reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dieta

irmaa

mama VI'06 i III'09
Dołączył(a)
20 Listopad 2006
Postów
3 130
Miasto
wrocław
no dziewczyny próbuje i ja się dołączyć, ale kiepsko mi idzie wymyślanie przepisów co mam jesć . Najgorsze sa śniadania, tak bez chleba to nie mam pomysłów, a i czasu rano mało.no i ile można jeść jajecznicę lub serek wiejski a na necie tylko to znalazłam w przepisach.

Stąd moja prosba wklejcie tu parę jadłospisów które stosujecie, :-):-)
 
reklama
śniadanie:1 jajko na twardo, liśc sałaty, pomidor, plasterek sera żółtego
obiad: sałatka grecka: sałata lodowa lub kapusta pekińska, pomidor, ogórek, cebula czerwona, oliwki, ser feta- wymieszac
kolacja:plasterek wędliny, liśc sałaty,

śniadanie: 1 jajko na miękko, liśc sałaty, papryka, kawałek ryby wędzonej
obiad: surówka z kapusty kiszonej, ryba
kolacja: gotowane brokuły
 
A ja mam straszny problem z tym co mogę jeść... Ostatnio Olcia dostała dużej wysypki- cała twarzyczka, klatka piersiowa, plecki- wyglądała jak nastolatka z ostrym trądzikiem;-) . No i okazało się zę to uczulenie na coś i odstawiłam wg wskazań doktórki mleko i jego przetwory, jajka, wędlinę, nie jem oczywiście cytrusów itp. Nowalijek też nie bo uczulają...
No i co mam jeść? na chleb nie mogę już patrzeć, na kasze gotowane na wodzie też.
 
Agafa na pewno są produkty które możesz jeśc. Ciemne pieczywo, herbatki ziołowe, jabłka, pomidory, ryby, ziemniaki- z ziemniaków polecam zapiekankę: ugotowac ziemniaki w mundurkach, obrac i pokroic w plastry ułożyc w naczyniu posypac bazylią i upiec. Poza tym powinnaś stopniowo eliminowac produkty ze swojej diety żeby zauważyc co uczula Twoje maleństwo. A może powinnaś spróbowac karmienia sztucznego? Poradź się pediatry.
 
Irmaa a znalazłam coś takiego :

Przykładowy jadłospis
Śniadanie: sok pomidorowy, omlet z pieczarkami, chudy ser, herbata ziołowa lub kawa z odtłuszczonym mlekiem
Przekąska (godz. 10-11): chudy biały ser
Obiad: sałatka z szynki, chudego sera, orzechów, doprawiona sosem z oliwy z oliwek i octu winnego
Przekąska (ok. godz. 16): pomidory z mozzarellą.
Kolacja: pierś kurczaka z grilla, gotowane na parze brokuły, seler i świeże pomidory, sałata
Deser: 100 g chudego twarożku wymieszanego z łyżką kakao, esencją waniliową, łyżeczką kawy rozpuszczalnej i odrobiną słodziku

Przykładowy jadłospis
Śniadanie: jogurt z truskawkami lub jagodami oraz otrębami, herbata ziołowa lub kawa z odtłuszczonym mlekiem
Przekąska (godz. 10-11): jajko na twardo lub chudy serek polany łyżeczką miodu
Obiad: pieczony pstrąg, mieszanka warzyw (np. brokuły, papryka, zielony groszek) polana 2 łyżkami sosu sojowego, pół główki dużej sałaty, przyprawionej oliwą i octem winnym
Przekąska (ok. godz. 16): gruszka, kawałek chudego sera
Deser: 4 truskawki polane łyżeczką rozpuszczonej, gorzkiej czekolady
Kolacja: filet z indyka, kasza kuskus, sałata z pomidorami
 
