reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dieta w czasie karmienia piersia - faktycznie cos daje ?

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
Mam pytanie odnośnie diety mam karmiących piersia - czy faktycznie ona cos daje ? Bo mam sprzeczne info, niektorzy mowia ze tak, niektorzy ze nie. Może któraś z was przez jakis czas nje stosowa diety za bardzo - czyli jadla slodkie i inne, dopiero potem ja wprowadziła i zauwazyla jakies efekty - odnośnie kolek mi chodzi najbardziej. Ja mam wrazenie czy trzyma diete czy nie, to odnosnie kolek nie widzę różnicy.
Jeszvze pytanko w sprawie kropli antykolkowych- który jest najmocniejszy a który najsłabszy w działaniu? Obecnie mam espumisan i delicol ale oba njc nie działają. Slyszqlam o esputikonie ale on ma chyba słabsze działanie? Jest tu jakis ekspert w tej dziedzinie co wypróbował większość i wie mniej więcej jakie różnice ? Bo podobno skladnik we wszystkich jest ten sam (nje licząc delicolu). Czy dajecie espumisan co każde karmienie ? Ile kropel ? (Ja mam okolo 10 karmjen na dobe) - to dawac co karmienie ? Jak podajecie ? Moja czasami z łyżeczki wypluwa i ostatecznie nje wiem czy dostaję odpowiednio duzo.. moze sa jakies krople z zakraplaczem?
 
reklama
Rozwiązanie
Hej hej, cos sie zmienilo? Czy nadal nad ranem marudzenie i gazy ? 🤔🤔😀
Hejo 🖐️ u nas sprawy zmieniły tor, bo bylismy w szpitalu i małemu zlecono Kolzym, Espumisan, Dicoflor, więc jest super, bo jedziemy na wspomagaczach 😁 Więc nie wiem, czy bez tego byloby już ok. Dr w szpitalu mówiła, że na brzuszkowe sprawy potrzeba czasu i trzeba uzbroić się w cierpliwość (więc pewnie miała na myśli coś więcej niż skończone 3 miesiace) 😁
Odnośnie diety nie pomogę ale jeżeli chodzi o kroble to najlepsze są niemieckie sab simplex. U nas tylko te dawały radę. Bobotic , infacol czy tam Espumisan nic nie pomagały
 
Nie stosowalam żadnej diety przy karmieniu dzieci, jadłam wszystko, żadne nie miało nigdy problemów brzuszkowych. Może tylko takie moje szczęście moze nie.
Jako że nic nie dolegało nigdy moim dzieciom ze strony układu pokarmowego to w sprawie kropel i działania nie mam zielonego pojęcia
 
Mam dwie córki z grudnia i przy obu jadłam normalnie wigilie i cały ten okres swiąteczny. Był i bigos i gołąbki śliwki ciasta itd. W szpitalu normalnie dostawałam i pieczone i owoce cytrusowe, do sałaty kwaśny sos winegretem itd.
Dopiero pozniej wyszła alergia ale to juz wiadomo inna sprawa.
 
Pamiętam jak dzisiaj wizyte patronażową lekarki z POZ i pytałam ją, co mogę jeść a co nie jeśli karmię piersią. Powiedziała mi, że mogę jeść wszystko oprócz grzybów. Zaznaczyła jednak, że jeśli najem się smażonego i produktów wzdymających to będzie to ze szkodą dla mnie i dla dziecka. Umiar jest najważniejszy.
Faktycznie stosowałam się do jej porad. Jadłam wszystko, nawet kapustę kiszoną, czy pieczyste w rozsądnych ilościach. Mój syn nigdy nie miał kolek, czy problemów z wypróżnianiem!
 
Dieta - jesli nie ma alergi - jest bez znaczenia.
Espumisan jest w dwoch stezeniach /pytaj w aptece/ - nam pomagal tylko ten mocniejszy.

A krople typu acidolac - flora bakteryjna- podawalas? Kolek nie usunie jak espumisan ale dziala dlugoterminowo wspomagajaco.
 
Mam pytanie odnośnie diety mam karmiących piersia - czy faktycznie ona cos daje ? Bo mam sprzeczne info, niektorzy mowia ze tak, niektorzy ze nie. Może któraś z was przez jakis czas nje stosowa diety za bardzo - czyli jadla slodkie i inne, dopiero potem ja wprowadziła i zauwazyla jakies efekty - odnośnie kolek mi chodzi najbardziej. Ja mam wrazenie czy trzyma diete czy nie, to odnosnie kolek nie widzę różnicy.
Jeszvze pytanko w sprawie kropli antykolkowych- który jest najmocniejszy a który najsłabszy w działaniu? Obecnie mam espumisan i delicol ale oba njc nie działają. Slyszqlam o esputikonie ale on ma chyba słabsze działanie? Jest tu jakis ekspert w tej dziedzinie co wypróbował większość i wie mniej więcej jakie różnice ? Bo podobno skladnik we wszystkich jest ten sam (nje licząc delicolu). Czy dajecie espumisan co każde karmienie ? Ile kropel ? (Ja mam okolo 10 karmjen na dobe) - to dawac co karmienie ? Jak podajecie ? Moja czasami z łyżeczki wypluwa i ostatecznie nje wiem czy dostaję odpowiednio duzo.. moze sa jakies krople z zakraplaczem?
Kolki... Moje dzieci miały alergię, zaczynałam od jedzenia wszystkiego a lądowałam na dużych obostrzeniach diety.
Co do kropli... To nie ma lepsze gorsze, ale takie, które dziecko toleruje o działają albo nie. U mojego syna sprawdził się dąb simpleks przed każdym posiłkiem i to wcale nie w najwyższym stężeniu, ok10 kropli miał na 16 możliwych. Córka zaś nie tolerowała sabusia ona była na espumisanie. Esputicon u nas też nie pomógł. Jej pasował najbardziej Espumisan wyciskany z kapsułek dla dorosłych, bo to była jego czysta postac. Substancja główna ta sama sineticon, ale różne nośniki. I myślę, że to też ma znaczenie. Niestety by sprawdzić co jak działa na twoje dziecko, musisz próbować.
 
reklama
Od początku karmienia jadłam wszystko, karmiłam 3 lata. Mała nigdy nie ulewala, nie miała problemów z kupką, kolkę mila chwilę, podawałam Espumisan ale w większej ilości niż w ulotce. W Sab simplex jest ta sama substancja czynna ale niemieckie zalecenia podają większą ilość i do tych się stosowałam.
 
reklama
Kolki... Moje dzieci miały alergię, zaczynałam od jedzenia wszystkiego a lądowałam na dużych obostrzeniach diety.
Co do kropli... To nie ma lepsze gorsze, ale takie, które dziecko toleruje o działają albo nie. U mojego syna sprawdził się dąb simpleks przed każdym posiłkiem i to wcale nie w najwyższym stężeniu, ok10 kropli miał na 16 możliwych. Córka zaś nie tolerowała sabusia ona była na espumisanie. Esputicon u nas też nie pomógł. Jej pasował najbardziej Espumisan wyciskany z kapsułek dla dorosłych, bo to była jego czysta postac. Substancja główna ta sama sineticon, ale różne nośniki. I myślę, że to też ma znaczenie. Niestety by sprawdzić co jak działa na twoje dziecko, musisz próbować.
Te małe kapsuleczki espumisanu dla dorosłych wyciskałas? Lepiej zadziałało niz zwykły dla dzieci ? I jak czesto? I co masz na myśli ze jego czysta postać ?
 
Do góry