reklama

dieta

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2006r.' rozpoczęty przez irmaa, 29 Kwiecień 2007.

1. irmaa

irmaa mama VI'06 i III'09

no dziewczyny próbuje i ja się dołączyć, ale kiepsko mi idzie wymyślanie przepisów co mam jesć . Najgorsze sa śniadania, tak bez chleba to nie mam pomysłów, a i czasu rano mało.no i ile można jeść jajecznicę lub serek wiejski a na necie tylko to znalazłam w przepisach.

Stąd moja prosba wklejcie tu parę jadłospisów które stosujecie, :-):-)

2. aniab190

aniab190 mama czerwcowa '06

śniadanie:1 jajko na twardo, liśc sałaty, pomidor, plasterek sera żółtego
    obiad: sałatka grecka: sałata lodowa lub kapusta pekińska, pomidor, ogórek, cebula czerwona, oliwki, ser feta- wymieszac
    kolacja:plasterek wędliny, liśc sałaty,

śniadanie: 1 jajko na miękko, liśc sałaty, papryka, kawałek ryby wędzonej
    obiad: surówka z kapusty kiszonej, ryba
    kolacja: gotowane brokuły

3. reklama
  4. agafa

agafa Początkująca w BB

A ja mam straszny problem z tym co mogę jeść... Ostatnio Olcia dostała dużej wysypki- cała twarzyczka, klatka piersiowa, plecki- wyglądała jak nastolatka z ostrym trądzikiem;-) . No i okazało się zę to uczulenie na coś i odstawiłam wg wskazań doktórki mleko i jego przetwory, jajka, wędlinę, nie jem oczywiście cytrusów itp. Nowalijek też nie bo uczulają...
    No i co mam jeść? na chleb nie mogę już patrzeć, na kasze gotowane na wodzie też.

5. aniab190

Agafa na pewno są produkty które możesz jeśc. Ciemne pieczywo, herbatki ziołowe, jabłka, pomidory, ryby, ziemniaki- z ziemniaków polecam zapiekankę: ugotowac ziemniaki w mundurkach, obrac i pokroic w plastry ułożyc w naczyniu posypac bazylią i upiec. Poza tym powinnaś stopniowo eliminowac produkty ze swojej diety żeby zauważyc co uczula Twoje maleństwo. A może powinnaś spróbowac karmienia sztucznego? Poradź się pediatry.

6. aniab190

Irmaa a znalazłam coś takiego :

Przykładowy jadłospis
    Śniadanie: sok pomidorowy, omlet z pieczarkami, chudy ser, herbata ziołowa lub kawa z odtłuszczonym mlekiem
    Przekąska (godz. 10-11): chudy biały ser
    Obiad: sałatka z szynki, chudego sera, orzechów, doprawiona sosem z oliwy z oliwek i octu winnego
    Przekąska (ok. godz. 16): pomidory z mozzarellą.
    Kolacja: pierś kurczaka z grilla, gotowane na parze brokuły, seler i świeże pomidory, sałata
    Deser: 100 g chudego twarożku wymieszanego z łyżką kakao, esencją waniliową, łyżeczką kawy rozpuszczalnej i odrobiną słodziku

Przykładowy jadłospis
    Śniadanie: jogurt z truskawkami lub jagodami oraz otrębami, herbata ziołowa lub kawa z odtłuszczonym mlekiem
    Przekąska (godz. 10-11): jajko na twardo lub chudy serek polany łyżeczką miodu
    Obiad: pieczony pstrąg, mieszanka warzyw (np. brokuły, papryka, zielony groszek) polana 2 łyżkami sosu sojowego, pół główki dużej sałaty, przyprawionej oliwą i octem winnym
    Przekąska (ok. godz. 16): gruszka, kawałek chudego sera
    Deser: 4 truskawki polane łyżeczką rozpuszczonej, gorzkiej czekolady
    Kolacja: filet z indyka, kasza kuskus, sałata z pomidorami

7. stokrotki

stokrotki czerwcowa mamuśka (2006)

