reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

djeta 7 miesiecznego bobaska

Dołączył(a)
15 Sierpień 2007
Postów
5
Witam wszystkie forumowiczki:-). Mam pytanko poniewasz jestem nie doswiadczona mama, jakie jedzonko moge podawac mojemu synkowi,nie chodzi mi o jedzenie w sloiczkach, chciala bym sama mu gotowac:tak:. Co wasze bobaski jedza lub jadly gdy mialy 7 miesiecy? Pozdrawiam.
 
reklama
Ja sama gotuje zupki Adasiowi-poniewaz jest alergikiem to mamy troszke ograniczony jadlospis
Gotuje zupki na indyczku z marchewka,pietruszka,ziemniaczkiem,porem,szpinakiem,kalafiorkiem,brokulami,buraczkiem,szczypiorkiem,natka,koperkiem-oczywiscie nie wszystko naraz.Dodaje czosnek i zioła do zupek i oliwe z oliwek:tak:owocki-morelki,jabluszka,banany,sliwki-ale sloiczki+kaszki-ryzowe i kukurydziane,soczki i herbatki
 

Tabela przedstawia zbiorcze zestawienie produktów spożywczych, z których można przygotować posiłki dla dziecka, które ukończyło 7 miesiąc życia.

Brokuł
Czarne jagody
Ryż biały
Bezerukowy olej rzepakowy
Brukselka
Dzika róża
Ryż brązowy
Mięsko jagnięce
Burak
Gruszka
Kasza ryżowa
Mięsko z indyka
Cukinia
Jabłko
Mąka ryżowa
Mięsko z królika
Dynia
Maliny
Kasza kukurydziana
Mięsko z kurczaka
Fasolka szparagowa
Morela
Mąka kukurydziana
Masło
Groszek zielony
Oliwa z oliwek
Kabaczek
Pół żółtka, co drugi dzień
Kalafior
Kalarepa
Kapusta biała
Kapusta czerwona
Kapusta włoska
Kukurydza
Marchewka
Patison
Pietruszka
Por
Seler
Soczewica czerwona
Soczewica zielona
Ziemniak
 
Do góry