reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dla 4-miesięcznego niemowlaka

don_kichot

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Marzec 2011
Postów
312
Miasto
Kraków
Synek niedlugo skonczy 4 miesiąc życia i zastanawiam sie co juz zacząc mu podawać a z czym jeszcze się wstrzymać. Od znajomych dostaje często sprzeczne informacje a idąc na początku września do pani doktor chcialabym jej zadać juz kilka pytań na temat urozmaicenia diety. ( dodam iż od 2 tygodnia życia, maluszek jest już tylko na mleku początkowym)

Bardzo prosze o wypowiedzi jak to jest lub było u Was, czy malec protestował, jakie były reakcje organizmu na poszczególne rzeczy i co powinno mnie zmartwić .

:)
 
reklama
U nas Maja jako pierwsze dostała marcheweczkę ze słoiczka. Bardzo jej smakowała i nie było żadnych reakcji alergicznych. Po 3 dniach do marchewki dorzuciłam jabłko - to jeszcze bardziej jej smakowało i też brak jakichkolwiek reakcji. I tak co kilka dni wprowadzałam nowy składnik. Potem była pietruszka, seler (może uczulać), ziemniaczek a z owoców winogrona, brzoskwinie. Maja jadła z gotowych słoiczków może tylko 2 tygodnie bo zaczęłam jej gotować sama i wszystko jej smakowało. Teraz już będzie miała 8 miesięcy i muszę sie głowić co jej dawać do jedzenia żeby jej nie zbrzydło bo mleczko już jej za bardzo nie podchodzi ;) także im dalej w las tym trudniej :p
 
a no własnie zapomniałam napisać :) na wizycie kontrolnej jak pytałam o rozszerzanie diety to pani doktor mówiła ze śmiało można zacząć podawać ryż. i tak też zrobiłam ale delikatnie i dobrze bo na początku były problemy brzuszkowe. ale z każdym dniem zwiększałam ilość kaszki choć do tej pory Maja nie dostaje kaszki na gęsto tylko 2 miarki na 180ml mleka na noc i to jej wystarcza i nie ma problemów z brzuszkiem. a i warto podawać soczki które pomagają w kupkach :)
 
O to też jest dla mnie ważne bo my zmagalismy sie z zatwardzeniem przez caly 2 miesiąc ( dwa razy zmienialiśmy mleko)... co może zatwardzać ? A co pomaga w sprawniejszym wydalaniu ? ;)
 
zatwardzać może ryż, marchewka, banan przynajmniej u nas tak było z tym, że dzięki soczkom kupki owszem były twarde i zbite ale wydalane bez problemu. Podobno jeszcze gruszka może zatwardzać - tego nie wiem bo w sumie nie jadła jej jeszcze tak żeby samą zjeść.
 
Super. A jak to np rozkłada sie schematowo?? Bo od 3 wrzesnia bedzie dostawał 4 razy w ciągu doby mleko po 180 ml wody i 6 nabiereczek proszku wiec jakie porcje dawac innych produktów i kiedy ?
 
reklama
tak jest w schemacie co nie oznacza że Twój Maluszek będzie tak jadał. U nas do 5 miesiąca Maja jadła jak na opakowaniu z mlka teraz jej się odwidziało. a co o innych jedzonek to na początku dawaj kilka łyżeczek między posiłkami żeby Maluszek się przyzwyczaił do nowego smaku i z kazdym dniem zwiększaj. Docelowo kazdy stały posiłek ma zastąpić jedną porcję mleka. Np. przecieru warzywnego ma zjeść od 150 ml do 180 ml. My teraz jemy 3 razy mleczko i 3 posiłki stałe.
 
Do góry