reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dlaczego dziecko bije?

elfica

elfica
Dołączył(a)
19 Kwiecień 2007
Postów
156
Miasto
Rybnik
Mam znajomych, którzy mają dwuletnią córkę, mój synek ma 2 lata i 3 miesiące i od zawsze córka znajomych podnosiła na niego rękę i po prostu uderzała go czy to w głowę czy w twarz...zdarzyło się, że go też ugryzła - za każdym razem znajomi reagują na takie zdarzenia ale tak się zastanawiam dlaczego ta mała ciągle bije Eryka? Dzisiaj u nich byliśmy i dwa razy go uderzyła a za trzecim razem chciała go uderzyć taką dużą plastikową tablicą (rysuje się na niej magnesami). Córka znajomych nie chodzi do przedszkola, jest z nią jej mama.
 
reklama
Moja córka ma niespełna 3 lata, nie ogląda przemocy w tv i nikt jej nie bije. Nie bije dzieci poza jedna dziewczynka która chyba po prostu działa jej na nerwy, za każdym razem jak ja spotka to ja odpycha. Jest to tylko i wyłącznie to jedno dziecko.

Nie można jednoznaczne odpowiedzieć na pytanie dlaczego dzieci biją, jest to pewien sposób przekazywania emocji.
 
na pewno chce zwrócić na siebie uwagę...
poza tym uważa, że to jest jedyne rozwiązywanie problemów, a rodzice przy braku odpowiedniej reakcji uwierdzają ją w tym przekonaniu...
następnym razem podejdź do małej i zapytaj czemu ona go bije, czy wie jak to boli i czy chciałaby by ją on tak bił. Na pewno się zawstydzi, u mnie pomogło. Osiedlowy łobuz na jakis czas pewnie ale dał Milence spokój:tak:
 
Nie można jednoznaczne odpowiedzieć na pytanie dlaczego dzieci biją, jest to pewien sposób przekazywania emocji.
Otóż to - nie można jednoznacznie zdiagnozować, co jest przyczyną. Czasem dzieci po prostu nie wiedzą jak się zachować i robią takie rzeczy pod wpływ emocji. Ostatnio mój najmłodszy syn ugryzł starszego - wcześniej nikt nigdy go nie ugryzł i nie wdział takich scen. Byłam przy tej akcji - to był ułamek sekundy - po prostu coś mu się nie spodobało i chciał to w jakiś sposób okazać - niestety ucierpiał starszy brat. A po minie młodszego (tego który gryzł) widziałam, że był przerażony tym, co zrobił - wiedział, że to źle ale jednak...
Jeśli rodzice dziecka reagują, to kiedyś na pewno przestanie to robić. A na przyszłość jak idziesz do koleżanki, to staraj się być jak najbliżej swojego dziecka - może zdążysz na czas je uchronić przed "represjami" - ale nikt ci nie da gwarancji;-).
 
Do góry