reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta w trakcie karmienia

Jak zagłębicie się w temat kp, to przekonacie się, że dieta matki karmiącej ma znaczenie dla dziecka. Jeśli chodzi o wzdęcia, to zgadzam się, matka je będzie mieć, mie dziecko. Skoro pokarm bierze się z krwi, to należy jeść zdrowo. Niektóre tluszcze, witaminy przenikają do krwi matki. Stwierdzenie, że nie ma diety matki karmiącej jest mylne. Matka , która karmi powinna szczególnie zadbać o jakość posiłków ze względu na siebie i dziecko.
 
reklama
I jeszcze, przynajmniej na początku, unikaj surowych warzyw. Raz zjadłam surową marchewkę i mały miał 3 godziną kolkę.
 
Zgadzam się że zawsze powinno się jeść zdrowo ale nie zawsze mamy takie zapotrzebowanie na składniki mineralne i witaminy jak w trakcie karmienia. Musimy wyrzywić nie tylko siebie ale i dziecko. Mleko tworzy się z krwi ale wiecie co znajduje się w krwi ? Także moim zdaniem w trakcie karmienia powinno się jeść jeszcze zdrowiej i dodatkowe zdrowe kalorie też nie zaszkodzą :)
 
Mamaela nikt tego nie neguje ale nie potrzeba do tego diety mozna jesc wszystko duzo owocow warzyw miesa nabialu i pic duzo wody.Dodatkowe kalorie oczywiscie ..! Dlatego nie trzeba sie glodzic i jesc gotowanego indyka z marchewka.
 
Dokładnie chodzi o to że nie musimy omijać żadnych konkretnych potraw bo np wzdymające czy pikantne to bzdura. Dieta eliminacyjna tylko w przypadku dzieci z alergiami
 
Nie ma diety mamy karmiącej ALE trzeba jeść rozsądnie, zwłaszcza na samym początku - nie tylko z uwagi na dziecko, przede wszystkim z uwagi na siebie. Zwłaszcza po cc ważne jest aby początkowo dieta była lekkostrawna - łatwiej wtedy wrócimy do formy i szybciej zrzucimy wagę! :D
 
Nie mylmy słowa dieta z odchudzaniem. Dieta to sposób odżywiania. A więc w trakcie karmienia szczególnie zadbajmy o to, co jemy. Zwłaszcza, że przy takim maluszku mamy najczęściej o sobie zapominają...
 
Zgadzam się z wypowiedziami judzia.8989. Po pierwsze słowa "dieta" nie można kojarzyć tylko z odchudzaniem, ale przede wszystkim ze zdrowym, pełnowartościowym odżywianiem, budowaniem poprawnych nawyków żywieniowych. Inne zalecenia od dietetyka będzie miała osoba, która chce zrzucić zbędne kilogramy, inne osoba, która chce przytyć, inna ta, która jest w ciąży, a znowu inne kobieta, która karmi piersią. I jest bardzo ważne to, jak się odżywiamy, jakie produkty jemy, jak często. Praktycznie wszystko ma duże znaczenie, nawet to ile się ruszamy w ciągu dnia. Dlatego moim zdaniem, jeśli chcemy zwrócić szczególną uwagę na to co jemy, karmiąc jednocześnie piersią, to warto się udać do dobrego dietetyka. Moja siostra, która urodziła cztery miesiące temu była z tą kwestią u dietetyka w Projekcie Zdrowie i po otrzymaniu odpowiedniego jadłospisu poczuła różnicę, dziecko również, z tego co mówi stało się spokojniejsze. Siostra przed ciążą nie odżywiała się zdrowo, w ciąży trochę to poprawiła, ale do zdrowych nawyków jej daleko, stąd decyzja o wizycie u dietetyka. Myślę, że warto. W końcu kto, jak nie specjalista podpowie najlepiej. Ja jestem z Mielca i tam też w Projekcie Zdrowie była siostra, ale te placówki są w całym kraju, więc jeśli szukacie dobrego dietetyka do takich spraw, to zobaczcie czy są w waszej okolicy. Ja jestem w drugim miesiącu ciąży i idę na wizytę w piątek do Pani Agaty. Chcę się zdrowo odżywiać w ciąży, bo słyszałam, że już od poczęcia "programujemy" metabolizm u dziecka. Zobaczymy czy to prawda :) Pozdrawiam!
 
reklama
Odnośnie karmienia piersią polecam zerknąć na bolg mamaginekolog lub na jej instagrama. Tam wszystko pięknie wyjaśniła. A że jest lekarzem ginekologiem, to wie co mówi.
 
Do góry