Irmoo u mnie mniej więcej wyglada to tak:
>>śniadanie<<
jajko , odrobina majonezu, pomidorek
albo
sałatka z pomidora ,ogórka , szczypior odrobina oleju
albo
jajecznica
>>obiad<<
kotlet (z racji tego że jestem wegetarianką jem kotlety z przeróżnych warzyw);z grochu, fasoli,kalafioru albo soczewicy
do tego jakaś surówka np. z sałaty albo z kiszonej kapusty , mizeri (bez śmietany )
albo
kapusta kiszona na krótko z pieczarkami
albo
fasolka po bretonsku
albo
kalafior, brukselka, fasolka szparagowa
>> kolacjia<<
zazwyczaj podobnie jak na śniadanie chociaz staram się jeść wtedy tylko surowe warzywa np. ogórka z solą albo pomidorka z cebulką
>> podjadki<<:-)
a miedzy czasie jem ; orzechy laskowe czasmi plasterek sera z sałatą , słonecznik łuskany ......
 
Irmaa, polecam Ci wyśmienite danie z jajek. Jest bardzo syte i możesz dodawać swoje ulubione składniki. U mnie wygląda to tak:
na oliwie podsmażam cebulkę, paprykę, szczypiorek, doprawiam do smaku, wrzucam pokrojone w cząstki pomidory, chwilkę podsmażam, a na koniec wbijam na to wszystko jajka (nie mieszać!!!). Przykrywam i czekam, aż jajka się zetną. Tuż przed końcem posypuję odrobiną startego żółtego sera. Po prostu przepyszne!!! Można na talerzu posypać świeżą bazylią albo natką pietruszki.

Smaczne są też pomidorki faszerowane jajkiem - z tego co wiem, w tej diecie można jeść nieograniczoną ilość jajek :-D Nieduże pomidorki myję, odcinam "kapelusiki" i wydrążam środki, Przyprawiam z wierzchu i w środku solą i pieprzem, wbijam w to jajko i wkładam do piekarnika na tyle czasu, żeby jajko się ścięło. Po wyjęciu można posypać np. posiekanym szczypiorkiem.

Albo takie zawijaski z sałaty: na listek sałaty położyć plasterek szynki i/lub sera żółtego, na to łyżkę pasty twarogowej, zwinąć w rulonik i zjeść :-) . Pastę twarogową można zrobić swoją ulubioną, np. dodać szczypiorek, natkę pietruszki, ogórka, rzodkiewkę, pokrojone drobniutko jajko na twardo, jogurt naturalny, sól, pieprz..........

A na obiad można sobie przyrządzić coś wyglądającego wykwintnie, ale wcale nie kosztującego wiele pracy. Piersi z kurczaka myję i nacinam w każdej kieszonkę, przyprawiam od wewnątrz i z wierzchu. Podsmażam cebulkę, pieczarki, paprykę (doprawione wg gustu, można na koniec dodać pokrojonego w kostkę żółtego sera). Farszem wypełniam piersi, spinam wykałaczką i albo zawijam w folię i grilluję w piekarniku, albo duszę w patelni bez tłuszczu. Do tego można zrobić ulubioną surówkę i mamy pyszny obiadek :-)
 
dzięki dziewczyny, będę próbowac, choć rano mam tak mało czasu i Iza nie odstępuje mnie na krok, że najczęściej lecę do pracy bez sniadania, no a w pracy to juz różnie bywa, najczesciej niestety zjem jakąś bułkę:zawstydzona/y::-(
 
reklama
irmaa ja tez sie odchudzam - juz 6 dzień dziś
Ja jem tak:
ŚNIADANIE;
bułka z masłem i miodem lub dzemem (niestety rano nic innego nie przełkne) +kawa
II śniadanie - jabłko lub banan
obiad: sałatka (w pracy) lub ziemniaki + gotowane warzywa +mięsko lub jajko sadzone ( w domu w weekend)
kolacja: chleb - 2 kromki + szynka lub serek biały + warzywa lub jaja

Generalnie ja stosuje wspomagacze wiec....... Ale 10 kg musze zrzucić i basta
 
Do góry