reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dieta

Jusia22

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Sierpień 2005
Postów
226
Miasto
Mieszkam w Bytomiu woj.Śląskie
Witam!!!
Chciałam się was poradzic na temat diety dziecka o jakieś przepisy bo juz nie mam pomysłów co jej dawac do jedzienia .Julia jest strasznie niejadkiem nie chce jesc kromek ani bułki z czymś posmarowanym a o wędlini nie wspomne.Je tylko suche kromki i bułki ale jej dieta jest monotonna mleko to nawet nie wezmie do ust tylko je zupy mleczne jajecznice kiełbaski serki z owoców to tylko banany i jabłka jakies chrupki ( w małych ilościach) staram sie jej nie dawac słodyczy bo juz by mi naprawde nic nie jadła Proszę o jakies rady albo przepisy jak urozmaicic jej diete i jak nauczyłyście jedzienia co do kromek.Dodam jezcze ze je obiady to samo co my.Pozdrawiam pa
.png
 
reklama
Jusia22 Kubuś zdecydowanie niejadkiem nie jest :-):-) wręcz przeciwnie, ale kaprysi też dość często.
chlebek obkrajam mu ze skórki, kroję na kwadraciki i ma zabawę jak sam na widelczyk nabija i wtedy chętniej zjada-a też nie przepada za pieczywem.Jak nie chce jeść wędliny to cieniutko mu smaruje keczupem :-płagodnym i chętniej je.
Jeżeli Twoja mała nie lubi owoców to może zastąp je gotowymi musami owocowym albo zaserwuj coś w rodzaju sałatki kolorowej owocowej może zje:-).
Kuba uwielbia pomidory-i robie tak, że parzę, obieram ze skórki rozgniatam widelcem i maczam mu w tym chlebek z masłem-zajada aż mu się uszy trzęsą.
Może Twoja córcia będzie chętniej jadła razem ze wszystkimi przy stole???
nie mam więcej pomysłów pozdrawiam
 
No jak widze to nie macie takich problemów.Dzisiaj jej zrobiłam kromeczkę bez skórki pokroiłam na małe kawałeczki posmarowałam z masłem i finał był taki ze wszystko wylądowało na podłodze odrazu jak zobaczyła to był protest ze to jest beee.Ona z nami je wszystkie posiłki ale to sie u nas nie sprawdza.Dzięki ze rdy Pozdrawiam papapa
.png
 
Wydaje mi sie że dziecko jak kazdy czlowiek wie co mu smakuje a co nie, ja nie tkne masla ani margaryny sam widok mnie brzydzi, wiec tego nie jem. Dziecko tez ma swoje ulubione potrawy, Zosia kiedys zjadala wszystko co dawalo jej sie do jedzenia, teraz duzo rzeczy jej nie smakuje wiec robie jej do jedzenia tylko to co wiem ze zje. A co do ilosci jedzenia, to wydaje mi sie ze kazdy rodzic chce aby jego dziecko zjadalo duzo, dzieci same sie nie zaglodza, one maja to cos w sobie ze gdy sa glodne wolaja jesc, a jesli nie zje raz czy dwa kolacji to nic sie nie stanie, ja mojej zosi nie zmuszam do jedzenia, jak nie zje kolacji to zje wiecej na sniadanko bo budzi sie glodna, robimy razem jedzenie to dla niej frajda jak moze sama posmarowac chlebek, albo drewnianym nozykiem pokroic kielbaske, wtedy tez robi jedzenie dla mnie a ja sie tym zachwycam i wtedy ona tez zjada z przyjemnoscia.Kiedys nie jadla wogole sera az pewnego dnia wyciagnela sama z lodowki caly wielki kawal i gryzla jak jablko:-D widocznie organizm upomnial sie o cos co sie w nim znajdowalo. Nie martw sie, jesli ma swoje ulubione potrawy to rob mu je a przy okazji poloz na talerzyc cos nowego moze sprobuje...
 
Mój synek też jest niejadkiem , lubi tylko mleko z kaszką i zupę pomidorową,
nie znosi mięsa i warzyw ,
a jak mu dam jakiś owoc to pluje,
nie przejmuje się tym zabardzo,
prawidłowo przybiera na wadze,
jest ogólnie zdrowy(poza ospą obecnie),
a coraz częściej sam przychodzi do nas jak widzi że coś jemy i sam prosi "am"
ostatnio zasmakowała mu kiełbasa z grilla, potrafi zjeść nawet dwie :-),
z czasem przekona się do innych potraw,
 
reklama
Jusia a ile waży twoja córa? Zważ ją i sprawdź w tabeli centylowej , jeśli się mieści to wszystko w porządku,dzieci nie przybierają na wadze równomiernie raz więcej, raz mniej,poza tym im starsze dziecko tym mniej tyje na przestrzeni miesiąca.
 
Do góry