerwona, nóżkami jakby kopała, smoczka nie chce, lezec nie chce, co jakiś czas słychać jak pierdzi. Kolejna fala - ale juz nie płaczliwa tylko taka pojękująca, wiercaca się- nad ranem. Wygina sie i popierduje. Cycka niby chce, ale jak jej daje to chwile possie. Chwile pospi - 2min i znowu marudzi - jakby jakies skurcze albo jakby nie mogla zasnac?. Sama juz nie wiem czy to kolki. Krople nie działają (chyba).
Alergia pokarmowa zazwyczaj objawia się jakas wysypkq skórna? Moja raczej nic takiego typowo nie ma. Zdarza się jakies czerwone malutkie zmiany- ale to chyba potowki.
Mam ten sam egzemplarz ;) synek ma teraz 10 tygodni, ale już wcześniej miał te same objawy. Jeśli chodzi o objawy nad ranem to Dr i położna stwierdzili, że to przez niedojrzaly układ pokarmowy i że po 3 miesiącu minie. Czekam... Mam nadzieję, że się nie mylą 🙄
 
Mam pytanie odnośnie diety mam karmiących piersia - czy faktycznie ona cos daje ? Bo mam sprzeczne info, niektorzy mowia ze tak, niektorzy ze nie. Może któraś z was przez jakis czas nje stosowa diety za bardzo - czyli jadla slodkie i inne, dopiero potem ja wprowadziła i zauwazyla jakies efekty - odnośnie kolek mi chodzi najbardziej. Ja mam wrazenie czy trzyma diete czy nie, to odnosnie kolek nie widzę różnicy.
Jeszvze pytanko w sprawie kropli antykolkowych- który jest najmocniejszy a który najsłabszy w działaniu? Obecnie mam espumisan i delicol ale oba njc nie działają. Slyszqlam o esputikonie ale on ma chyba słabsze działanie? Jest tu jakis ekspert w tej dziedzinie co wypróbował większość i wie mniej więcej jakie różnice ? Bo podobno skladnik we wszystkich jest ten sam (nje licząc delicolu). Czy dajecie espumisan co każde karmienie ? Ile kropel ? (Ja mam okolo 10 karmjen na dobe) - to dawac co karmienie ? Jak podajecie ? Moja czasami z łyżeczki wypluwa i ostatecznie nje wiem czy dostaję odpowiednio duzo.. moze sa jakies krople z zakraplaczem?
Ja jadlam wszystko az zaczely sie kolki. Przestalam jesc nabial z bialkami mleka krowiego czekolade kakao cytrusy itp i szczerze bylo ciut lepiej... pomoglo dopiero odstawienie na 3 mies. Nabialu i wszustkiego gdzie moglo zwierac bmk i wprowadzenie debridat u dziecka. Po 2 tyg kolki odeszly 😉
 
Mam pytanie odnośnie diety mam karmiących piersia - czy faktycznie ona cos daje ? Bo mam sprzeczne info, niektorzy mowia ze tak, niektorzy ze nie. Może któraś z was przez jakis czas nje stosowa diety za bardzo - czyli jadla slodkie i inne, dopiero potem ja wprowadziła i zauwazyla jakies efekty - odnośnie kolek mi chodzi najbardziej. Ja mam wrazenie czy trzyma diete czy nie, to odnosnie kolek nie widzę różnicy.
Jeszvze pytanko w sprawie kropli antykolkowych- który jest najmocniejszy a który najsłabszy w działaniu? Obecnie mam espumisan i delicol ale oba njc nie działają. Slyszqlam o esputikonie ale on ma chyba słabsze działanie? Jest tu jakis ekspert w tej dziedzinie co wypróbował większość i wie mniej więcej jakie różnice ? Bo podobno skladnik we wszystkich jest ten sam (nje licząc delicolu). Czy dajecie espumisan co każde karmienie ? Ile kropel ? (Ja mam okolo 10 karmjen na dobe) - to dawac co karmienie ? Jak podajecie ? Moja czasami z łyżeczki wypluwa i ostatecznie nje wiem czy dostaję odpowiednio duzo.. moze sa jakies krople z zakraplaczem?
Co do podawania to ja kupilam zakraplacz w aptece za 3zl i tym podawalam. Zamiast espumisanu i sab simplexu kup sobie esputicon 1 kropla dziennie a nie 15 do kazdego karmienia
 
reklama
Do góry