reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta w czasie karmienia piersią

tak czytam i widze ze podobnie, dzieciaczki popurtaja, kupka najwyzej zielona :)
ja przedwczoraj zjadlam super ostre curry, wiec nie stresujcie sie tak bardzo, tylko czekalam az mala zacznie kurczyc nogi i bede sobie plula w twarz, tymczasem nic :) jadlam curry czesto w ciazy, mysle ze faktycznie dzieci 'pamietaja' smaki z brzucha jeszcze, cos w tym musi byc
a propo kawy to ja dostalam po porodzie 10minut kawe i tosty :D a na sniadanie sok pomaranczowy, kanapke z tunczykiem i majonezem, kasze z mlekiem i takie tam rozne :)
ciekawostka: bazylia pobudza laktacje laski :)
 
reklama
Dzag jesli u Tymka nic nie zauwazylas niepokojacego, nie bylo objawow ze mu brzuszek zle przyjal takie jedzonko to nie ma sie czym przejmowac, najwyrazniej mu podpasowalo;) kurcze a ja tak sie balam fasolki, ostatnio u mnie wcinali na obiad a ja sobie odpuscilam i patrzylam ze smakiem:confused2:
Kruszki eee widze ze Ty z dystansem do ,,przepisowej'' diety .A co do bazyli to dobrze wiedziec bo bardzo lubie:)

Ja tak w sumie to nie wroce calkowicie do ,,diety''sprzed ciazy poki karmie napewno, bo niestety nie byla zbyt zdrowa, czesto smazone, gazowane, slone przekaski ,duuuuzo kawy i tym podobne ,,pysznosci'':zawstydzona/y: dopiero dzieki ciazy nauczylam sie zdrowo odzywiac
 
Dobra, Ula ma już słuszny wiek czas wprowadzić coś nowego:-) Jadłam dotychczas tylko takie sproszkowany czosnek i cebulę w eco kostkach które dodaje do zupy jak nie mam wywaru i nic jej nie było. Dziś chce wprowadzić surowe, znaczy smażone, bo muszę dynie na nich z kurkami podsmażyć. Czy Wasze dzieci jakoś reagowały na to? A wiecie że w Indiach czosnek jest uważany za produkt pobudzający laktacje i kobity jedzą go na potęgę:tak:
 
Asia, ja cebulę jem od początku, czosnek w zasadzie też - mój Mąż nie uznaje mięsa bez czosnku ;) Sporo też robimy sosów czosnkowych na jogurcie do sałat czy do obiadu właśnie. Nic Drobinie nie jest.
 
Dziewczyny, a ja mam straszną ochotę na orzechy włoskie .... teraz są takie miękkie ze schodzącą skórką....pychota. Ale wiadomo bardzo uczulające a jak zacznę jeść to na jednym na pewno nie poprzestanę..... Co grozi małej ? Wysypka i coś jeszcze ? Ból brzucha też ???
 
michalinski z tego co slyszalam to lepiej nie jesc orzechow ,moga powodowac oprocz wysypki, wzdecia, problemy z kupka a tym samym bole brzuszka...Moga ,ale nie musza wiec decyzja nalezy do Ciebie;-)
Ja ostatnio zjadlam kilka orzeszkow laskowych i Malemu nic nie bylo,ale wiadomo kazdy organizm jest inny
 
ja zaczęłam od lodów orzechowych, narazie nic Wikimu po nich nie było, ale też mam chrapkę na świeże orzechy i zapewne kilka na próbę kupie i spałaszuję - odczekam i zobaczymy - grunt to umiar.
 
Dziewczyny, a ja mam straszną ochotę na orzechy włoskie .... teraz są takie miękkie ze schodzącą skórką....pychota. Ale wiadomo bardzo uczulające a jak zacznę jeść to na jednym na pewno nie poprzestanę..... Co grozi małej ? Wysypka i coś jeszcze ? Ból brzucha też ???

No podobno są bardzo uczulające.
Ja zjadłam z 5 rogalików orzechowych - pycha - nie mogłam się powstrzymać bo robiła je moja mama i były mocno nadziane :) Całe szczęście nic nikomu się nie stało. Ale rzeczywiście najważniejszy umiar...
 
A używacie sosu sojowego czy octu balsamicznego i czy można maliny? bo chce jutro zrobić na śniadanie pancakejksy z malinowym sosem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Asia, jedz śmiało :)

My jesteśmy na wyjeździe, więc jedzenie jest różne. Dziś np. zafundowaliśmy sobie placki ziemniaczane - były tak potwornie tłuste, że już się boję, co będzie w nocy ;) Właściwie mogłam je popić colą, gorzej być nie może ;) Ciekawe jak Drobina na to zareaguje ;/
 
Do góry