Irmoo u mnie mniej więcej wyglada to tak:
    >>śniadanie<<
    jajko , odrobina majonezu, pomidorek
    albo
    sałatka z pomidora ,ogórka , szczypior odrobina oleju
    albo
    jajecznica
    >>obiad<<
    kotlet (z racji tego że jestem wegetarianką jem kotlety z przeróżnych warzyw);z grochu, fasoli,kalafioru albo soczewicy
    do tego jakaś surówka np. z sałaty albo z kiszonej kapusty , mizeri (bez śmietany )
    albo
    kapusta kiszona na krótko z pieczarkami
    albo
    fasolka po bretonsku
    albo
    kalafior, brukselka, fasolka szparagowa
    >> kolacjia<<
    zazwyczaj podobnie jak na śniadanie chociaz staram się jeść wtedy tylko surowe warzywa np. ogórka z solą albo pomidorka z cebulką
    >> podjadki<<:-)
    a miedzy czasie jem ; orzechy laskowe czasmi plasterek sera z sałatą , słonecznik łuskany ......

8. mama Marcinka

mama Marcinka Mama czerwcowa' 06 mam na imię Asia:)))

Irmaa, polecam Ci wyśmienite danie z jajek. Jest bardzo syte i możesz dodawać swoje ulubione składniki. U mnie wygląda to tak:
    na oliwie podsmażam cebulkę, paprykę, szczypiorek, doprawiam do smaku, wrzucam pokrojone w cząstki pomidory, chwilkę podsmażam, a na koniec wbijam na to wszystko jajka (nie mieszać!!!). Przykrywam i czekam, aż jajka się zetną. Tuż przed końcem posypuję odrobiną startego żółtego sera. Po prostu przepyszne!!! Można na talerzu posypać świeżą bazylią albo natką pietruszki.

Smaczne są też pomidorki faszerowane jajkiem - z tego co wiem, w tej diecie można jeść nieograniczoną ilość jajek :-D Nieduże pomidorki myję, odcinam "kapelusiki" i wydrążam środki, Przyprawiam z wierzchu i w środku solą i pieprzem, wbijam w to jajko i wkładam do piekarnika na tyle czasu, żeby jajko się ścięło. Po wyjęciu można posypać np. posiekanym szczypiorkiem.

Albo takie zawijaski z sałaty: na listek sałaty położyć plasterek szynki i/lub sera żółtego, na to łyżkę pasty twarogowej, zwinąć w rulonik i zjeść :-) . Pastę twarogową można zrobić swoją ulubioną, np. dodać szczypiorek, natkę pietruszki, ogórka, rzodkiewkę, pokrojone drobniutko jajko na twardo, jogurt naturalny, sól, pieprz..........

A na obiad można sobie przyrządzić coś wyglądającego wykwintnie, ale wcale nie kosztującego wiele pracy. Piersi z kurczaka myję i nacinam w każdej kieszonkę, przyprawiam od wewnątrz i z wierzchu. Podsmażam cebulkę, pieczarki, paprykę (doprawione wg gustu, można na koniec dodać pokrojonego w kostkę żółtego sera). Farszem wypełniam piersi, spinam wykałaczką i albo zawijam w folię i grilluję w piekarniku, albo duszę w patelni bez tłuszczu. Do tego można zrobić ulubioną surówkę i mamy pyszny obiadek :-)

9. aniab190

Mmmmmm jakie pyszności. Asiu sama je też wypróbuję:tak:

10. reklama
  11. irmaa

irmaa mama VI'06 i III'09

dzięki dziewczyny, będę próbowac, choć rano mam tak mało czasu i Iza nie odstępuje mnie na krok, że najczęściej lecę do pracy bez sniadania, no a w pracy to juz różnie bywa, najczesciej niestety zjem jakąś bułkę:zawstydzona/y::-(

12. głuszek

głuszek www.ratujmaluchy.pl

irmaa ja tez sie odchudzam - juz 6 dzień dziś
    Ja jem tak:
    ŚNIADANIE;
    bułka z masłem i miodem lub dzemem (niestety rano nic innego nie przełkne) +kawa
    II śniadanie - jabłko lub banan
    obiad: sałatka (w pracy) lub ziemniaki + gotowane warzywa +mięsko lub jajko sadzone ( w domu w weekend)
    kolacja: chleb - 2 kromki + szynka lub serek biały + warzywa lub jaja

Generalnie ja stosuje wspomagacze wiec....... Ale 10 kg musze zrzucić i basta

Poleć forum