reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

DLA PRZYSZŁYCH MAM BLIŹNIAKÓW czyli co mozna bądz warto gromadzić już wcześniej

reklama
niecałe 2 tygodnie temu dowiedziałam się że będziemy mieć bliźniaki...byłam dlugo w szoku. już powoli sobie zaczynam to jakoś wyobrażać ale wiem że łątwo nie będzie.
powoli wtopię się w to forum :D
 
Hejka,

Zaczełam ten wątek a teraz sama mogę coś doradzić przyszłym bądź świeżo upieczonym mamuśką. Moje podejście jest trochę inne. Jak wiadomo podwójna radość kosztuje podwójnie. O ile ktoś nie może liczyć na wsparcie finansowe mamusiów tatusiów dziadków i cioteczek, jednym słowem nie siedzi w niczyjej kieszeni, radze się przygotować. Owszem jeśli ktoś przychodzi i pyta co kupić bo nie chce robić bezcelowych prezentów zawsze poproszę o pieluchy albo proszek do prania :-)
Ale do rzeczy, moim zdaniem warto zdecydowanie WARTO kupować z głową i przygotowywać się wcześniej. Prosta rzecz, kupiłam 12 paczek pieluch w promocyjne cenie ( 10 zł oszczędności na paczce) łatwo więc policzyć ze 120 zł mam w kieszeni, zaoszczędzone pieniądze wydałam na 6-paki chusteczek nawilżanych w rewelacyjne cenie, w praktyce 2 w cenie 1 paczki, kolejna kasa w kieszeni, zaoszczędzoną już sporą gotówkę, zainwestowałam w deserki, zupki i kaszki...oczywiście wynalazłam dzikie promocje:-). Cóż na spotakaniu porodówkowych mam u mnie na chacie, były oszołomione że można mieć szafe zapasów dosłownie wszytkiego. Jedynie nie wyszło mi z mlekiem kupiłam Enfamil o 40 % tańszy, niestety maluchy poszły tylko i wyłącznie na Bebilon pepti. Nic straconego mleko sprzedałam na allegro drożej niż kupiłam więc i tam zarobiłam. Zamiast tego nakupiłam spory zapas Bebilonu, który w rzeczywistości i tak mnie nic nie kosztował.
Teraz moje koleżanki porodówkowe mając tylko jedno dziecko, wzięły ze mnie przykład. Okazuje się że można mieć więcej pieniędzy z 2 dzieci niż z 1 dzieckiem. Kwestia rozsądku.
Jeszcze 1 rzecz, zanim coś kupie nie ważne co to jest czy drobna rzecz jak butelka czy fotelik do samochodu przeszukuje fora internetowe, żeby nie popełnić błędu.
Konkluzja: Bardzo martwiło mię w ciąży że moja jakość życia spadnie drastycznie ze względu na wydatki związane z dziećmi. Należę do kobiet które lubią wyjść na miasto, do kina i mieć na rozrywki, dobre ciuchy i wakacje. Niepotrzebnie, dzieci to duży wydatek zwłaszcza gdy mają te same potrzeby w tym samym czasie, ale dobre zarządzie budżetem i rozsądne zakupy to recepta. Naprawdę przy bliźniakach nawet można zaoszczędzić na nieoczekiwane wydatki.
Drogie przyszłe i obecne mamy wieloraczków, życzę powodzenia !!
Jeśli macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły na domową ekonomię, wymieniajmy się pomysłami. Buźki;-)
 
nelly-bell popieram, ja też mimo dwójki dzieci sobie świetnie radze z finansami, fakt że dużą korzyść mam z zapasów na strychu po chrzesniaczce. Wszyscy martwią się zimą i wydatkami na dzieci, a ja sie ciesze bo: kpl takich samych czapek wylicotowalam na allegro już w lato, świetne, pomarańczowy i niebieski tygrysek za 1 i 5 zl. Rozgladałam sie juz wtedy na allegro i w lumpie za kurtkami, dla agi wylicotawalam za 5 zl, świetnie pasujaca, firmowa, dla darka szukam. Butki akurat aga bedzie miala po kuzynce, a dla darka zachachmeciłam wujkowi co handlował butami. Na allegro jest pełno używanych cudnych ciuszków na bliźnięta, za grosze. Ja mam parke wiec dla nas nic nie ma :eek:
 
no woec u nas do porodu jeszcze troche ;)
z zapasow to mamy ciuszkow do rozmiaru 74cm, kilka paczek pampersow (pampers i z aldiego) co do uczulen jakos nie nie boje bo jak jedno dziecie bedzie uczulone to nie znaczy ze drugie. albo zawsze mozna zalozyc te 2pampki na dobe dziecko soe bie odparzy a pampki kiedys sie zuzyje. my coprawda,mamy tylko zapas rozm 1. i czatujemy na rozmiar 2 bo mamy zamiar byc na wielorazowkach- ale jednorazowki na poczatek plus pozniej na noc i wyjscia. chusteczek mamy zapas hmm 60-70 paczek w wiekszosci 80 sztuk w paczce choc takie 64 tez mamy (pampers, huggies, tesco) i tutaj znowu sie nie boje bo jak dupke uczula to beda do buzki jak podrosna lub dam siostrze a kupilismy te tescowe w takiej cenie xe za 12 paczek placilismy tyle co normalnie za 5 ;)

mleka nie kompletujemy bo mam zamiar karmic piersia.
kaszek i jedzenia tez nie. tutaj bedzie wg gustow naszych dzieci bo niektore nie lubia sloiczkow tylko domowe czy lubia rybe a kurczaka nie itd. woec jak bedzie etap jedzenia i bedziemy wiedziec co im pasuje to napadniemy na promocje i kupimy hurtowo ;)
 
to chyba tyle. kiedys sie wypowiem co do slusznosci lub nieslusznosci gromadzenia ale to za kilka miesoecy- w praktyce
 
Ostatnia edycja:
Witajcie, mam pytanko- w którym tygodniu dowiedziałyscie się o ciąży blizniaczej? Czy to bylo od razu przy pierwszym mozliwym usg? Czy okazalo sie pozniej? Srycie liczę na blizniaki, ale w 8 tyg widzialam jedno bijące serduszko. z gory dzieki za odp :)
 
reklama
darunia, zazdroszcze blizniaków :) Ja jestem z blizniaków dwujajowych a mojego syna, jeśli będzie nazywam tak jak ma na imię mój brat blizniak :) to cudowna wiez :) Pozdrawiam Was ciepło szczesciary ! :)
 
Do góry