reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta wegetarianska/weganska

Nie wyobrażam sobie życia bez mięsa. Mięso to wartościowe proteiny i dostarcza mnóstwo aminokwasów. A mięsko z grilla to już w ogóle ubóstwo teraz szczególnie w lato :)
 
reklama
Ja jestem laktoowowegetarianką od dziecka. Dobrze się czuję, wyniki badań zawsze książkowe.
Prawdopodobnie dziś zacznie się mój czwarty cykl starań.
Może macie jakieś rady co jeść aby zwiększyć szanse na dzidziusia?
Czytałam kiedyś, że siemie lniane jest wskazane.
Nie jestem fanką soi, ale jak wiadomo kobiety, które mają ją w swojej diete, łagodniej przechodzą menopauzę. Może ma też wpływ na naszą płodność? :>
 
Ja jestem laktoowowegetarianką od dziecka. Dobrze się czuję, wyniki badań zawsze książkowe.
Prawdopodobnie dziś zacznie się mój czwarty cykl starań.
Może macie jakieś rady co jeść aby zwiększyć szanse na dzidziusia?
Czytałam kiedyś, że siemie lniane jest wskazane.
Nie jestem fanką soi, ale jak wiadomo kobiety, które mają ją w swojej diete, łagodniej przechodzą menopauzę. Może ma też wpływ na naszą płodność? :>

A ja uwazam na soje bedac w ciazy. Czytalam, ze jesli mama spodziewa sie chlopca to powinna uwazac na soje, bo moze zaburzac gospodarke hormonalna u dziecka (syna). Po drugie, aby soja byla zdrowa musi byc dobrej jakosci, niemodyfikowana, najlepiej organiczna oraz sfermentowana.

Jesli chodzi o plodnosc to jest wiele produktow, ktore moga ja poprawic. Oprocz zblinasowej diety polecam tabletki - witaminy (znowu musza byc dobrej jakosci) na zwiekszenie plodnosci. Jestem laktoowowegetarianka od 20 lat, ale ostatnio przed ciaza i podczas ciazy zaczelam zazywac rybie kwasy Omega 3 i powiem Ci, ze o wiele sie lepiej czuje. Kwasy te musza byc specjalne przeznaczone dla ciezarnych, bo sa oleje rybne, ktore moge szkodzic ze wzgledu na duza zawartosc witaminy A lub rtec.

Ja zaszlam w ciaze bardzo szybko, w drugim cyklu. Jestem przekonana, ze odpowiednie witaminy przed mi pomogly :) Zazywalam je razem z partnerem. Powodzenia!

ps. no i kwas foliowy przed zajsciem w ciaze tez jest bardzo wazny. Tylko, ze jesli zdecydujesz sie na zestaw witamin poprawiajacych plodnosc to juz kwasu nie bierz, bo prawdopodobnie bedzie w skladzie witamin.
 
Bardzo dziekuje za odpowiedz
Czy moglabys mi podpowiedziec jakiej firmy witaminy i kwasy bralas?
Kwas foliowy biore juz kilka miesiecy, witamine b12 od kilku lat, ale slyszalam rozne opinie na temat jej suplementacji przez wegetarian, dla wegan jest obowiazkowa.
A jak zareagowal Twoj lekarz, nie bylo zadnej gadki? No i jak rodzina? U mnie z pewnoscia probowaliby mnie przekonac do miecha.
Dzidzia tez wege?

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Bardzo dziekuje za odpowiedz
Czy moglabys mi podpowiedziec jakiej firmy witaminy i kwasy bralas?
Kwas foliowy biore juz kilka miesiecy, witamine b12 od kilku lat, ale slyszalam rozne opinie na temat jej suplementacji przez wegetarian, dla wegan jest obowiazkowa.
A jak zareagowal Twoj lekarz, nie bylo zadnej gadki? No i jak rodzina? U mnie z pewnoscia probowaliby mnie przekonac do miecha.
Dzidzia tez wege?

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom

Wyslalam Tobie priv :)
 
Przestałam jeść mięso kiedy miałam 4 lata, nigdy nie zaważyło to na moim zdrowiu, ale przez co musiałam przejść... W latach 90-tych na słowo wegetarianizm każdy reagował śmiechem albo zdziwieniem, szczególnie kiedy padało z ust dziecka. Nie było, tak jak teraz, miejsc stricte z kuchnią wege, kiedy wychodziliśmy na miasto z rodzicami to musielismy trochę pokombinować. Mimo że nie jem mięsa od prawie 22 lat nadal w rodzinie padają kąśliwe uwagi ,,ojej jak to jest żyć o samej trawie i wodzie"...
Anyway, kuchnia wegetariańska i wegańska jest smaczna, zdrowa i ciekawa. W domu nie narzucam swoich poglądów, ale mój mąż bardzo lubi potrawy bezmięsne, które przygotowuję. W zasadzie to ja przekonałam go do tego rodzaju jedzenia.
 
reklama
Cześć Wam :) Ja osobiście wprost uwielbiam sushi :D Dość często jadam tego typu strawę i naprawdę sobie to cenię. Zresztą japończycy żyją najdłużej na świecie, a jadają właśnie głównie ryby, więc coś w tym musi być ;D Szczególnie cenię sobie ten lokal w Katowicach Link do: Susharnia - zanurz się w oceanie smaku... Sushi Katowice Sądzę, że naprawdę znają się na rzeczy :D Są w stanie przyrządzić tak świetną potrawę, że szczęka opada :D Szczególnie do gustu przypada mi ich Gunkan maki, choć gustuję również w innych specjałach.


Także jak będziecie w Katowicach, to z całą pewnością warto spróbować tej knajpy. Szczególnie, jeśli ktoś lubi sushi. Ale z drugiej strony, jeśli ktoś nie miał jeszcze styczności z japońsk kuchnią, to ta knajpa jest idealna, żeby zacząć takie coś jadać :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry